Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Çılgın projelere KDV desteği
Çılgın projelere KDV desteği

 

Çılgın projelere KDV desteği
 
Çılgın projelerin yapılacağı Silivri, Çatalca ve Arnavutköy'deki yüzde 1'lik KDV avantajı bu bölgenin yıldızını parlattı. Yatırımcı akınına uğrayan bölgede kimi arazi ararken, kimi de devletten teşvik bekliyor.
 
Hükümetin İstanbul için açıkladığı "çılgın projeler"in yapılacağı bölgeler yatırımcı akınına uğradı. Buralarda metrekare fiyatlarının 500 TL'nin altında kalmasıyla oluşan yüzde 1'lik KDV avantajı üzerine inşaatçılar arazileri markaja aldı. Sektörün dev firmaları 3'üncü havalimanı, 3'üncü Köprü ve Kanal İstanbul gibi projelerin yapılacağı Silivri, Çatalca ve Arnavutköy'de arazi aramaya başladı. 
 
Destek istiyorlar 
 
Bölgede halen KDV oranının yüzde 1 olmasının cazip olduğunu belirten inşaatçılar "Ancak imar durumu netleştiği takdirde fiyatlar otomatikman artacak. Projeler yapıldıktan sonra şehir o tarafa kayacak. Bölgenin prim potansiyeli çok yüksek" diyor. Sektör temsilcileri, KDV konusunda teşvik ve destek verildiği takdirde, bakir lokasyonlarda markalı konut projeleri geliştireceklerini belirtiyor. 
 
3 yıl içinde cazibe merkezi olacak
 
Altan Elmas/Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı: Çılgın projelerin yapılacağı Silivri, Çatalca, Arnavutköy önümüzdeki dönemde cazibe merkezi olacak. KDV avantajından öte orada hayata geçirilecek prestij projeler sayesinde bölgenin 3 yıl içinde ciddi prim yapmasını bekliyoruz. Biz de o bölgede proje geliştirmek üzere büyük birkaç arazi baktık. Arayışlarımız sürüyor. Bölgenin potansiyeline inanıyoruz ve bu potansiyele kayıtsız kalmayacağız. 
 
Fiyat ve talebe göre karar vereceğiz
 
İsmail Öncel/Selin Yapı Yönetim Kurulu Başkanı: Anadolu yakasının çeşitli yerlerinde arazi stokumuz bulunuyor. Öncelikle sahip olduğumuz bu araziler üzerinde proje geliştirmeyi hedefliyoruz. Ancak ilerleyen dönemlerdeki gelişmeler doğrultusunda, fiyat ve talep gibi etkenlere bağlı olarak Silivri, Çatalca ve Arnavutköy gibi bölgelerle ilgili değerlendirme yapabiliriz. 
 
Devlet teşvik vermeli
 
Ziya Yılmaz/ Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı: Bu bölgede proje gerçekleştirmek için devletin teşvik vermesi gerekiyor. Sadece KDV avantajından dolayı o bölgelere yatırım yapmayı uygun bulmuyoruz. Çünkü merkezde yaşayan birini, bu bölgelere taşımak kolay değil. Biz dönüşüm kapsamındaki sitelerle ilgileniyoruz. Bu yıl 4-5 siteyle anlaşıp dönüştüreceğiz. 
 
Şartlar uygun olursa yatırım yaparız
 
İnanç Kabadayı/ Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı: Biz merkezdeki işlere imza atacağız. Eyüp, Fatih, Bağcılar ve Kağıthane, Kartal ve Maltepe gibi lokasyonlarla ilgileniyoruz. Dönüşüm projelerine sıcak bakıyoruz. Çünkü buralara talep hiçbir zaman bitmiyor. Fakat uygun şartlar sağlanır ve devlet teşviki olursa bu lokasyonlarına da yatırım yapabiliriz. 
 
Arsa stokumuz var, hazırız
 
Süleyman Çetinsaya/ Artaş İnşaat Yöneti Kurulu Başkanı: Kanal İstanbul, 3. Köprü, 3 havalimanı ve çevreyollarının bulunduğu bölgelerde yatırım yapmak isteriz. Birkaç yıl önce Kayabaşı, Resneli ve Dursunköy'de aldığımız arsalar var. Bu bölgede yatırım yapmak, inşaat sektörüne büyük avantaj sağlar. Bizim arsa stokumuz var, hazırız.   Seda TABAK/SABAH
 

11.01.2013

Etiketler : Çılgın projeler , Ziya Yılmaz Dap Yapı , Süleyman Çetinsaya Artaş İnşaat , İnanç Kabadayı Ege Yapı


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :