Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Fikret paralar nerede
Fikret paralar nerede

Fi Yapı'nın patronu Fikret İnan'ın konut sahiplerinden istediği abonelik paralarını başka işlerde kullandığı belirlendi. Paralar, kayyumlara rağmen mücevher, akaryakıt ve reklam şirketlerine gitmiş.

İflas erteleme kararı aldırıp, mahkeme yoluyla şirketini kayyuma devreden Fi Yapı'nın patronu Fikret İnan'ın daire sahiplerinden topladığı son paraları da usulsüz olarak harcadığı ortaya çıktı. Daha önce Fi Yapı'nın "cazip kampanyalarına" kapılıp borç-harç daire alan çoğu dar gelirli vatandaş, evini teslim alamadığı gibi, son umut olarak gördüğü kayyum döneminde toplanan paralarını da Fikret İnan'a kaptırdı. Bunun üzerine İnanzedeler soluğu mahkemede aldı. Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran İnanzedeler dolandırıcılık, evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullanma iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Şikâyetler mahkemelerin atadığı kayyumların da görevlerini usulüne uygun yapmadığını ortaya çıkardı. İddiaların odağındaki Fikret İnan ise Sabah'ın konuyla ilgili sorularını yanıtlamak yerine hakareti tercih etti. 
 
MAHKEME KAYYUM ATADI 
 
Fi Yapı'nın patronu Fikrat İnan'ın macerası olağanüstü düşük fiyatlara daire satmasıyla başladı. İstanbul, Sakarya ve Kırıkkale'de yaklaşık 20 bin daire için vatandaşlardan para toplayan, ancak bir türlü konutları bitirip teslim edemeyen İnan, iki yıldır yaşadığı mali sorunların ardından 2012'de mahkemeye başvurup iflas erteleme talebinde bulunmuştu. Geçen yıl eylülde alınan iflas erteleme kararının ardından mahkeme, şirket faaliyetlerinin denetimi için Fi Yapı'ya üç ayrı kayyum atadı. 
 
RESMİ İŞLER İÇİN PARA İSTEDİ 
 
Bu süreçte İnan, artık her şeyin devlet güvencesinde olduğu imajından faydalanarak dairelerin yakın zamanda teslim edileceğini açıkladı. Ancak resmi işlemlerin tamamlanması için kış mevsimi öncesi son kez paraya ihtiyaç olduğunu söyledi. Hem internet medyası aracılığıyla hem de basın açıklamasıyla daire sahiplerine seslenen İnan, "İskân, katılım ve abonelik ücretlerini bankaya yatıranlar evini teslim alabilir" dedi. 
 
"SORULARIN ART NİYETLİ"
 
Fi Yapı'nın patronu Fikret İnan'a iddiaları sormak için telefonla ulaştık. Daha sonra da e-mail yoluyla sorularımızı gönderdik. İnan, sorularımıza önce hakarete varan şekilde, yüksek ses tonuyla, "Siz savcı mısınız, kim size bu emri verdi?" şeklinde yanıt verdi. Daha sonra e-mail mesajı atarak, "Tarafıma mail yoluyla göndermiş olduğunuz sorular, tamamen kasıtlı ve art niyetlidir" yanıtını verdi. Ancak, Sabah'ta bir gün önce Seda Tabak imzasıyla yayımlanan haberde Fikret İnan, kendi ağzından sorularımızı yanıtlamış ve şirketinde işlerinin iyi olduğunu belirtmişti. Özetle İnan, beğendiği soruları yanıtlarken, beğenmedikleri için karşı tarafa çamur atma yolunu seçti.
 
MÜCEVHERE 25 BİN TL
 
İnan bu süreçte kendisinden ev alanların abonelik bedellerini yatırabilmeleri için iki ayrı hesap numarası verdi. Yüzlerce vatandaş son umut olarak kendilerinden istenen 3 bin ila 8 bin 450 TL arasındaki tutarı söz konusu hesaplara yatırdı. Ancak kısa süre sonra İnan'ın verdiği hesapların kayyum yönetimindeki Fi Yapı'ya değil, İnan'ın şu an resmi olarak bağlantılı görünmediği, fakat kuruluşunda yer aldığı Fi Yönetim ve Hizmet İşletmeleri şirketine ait olduğu anlaşıldı. Durumun farkına varan vatandaşlar ise mahkemeye başvurdu. Başvuru sonucunda savcılık, yatırılan abonelik bedellerinin peşine düştü ve Fi Yönetim'e yatırılan paraların nerelerde kullanıldığı bilgisine ulaştı. Savcılık araştırmasında, Fi Yönetim'de biriken paranın önemli bir kısmının akaryakıt ve reklam firmalarına yatırıldığı, şirket elemanları tarafından çekildiği ve firmanın güvenlik şirketlerine yapılan ödemenin bile bu hesaptan karşılandığı belirlendi. En dikkat çeken ödeme ise NF Mücevherat'a yapılan 25 bin TL'lik ödeme oldu.Kerim ÜLKER/SABAH
 

10.02.2013

Etiketler : Fi Yapı , Fikret İnan


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Esenyurt Fi-Life yıkılıyor

Esenyurt Fi-Life yıkılıyor

Gayrimenkul sektöründe yaşanan büyümeye paralel olarak son yıllarda önemli bir çıkış yapan Fi Yapı, sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor. Şirketin patronu Fikret İnan, Esenyurt Belediyesi'nin verdiği imar durumuna göre ruhsat çıkaramadığı Fi-Life projesinde yıkıma başladı. Piyasaya göre daha ucuz lansman fiyatlarıyla dikkat çeken ve bu sayede kısa sürede satış patlaması yaşayan şirketin bin 48 konutluk projesinde, yıkım işlemlerinin 15 günde tamamlanması planlanıyor.

Konut alırken her belgeye imza atmayın

Konut alırken her belgeye imza atmayın

Konut alırken her belgeye imza atmayın!Fi Yapı ve Ukra İnşaat’ın iflas ertelemesine başvurması, projelerden konut alan bir çok tüketiciyi çaresiz bıraktı. Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı ise, konut alırken tüketicilerin her sözleşmeye imza atmaması konusunda uyardı"Fİ-YAPI ve arkasından da UKRA inşaatın iflas ertelemesine başvurması ile birlikte inşaat sektöründe ciddi bir deprem olgusu oluştuğunu söyleyen Gayrımenkul Hukuku Derneği Başkanı Av. Ali Güvenç Kiraz, “İflas ertelemesi başvurusu bir iflas kararı olmayıp tam

Fi-Life projesi iptal oldu

Fi-Life projesi iptal oldu

Fi-Life projesi iptal oldu Fiyapı, Esenyurt Belediyesinin verdiği imar durumuna göre ruhsat çıkartamamasından dolayı Fi-Life projesini iptal etti. Kalan 530 daire sahibine paraları yüzde 20 fazlasıyla geri ödenecek, daire almak isteyen müşterilere ise Fi Side projesinden daire alma hakkı tanınacak. Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan yaptığı yazılı açıklamada kimseyi mağdur etmeyeceklerini ve paraların ödemesini fazlasıyla yapacaklarını söyledi.1048 daire olarak projelendirilen

Konut fiyatları yüzde 50 artacak

Konut fiyatları yüzde 50 artacak

Konut fiyatları yüzde 50 artacak Fikret İnan, Mütekabiliyet Yasası'nın çıkması ile bir yıl içinde konut fiyatlarının yüzde 50 artacağını söyledi. Ntvmsnbc'den Seçil Başkaya FİYAPI Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'la gündemi değerlendirdi.İşte o röportaj; FİYAPI Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, Türk vatandaşlarına konut alımında tapu vermeyen ülkelerin vatandaşlarının Türkiye'den konut almalarını sağlayan Mütekabiliyet Yasası ile ilgili ntvmsnbc'ye değerlendirmelerde bulundu. İnan, "Sistemin oturması ile 2013'ün ikinci çeyreğine kadar konut

FiYapı: En az 200 milyon dolar artıdayız

FiYapı: En az 200 milyon dolar artıdayız

FiYapı: En az 200 milyon dolar artıdayız FiYapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, şirketin projeler bittikten sonra "En az 200 milyon dolar artıda" olacağını söyledi Esenyurt’taki olumsuzlukların ilçe belediyesi ile büyükşehir belediyesinin arasındaki sorundan kaynaklandığını söyleyen FiYapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, söylenecek herşeyi söylediklerini, süreci mayıs sonuna kadar bekleyeceklerini belirtti. Esenyurt’ta en fazla FiYapı adının geçmesine ilişkin olarak, "Bölgede en fazla, en büyük projesi olan firma biziz. En fazla müşterisi .

Belediyeyi suçladı, 40 milyon TL'yi daire alanlara Kasım'da iade edecek

Belediyeyi suçladı, 40 milyon TL'yi daire alanlara Kasım'da iade edecek

Belediyeyi suçladı, 40 milyon TL'yi daire alanlara Kasım'da iade edecek Son birkaç yıldır markalı konutlar maketten satılıyor, daireler ise 2-2,5 yıl sonra alıcılara teslim ediliyor. Maketten satış yapan şirketlerden Fiyapı, İstanbul Esenyurt'ta projesi Fi-Life'nin satışına 2 yıl önce 1.080 daire olarak başladı. Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın açıklamasına göre şirket, burada 930 daire sattı. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ilçe için getirdiği kat sınırlaması ile daire sayısı 540'a düştü. Aradaki bu anlaşmazlık sonrası daireler

Fi Life projesinin iadeleri kasımda başlıyor

Fi Life projesinin iadeleri kasımda başlıyor

Fi Life projesinin iadeleri kasımda başlıyor Fiyapı'nın Esenyurt'ta inşa edeceği Fi Life projesi ruhsat sorunu nedeniyle iptal edildi. Projeden ev alanların ödedikleri paraların yüzde 20 fazlasıyla iadesi Kasım ayında başlayacak. Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, Esenyurt Belediyesi'ne karşı açmaya hazırlandığı dava hakkında açıklamalarda bulundu. “Biz devletin kurumuna dava açmak istemiyoruz. 1048 daireden oluşacak Fi Life projemizdeki dairelerin 900 tanesini satmıştık.

Van'da 500 konutun temeli atılıyor

Van'da 500 konutun temeli atılıyor

Van'da 500 konutun temeli atılıyor Kimse Yok Mu Derneği’nin düzenlediği “Teşekkür Zamanı TV Programı”na katılan Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan Van için verdikleri sözü tuttuklarını ve 500 konutun temelini gelecek hafta atacaklarını açıkladı. Somali ve Van'da yaşanan afetler için düzenlediği yardım ve bağış kampanyalarıyla ses getiren Kimse Yok Mu Derneği, kampanyaya katılan tüm yardımseverlere, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "Teşekkür Zamanı" adlı program ile teşekkür etti.

Konut piyasasında kriz kapıda mı Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan’ın açıklaması tartışılıyor

Konut piyasasında kriz kapıda mı Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan’ın açıklaması tartışılıyor

Konut fiyatlarında yüzde 40’a varan düşüş mü yaşanacak? Fi Yapı’nın patronu Fikret İnan’ın açıklaması tartışılıyor Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan "Arz talebin çok üstüne çıktı. Konut fiyatlarının yüzde 30-40 düşüş yaşayacağını düşünüyorum" dedi. Mütekabiliyet Yasası'nın sektörü ayakta tutacağını söyleyen İnan “Sektörün önü şuan tıkalı. Yabancılara konut satarsak anca kendimizi toparlarız. Yoksa bu arz fazlasıyla fiyatların yüzde 30-40 oranında düşmesi kaçınılmaz"

Fikret İnan, Yabancıya konut satamazsak fiyatlar yüzde 30-40 düşecek

Fikret İnan, Yabancıya konut satamazsak fiyatlar yüzde 30-40 düşecek

Fi Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, konut sektöründe arzın talepten fazla olduğunu söyledi. İnan “Sektör doyuma ulaştı. Yabancıya konut satamazsak fiyatlar yüzde 30-40 düşecek” dedi. Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, konut sektöründeki talebin doyma noktasına ulaştığını belirterek “Arz talebin çok üstüne çıktı. Önümüzdeki dönemde konut fiyatlarının yüzde 30-40 düşüş yaşayacağını düşünüyorum” dedi. 2008 krizi sonrası hızla gelişen sektörün cazibesi

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :