Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Kiralar, ünlü alışveriş caddelerinde tavan yaptı
Kiralar, ünlü alışveriş caddelerinde tavan yaptı

 

Bu caddelerde dükkânı olan yaşadı!
Kiralar, ünlü alışveriş caddelerinde tavan yaptı
 
Perakende sektöründe AVM’ler ve markalar arasında sıkı pazarlık ve çekişmelere konu olan kiralar, ünlü alışveriş caddelerinde tavan yaptı. İstanbul’da en pahalı cadde mağazasının metrekare kirası yıllık bazda 2 bin Euro’yu aştı. Uluslararası üne sahip ABD’li gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield’ın hazırladığı rapora göre, en yüksek kiranın metrekare başına yıllık 2 bin 33 Euro’ya çıktığı İstanbul’daki İstiklal ve Bağdat caddeleri Türkiye’nin en pahalı perakende lokasyonları haline geldi.
 
İSTİKLAL’E TURİZM DOPİNGİ
2012’de gerçekleşen en yüksek değerli kiralama işlemlerinin aktarıldığı ve fiyatların çıktığı tepe noktaya işaret edilen raporda, İstanbul, dünya sıralamasında 29’uncu oldu. 2011’de Bağdat Caddesi 2 bin 41 Euro ile listede 25’inci sırada yer alırken, bu yıl küçük de olsa bir gerileme görüldü. Diğer taraftan, İstiklal Caddesi hızlı bir yükselişle Türkiye’nin en pahalısı olma yarışında bu yıl Bağdat Caddesi’nin tahtını paylaştı. Son 1 yılda artan turist potansiyeliyle yıldızı daha da parlayan İstiklal Caddesi perakende sektörünün son gözdesi olduğunu rakamlara da yansıttı. 2007’de bin 176 Euro’luk en yüksek kira değeriyle listede 33’üncü sırada bulunan ve Türkiye’nin en pahalı alışveriş caddesi olan Abdi İpekçi ise son raporda bin 938 Euro ile Türkiye ikincisi oldu. 
 
CAUSEWAY BAY 5. CADDE’Yİ GEÇTİ 
Raporda dikkat çeken en önemli gelişmelerden biri dünya sıralamasının zirvesinde gerçekleşti. Yıllardır ‘en pahalı’ olma özelliğini kaptırmayan New York’un ünlü 5’inci Cadde’si (5th Avenue) 2012’de koltuğunu Çin Hong Kong’daki Causeway Bay’e kaptırdı. Bu iki rakibin en pahalı kira seviyesinde geride kalan kentlere ciddi fark attığı da görüldü. Causeway Bay ve 5’inci Cadde’de önceki senelerde daha düşük olduğu gözlenen ‘en yüksek metrekare kirasının’ 2012’de 20 bin Euro seviyesini aşması da son yılların rekoru oldu. 
 
İPEKÇİ DOLDU VALİKONAĞI PAHALILANDI 
Raporda, Türkiye’de kiraların yeni AVM açılışlarıyla bir süre stabil kalacağına dikkat çekilirken, perakendecilerin sınırlı kapasiteye rağmen gözünü cadde mağazalarına çevirdiğine işaret edildi. Rapora göre yıllık kira artışında yüzde 12.5 ile Nişantaşı’ndaki Valikonağı Caddesi ilk sırada yer aldı. Bunun en önemli nedeni olarak ise Abdi İpekçi Caddesi’nde yer bulmanın zorluğu nedeniyle perakendecinin Valikonağı’na yönelmesi gösteriliyor. Valikonağı’nda en yüksek metrekare kirası bin 702 Euro  MENEKŞE ATASELİM-HABERTÜRK
 

20.01.2013

Etiketler : Perakende sektöründe AVM , ünlü alışveriş


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :