Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Sulukulelilere piyango vurdu
Sulukulelilere piyango vurdu

 

Sulukulelilere piyango vurdu
Üçüncü köprü, havaalanı ve kanal İstanbul Taşoluk'tan uygun fiyatla ev sahibi yapılan sulukulelilere yaradı.
 
Son 6 ayda fiyatların yüzde 66 arttığı bölgede beklenti 3 yılda primin yüzde 300'e ulaşması.
 
Bir zamanlar şehrin 40 kilometre uzağına atıldıklarını düşünerek kamuoyunda yoğun bir propaganda yapan sulukulelilerin başına talih kuşu kondu. Sulukuleli kiracıların taşındıkları Arnavutköy Taşoluk'ta evlerin fiyatı üçüncü köprü, havaalanı ve kanal İstanbul projeleriyle son altı ayda yüzde 66 değerlendi.  Bölgede hizmet veren emlakçılar lokasyon açısından kilit noktada bulunan, üçüncü köprü ve üçüncü havaalanlarına yakınlığıyla dikkat çeken Taşoluk'ta fiyatların daha da yukarı çıkacağını belirtiyor.
 
600 lira taksit ödüyorlar
 
TOKİ buradaki evleri romanlara peşinat olmaksızın 15 yıl vade ve 400 liradan başlayan taksitlerle verdi.  2+1'lerde 81,50 metrekare 3+1'ler 118 metrekare seçeneklerle sunuldu. İlk satış rakamı ise 50 bin lira ile 85 bin lira arasında değişkenlik gösterdi. Buradan konut alan romanlar halen 600 lira aylık taksit ödüyor. Şu anda evlerin ikinci el satış fiyatı 2+1'lerde 90 bin lira. Emlak uzmanları yeni yapılacak projelerle daha da değerlenecek bölgede 2+1 ev fiyatlarının 200 bin liraya kadar çıkabileceğini belirtiyor. Bu da en az yüzde 277'lik getiriye işaret ediyor.  
 
Satıp gidenler şansı kaybetti  
 
Proje ilk başladığında Taşoluk'ta daire verilen 350 roman aile bulunuyordu. Bunlardan 50'si ilk etapta haklarını üçüncü şahıslara devrederek başka yere taşındı. Kalan 300 aileden de oturum başlayınca haklarını satarak Taşoluk'tan taşınanlar oldu. Taşoluk muhtarları TOKİ'nin yaptığı konutlarda oturan aile sayısının yüzde 20 civarında olduğunu belirtiyor. Birçok roman vatandaşın ise haklarını 3 ila 10 lira arasında değişen fiyatlarla üçüncü şahıslara sattığı belirtiliyor. Bu durumda talih kuşunun uğradığı Taşoluk'ta piyangodan az sayıda roman vatandaş yararlanmış olacak.
 
Bu iş yatırımcıya yaradı
 
Bölgenin hızlı prim potansiyeli romanlardan ev alan yatırımcıya yaradı. Ancak emlak uzmanları burada ev sahibi olan yatırımcılar arasında da belli bir prime ulaştıktan sonra evlerini satın kişiler olduğuna dikkat çekti.
 
Bu ilçelerde holdingler arazi topladı
 
Arnavutköy, 3.Havalimanı'na yakınlığı ve 3. Köprü'nün bağlantı yollarının üzerinde yer almasıyla dikkat çekiyor.  Taşoluk'ta arazilerin büyük kısmı, imarsız olan yerler de dahil söylentilerden hemen önce yoğun talep ile karşılaştı. Taşoluk'ta holdinglerin arazi topladıklarını belirten bölge emlakçıları, toplu alımların da fiyatların yukarı çıkmasında etkili olduğunu belirtiyor. Benzer durumun Arnavutköy'ün yanı sıra Kemerburgaz-Göktürk, Tayakadın, Sarıyer, Zekeriyaköy, Poyrazköy ve Sancaktepe'de de yaşandığı aktarıldı.
 
Kimseyi mağdur etmiyoruz
 
Kentsel dönüşüm kapsamında kimseyi mağdur etmeden hareket ettiklerini belirten TOKİ İstanbul Emlak Daire Başkanı Ali Seydi Karaoğlu da Taşoluk'taki prim potansiyeline dikkat çekti. Karaoğlu, "Biz Sulukulede kiracılara ev sahibi olma hakkı tanıdık. Buradaki kiracılara Taşoluk'ta çok uygun fiyatlarla ev verdik. Şimdi bu bölge üçüncü köprü ve üçüncü havaalanı ile ciddi olarak değerlendi. 3 katlı binalar olarak yapılan evlerin fiyatı önümüzdeki süre içerisinde benim öngörüm 2-3 kat daha artacağı yönünde" dedi.  
 
Sektör fuarda buluştu
 
İstanbul'da dün başlayan Global Real Estate Institute (GRİ) fuarı inşaat firmasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi. KDV başta olmak üzere sektördeki sorunların ele alındığı fuarda birbirinden değişik gayrimenkul projeleri de görücüye çıktı. Tahincioğlu Gayrimenkul, GRI Konferansları'nın 2013 yılı çevre dostu sponsoru oldu. Konferansta Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu ve Tahincioğlu Holding'in İcra Kurulu Üyesi Elif Germirli de birer konuşma yaptı. Konferanslarda birçok ulusal ve uluslararası firmanın ortakları ve üst düzey yöneticileri Türkiye'de gayrimenkul sektörünün 2013 yılı beklentilerini, yatırım değerlerini ve fırsatları paylaştı.
 
Haliç'e farklı bir mimariden baktıracak
 
Keten İnşaat Haliç'te yeni bir projenin startını verdi. Eyüp'ün Silahtarağa bölgesinde yer alan ve Keten Haliç ismiyle planlanan proje 14 bin 600 metrekare arsa üzerinde 2 blokta yükselecek. Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, projenin görünüm itibari ile günümüz teknolojisine uygun ve çağdaş mimari özelliklerini yansıtacak şekilde inşa edileceğini söyledi. Şirketin konut alıcılarına yönelik sunduğu kişiye özel ücretsiz mimari danışmanlık hizmetinin bu projede de devam edeceğini belirten Keten, "Tasarımların her aşamasında müşteri ile beraber yol alacağız. Konutların cephesi ile beraber mutfak ve banyoların seramik, parke, boya rengi hatta kapı kollarına kadar olan detayları müşterilerin seçimleri ve beğenileri doğrultusunda gerçekleştirmeyi planlıyoruz" dedi.
 
82 bin liraya studyo
 
Cathay İleri Projeler ve Emlak Konut tarafından Ispartakule'de inşa edilen Stüdyo 24'te fiyatlar 82 bin liradan başlıyor. Yüzde 1 peşinatla ev sahibi olunabilen projede peşinatın geri kalan kısmı vade farkı olmadan 12 ay içinde ödenebiliyor. Projede 38 metrekareden 207 metrekareye kadar uzanan, tamamı geniş yaşam felsefesi ile projelendirilmiş Türk-İtalyan ortak mimari çalışmasıyla farklı dizayn seçenekleri sunuyor. EMİNE AÇAR - BUGÜN  

16.01.2013

Etiketler : Üçüncü köprü , havaalanı , kanal İstanbul , TOKİ


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

İstanbul'da arsa fiyatları projelerle uçuşa geçti

İstanbul'da arsa fiyatları projelerle uçuşa geçti

Arnavutköy, Çatalca ve Kemerburgaz'da arsası olanların büyük avantaj yakaladığını dile getiren Arı, "3. köprü, 3. havaalanı ve Kanal İstanbul projelerinin ortak bölgeleri olan Arnavutköy, Çatalca ve Kemerburgaz'daki arsa fiyatları son günlerde hızlı bir artış gösterdi. Geçen yıla göre bu yıl arsa fiyatlarında Arnavutköy'de yüzde 140'a, Kemerburgaz'da yüzde 165'e, Çatalca'da yüzde 48'e varan artışlar görülüyor" diye konuştu.

İŞTE OSMANLI'NIN ÇILGIN PROJELERİ

İŞTE OSMANLI'NIN ÇILGIN PROJELERİ

TTK Başkanı Metin Hülagü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Osmanlı coğrafyasının hakimiyet alanında çeşitli projelerin planlandığını ancak bir şekilde bunların gerçekleştirilemediğine işaret ederek, "Belgeselle Osmanlı'nın teknolojiyi yakından takip ettiğini hatta o dönemde bile köprü, tünel, metro yaptırma girişiminde bulunduklarını fakat bunların bir şekilde gerçekleştirilemediğini hatırlatmak istedik" dedi.

3. Havalimanının 'mania planı' tamamlandı

3. Havalimanının 'mania planı' tamamlandı

İstanbul'a yapılacak 3. Havaalanına ait mania planı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen kot ve koordinat bilgileri doğrultusunda 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu'nu gereği Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü'nün (ICAO) yayımladığı kriterler kapsamında hazırlandı.

Arnavutköy borsası GÜNDE 400 TAPU

Arnavutköy borsası GÜNDE 400 TAPU

Kanal İstanbul, iki yeni şehir ve üçüncü havalimanına ev sahipliği yapacak Arnavutköy'de arsa fiyatları borsayı aratmıyor. Fiyatlar günlük % 15 artıyor. Hükümetin'çılgın projeleri'nin kesişme noktasındaki Arnavutköy uçuşa geçti. Yerel seçimler öncesinde İstanbul'un yeni kurulan 9 ilçesinden birisi olan 506.5 kilometrelik Arnavutköy'de arsa fiyatları borsa gibi oldu. Kanal İstanbul, iki yeni şehir ve 3'üncü havalimanı gibi projeler bölgeyi popüler hale getirdi. İlçedeki arsa fiyatları günü birlik yüzde 10-15 oranında artmaya başladı. Metrekaresine bir gün önce 100 lira denilen arazi

Konutta KDV bereketi

Konutta KDV bereketi

Yeni konutlarda KDV oranlarını yüzde 18'e çıkaran kanunun ardından konut piyasası hareketlendi. Ruhsatını yılbaşından önce alan firmalar durumu fırsata çevirerek satışta olan projelerinde yüzde 1 KDV kampanyası başlattı. İnşaat sektörünün bir süredir beklediği KDV belirsizliği 6 ay daha erkene çekilerek yeni yılın ilk gününde netleştirildi. Maliye Bakanlığı konutta yaptığı yeni KDV düzenlemesi ile metrekare bazında değil, fiyata göre KDV alınması esasını getirdi. Bu kararla birlikte yeni konutlarda 150 metrekarenin altındaki dairelere uygulanan

3. Havaalanı çevresinde bir kent oluşacak

3. Havaalanı çevresinde bir kent oluşacak

Gayrimenkul uzmanları, İstanbul'a yapılması planalanan 3. havaalanı çevresinde uydu kentlerin oluşmasını bekliyor TSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ Genel Müdür Yardımcısı Hüsniye Boztunç, İstanbul’un Karadeniz kıyısında yapılması planlanan 3. havaalanını da içerisine alan bölgede alt ölçekli bir kent oluşmasının muhtemel olduğunu belirtti. Boztunç, 1950’li yıllarda ABD’de yükselen konut politikasıyla pazarlanmaya başlanan, kent merkezinde

3. Havaalanı ile Konut Fiyatları Yükseldi

3. Havaalanı ile Konut Fiyatları Yükseldi

3. Havaalanı ile Konut Fiyatları Yükseldi “3. Havalimanı nereye yapılacak?” sorusu uzun aylar boyunca, özellikle konut ve arsa yatırımcıları tarafından merak edildi. Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapılan açıklamada Terkos Gölü yakınlarında, Eyüp ve Arnavutköy ilçe sınırlarını içine alacak bir alanda yapılacağı açıklanan 3.havalimanı ile birlikte bölgede yatırım alanında hareketlenmeler başladı.

Dünya mimarlarından Tabanlıoğlu Mimarlık’a büyük onur

Dünya mimarlarından Tabanlıoğlu Mimarlık’a büyük onur

Tabanlıoğlu Mimarlık’ın “Bodrum Uluslararası Havalimanı” projesi Türk mimarlığını zirveye taşıdı. Toplam 5 ayrı proje ile 6 dalda finale kalan Tabanlıoğlu Mimarlık, ulaşım kategorisinde “Bodrum Uluslararası Havalimanı” projesiyle birinciliğe layık görüldü. Mimaride mükemmelliği paylaşmak adına düzenlenen ve en etkin mesleki zirveler arasında yer alan Dünya Mimarlık Festivali – WAF’ın 5’incisi, bu yıl Singapur’da

İlk kazma bugün

İlk kazma bugün

İlk kazma bugün Başbakan Erdoğan'ın "İktidarı kaybetme pahasına da yapacağız" dediği dönüşüm seferberliği Esenler'de sembolik bir binanın yıkımıyla başlıyor. Sarıgazi'de de 10 kamu lojmanı patlayıcılarla yıkılacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Van depreminden sonra "İktidarı kaybetme pahasına yapacağız" dediği kentsel dönüşüm, İstanbul Esenler'de Havaalanı Mahallesi'nde vurulacak ilk kazmayla bugün resmen başlayacak. Törende Başbakan Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, daha sonra

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay '3 bin konut 23 Ekim'de teslim edilecek'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay '3 bin konut 23 Ekim'de teslim edilecek'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Van'da depremin ardından TOKİ'nin Bostaniçi'nde yapımına başladığı konutları gezdi Atalay, "Ağustos sonu itibariyle 3 bin konut depremzedelere teslim edilecek. Geri kalanlar ise Van depreminin yıl dönümü olan 23 Ekim’de hak sahiplerine teslim edilecek" dedi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay bugün incelemelerde bulunmak üzere Van’a geldi. Van Ferit Melen Havaalanı’nda Ak Parti milletvekilleri Mustafa Bilici, Fatih Çiftçi, Burhan Kayatürk, Van Valisi Münir Karaloğlu ve partililer karşıladı. Atalay, buradan karayoluyla Bostaniçi Beldesi

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 4f6e817c2b94bf7d