Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Dünya devleri İstanbul için sırada
Dünya devleri İstanbul için sırada

Dünya devleri İstanbul için sırada

Dünya devleri İstanbul'a lüks konut projesi yapmak için kapıda. Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn ve Orta Avrupa’nın zengin firmaları yer bakmaya geldi.
 
Yabancılar Türkiye’de, özellikle de İstanbul’da artık ev almaktan fazlasını düşünüyor. Mütekabiliyet Yasası’nın devreye girmesiyle Türkiye’deki konut sektörünün iştahını kabartan, ‘Ha geldiler, Ha geliyorlar’ derken dört gözle beklenen yabancılar, hem müşteri hem rakip olacaklar. Her ne kadar sektöre biraz şüpheli yaklaşsalar da Ortadoğu ve Orta Avrupa’dan zengin firmalar şimdiden İstanbul’un yolunu tuttular bile. Firmalar geçen haftadan bu yana gruplar halinde gelerek İstanbul’da lüks konut projeleri yapmak için ‘merkezi bölge’ avına çıktılar.
 
SIRAYLA GÖRÜŞMEYE GELİYORLAR
Zengin yabancı yatırımcıların İstanbul’daki ilk adreslerinden Sotheby’s de bugünlerde yatırımcı ziyaretleriyle meşgul. Geçen hafta Suudi Arabistan’dan oldukça büyük bir yatırım grubunu ağırladıklarını belirten Sotheby’s Turkey Genel Müdürü Arman Özver, önümüzdeki hafta da Katar ve Bahreyn’den firma yetkililerinin görüşmeye geleceğini söylüyor. Bu grupların ellerinde büyük yatırım bütçeleri olduğuna dikkat çeken Özver, “Uzun süredir görüşüyoru, hedefleri büyük. Şu anda özellikle Avrupa’daki karışıklık yatırımcıyı tutuyor. Ama ellerindeki parayı da değerlendirmek istiyorlar. Böyle baktıklarında en güvenli ülke olarak Türkiye’yi ve en kazançlı sektör de gayrimenkulü görüyorlar” diyor.
 
MİLYAR DOLARLIK POTANSİYEL
Arman Özver, Ortadoğulu yatırımcının yanında Orta Avrupa’dan da ilginç talepler geldiğini söylüyor. Belçika, Avusturya, Finlandiya ve İngiltere’den de ‘lüks konut projesi’ için gelenler olduğunu anlatan Özver, “Özellikle Belçika çok şaşırtıcı. İstanbul’da yatırıma karşı çok ciddi eğilimleri var. Milyar dolarlık proje yapma potansiyelleri var” diyor. Özver’e göre, bu gruplar Türkiye’de önce orta çaplı projelerle başlayıp gidişatı görecekler, ardından çok büyük çaplı işlere girecekler. Konutun ardından ofis de yabancı yatırımcıların radarında ancak alışveriş merkezi yatırımına uzak duruyorlar.
 
AYAĞA DOLANAN ÜÇ SORUN
Yatırımlarını ya yerel ortaklıkla ya da bireysel olarak planladıklarını belirten Özver’e göre, sürecin yavaş ilerlemesindeki tek sorun Türkiye’deki eksiklikler. Yatırımcıların Türkiye’ye de şüphe ile yaklaştıklarını ifade eden Özver, bu ülkelerin çok araştırdıklarını ve en küçük gelişmeden bile haberdar olduklarının altını çiziyor. Özver, yatırımcıyı ‘ağırlaştıran’ sorunları da şöyle sıralıyor: Başta oturma izni olmak üzere, ruhsat sorunu, imar mevzuatları ve uzun bürokrasi.
 
BEKLENEN YABANCI YOLDA
Bu arada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önceki gün Mütekabiliyet Yasası sonrası ilk dokuz ayda Türkiye’den konut alan yabancıların istatistiğini açıklamıştı. Buna göre 9 ayda yabancıların Türkiyeden alım yaptığı taşınmaz sayısı 10 bin 687i buldu. Aynı dönemde alım yapan yabancı yatırımcı sayısı da 11 bin 8 oldu. İlk sırayı yine Almanlar alırken, çok beklenen Arap ülkelerinin listede çok parlamadığı dikkat çekiciydi. Arman Özver, bu sonuçları değerlendirirken ev almak için beklenen yabancıların öyle abartıldığı gibi gelip 10’ar 100’er daire almadıklarına dikkat çekiyor. Henüz beklenen patlama için erken olduğunu vurgulayan Özver, “Bu büyük alımlar için biraz zaman var ama beklentimiz yüksek. Henüz girmese de kapıdaki yabancı ciddi ciddi gelecek” diyor.   Aksam.com.tr

07.03.2013

Etiketler : Dünya devleri , Ze , gin yabancı yatırımcıların İstanbul’


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

2014'te 1 milyon eve yapı ruhsat alınacak

2014'te 1 milyon eve yapı ruhsat alınacak

Konut Sektöründen BDDK'ya Destek

Konut Sektöründen BDDK'ya Destek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun kredilere ilişkin yeni düzenleme getiren çalışmasına konut sektöründen destek geldi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) kredilere ilişkin yeni düzenleme getiren çalışmasına konut sektöründen destek geldi. Sektör temsilcileri, bu düzenlemenin lüks ve gereksiz tüketimi kısarken, insanların asıl ihtiyacı olan konut alımını daha cazip kılacağını belirtiyor.

Marmaray emlak fiyatlarını uçurdu

Marmaray emlak fiyatlarını uçurdu

Asya ile Avrupa'yı deniz altından tünelle bağlayan Marmaray, bir yıl içinde bulunduğu güzergahın emlak fiyatlarını önemli ölçüde etkiledi. Sahibinden.com'un verilerine göre, kiralık daire fiyatlarında en fazla yükselme, Kazlıçeşme durağının bulunduğu Zeytinburnu ilçesinde gerçekleşti. İlçede, 2012'de 700 lira olan ortalama kiralık daire fiyatı 2013'te yüzde 21 artarak 850 liraya ulaştı. Zeytinburnu'nu, yüzde 17 artışla Kadıköy, yüzde 13 artışla Fatih ve yüzde 6 artışla Üsküdar izledi.

Emlak vergisinde son tarih belli oldu! Gecikme zammı belli oldu

Emlak vergisinde son tarih belli oldu! Gecikme zammı belli oldu

Emlak Vergisi'nin ikinci taksit ödemesi için son ödeme tarihi 2 Aralık Pazartesi. Vergi, süresi içinde ödenmezse, geciken her ay için yüzde 1,40 oranında “gecikme zammı” alınıyor. Türkiye sınırları içinde, brüt alanı 200 m2‘yi aşmayan, bir tek konutu bulunan ve emekli aylığı dışında başka geliri bulunmayan emekliler ile herhangi bir geliri bulunmayan işsizler ve ev hanımları ile engelliler (gelirleri olsa dahi) “sıfır oranlı” emlak vergisine tabiler. Başka bir anlatımla, Emlak Vergisi ödemiyorlar.

3. Boğaz köprüsü inşaatında köprü bacakları ortaya çıktı

3. Boğaz köprüsü inşaatında köprü bacakları ortaya çıktı

yeni adıyla Yavuz Sultan Selim Köprüsü, yani 3. Köprü inşaatı Eylül 2013 itibariyle son durumunda köprü ayakları iyice belirginleşmeye başladı. 29 Mayıs 2015 tarihine kadar açılması planlanan 3. Köprü’de hem Poyrazköy, hem de Garipçe’deki inşaat alanlarında köprü bacakları artık çıplak gözle görülebilir seviyeye yükselmiş durumda.

Dünyanın en pahalı evi İstanbul'da

Dünyanın en pahalı evi İstanbul'da

Osmanlı dönemi topçu sınıfı komutanı Zeki Paşa'nın 3. kuşak aile bireylerinin oturduğu yalıyla otelciler ve ortadoğulu zengin aileler ilgilenirken, mütekabiliyet yasasının gecikmesinin yalının satışını da geciktirdiği belirtiliyor. 5 KATLI 23 ODALI 5 katlı, 23 odası bulunan Zeki Paşa Yalısı'na talip olan Körfezli Kraliyet ailesinden bir veliaht yalıyı çok beğenmesine rağmen küçük bulduğu için almaktan vazgeçmişti. Yalı, XIX. yüzyılın ikinci yarısında Fransız mimar Alexandre Vallaury tarafından II. Abdülhamit dönemi nazırlarından Müşir Zeki Paşa için

Haluk Sur, Cushman & Wakefield'in Başkanlık Koltuğuna Oturdu

Haluk Sur, Cushman & Wakefield'in Başkanlık Koltuğuna Oturdu

Dünyanın en büyük özel sermayeli gayrimenkul hizmetleri şirketi Cushman & Wakefield'ten bugün yapılan açıklamada, şirketin Türkiye'deki liderliğini daha fazla güçlendirmek için Haluk Sur'un Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildiği belirtildi. Aktif olarak görev aldığı Türk gayrimenkul piyasasında 25 yıldan fazla deneyime sahip olan Cushman & Wakefield (CW) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sur duyurunun ardından, Agnelli ailesi ile olan yakın dostluğu nedeniyle bu görevi kabul etmekten memnuniyet

407 bin kişi yıkımı görecek! İstanbul'da 10 bölge risk altında

407 bin kişi yıkımı görecek!  İstanbul'da 10 bölge risk altında

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı, Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde risk tespiti için 287 kuruluşu görevlendirdi. Bugüne dek 658 yapı, bir başka deyişle 7 bin 125 konut riskli ilan edildi. İŞTE YIKIM RİSKİ ALTINDAKİ YERLER! Kentsel Dönüşüm Projesi'ne 5 Ekim 2012'de start verildi. En büyük hedef, afet riski taşıyan 6,5 milyon binayı korkulan olmadan yıkmak. Afet riskli alanlara gelince, şu ana kadar Bakanlar Kurulu kararı ile 23 bölge riskli alan ilan edildi. Toplam 2 bin 671 hektarlık alanda 69 bin 991 yapı bulunuyor. Bu alanlarda yaşayan kişi sayısı ise 406 bin 986.

Vatandaşlara Ücretsiz Proje Desteği

Vatandaşlara Ücretsiz Proje Desteği

Vatandaşlara Ücretsiz Proje Desteği Iğdır İl Özel İdaresi, ev yapmak isteyen vatandaşlara ücretsiz proje ve teknik yardım desteği veriyor. Iğdır İl Özel İdaresi Köylerde plansız ve izinsiz yapılaşmaya son vermek amacı ile ev yapmak isteyen vatandaşlara ücretsiz proje ve teknik yardım desteği veriyor Kırsal alanda kaçak yapılaşmanın önüne geçmek, insanların da mağdur olmasını önlemek için köylerde denetimlerine ara vermeden devam eden Iğdır İl Özel İdaresi, ev yapmak isteyen vatandaşlara ücretsiz proje

Pekdemir İnşaat'tan Kocaeli'ye Konut Projesi

Pekdemir İnşaat'tan Kocaeli'ye Konut Projesi

Türkiye'nin en köklü inşaat şirketlerinden Pekdemir İnşaat, Kocaeli'de konut projesine başlıyor. Türkiye'nin en köklü inşaat şirketlerinden Pekdemir İnşaat, Kocaeli'de konut projesine başlıyor. Mart ayında lansmana çıkacak 936 konutluk proje aynı zamanda kentin en büyük markalı konut projesi olacak. Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, düzenlediği basın toplantısında, Başiskele projesinin, bölgenin en büyük markalı konut projesi olacağını vurgulayarak

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :