Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Ankara'da dev projeler yükseliyor
Ankara'da dev projeler yükseliyor

Ankara'da dev projeler yükseliyor

İnşaat firmaları son dönemde Ankara'da birbiri ardına yeni projeleri devreye aldı.
 
Sinpaş Oran'da dev projeye start verdi. Erkanlı İnşaat'ta 2 yeni büyük karma projeyle boy göstermeye hazırlanıyor.
 
Ankara'nın gayrimenkulde cazibesi inşaat firmalarının iştahını kabarttı. İlde son dönemde birçok konut ve ofis projesi yükseliyor. Nitelikli projelere yenileri de ekleniyor. Ankaralı İnşaat firması Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erkanlı ile Ankara'nın gayrimenkul yatırımındaki fırsatlarını masaya yatırdık. Hüseyin Erkanlı, Ankara'nın özellikle belli bölgelerinin yeni imara açıldığını ve imara açılan yerlerde prim potansiyelinin yüksek olmasının yatırımcıları Ankara'ya çektiğini dile getirdi. Kendisinin de İstanbul'la ilgilenmekle birlikte Ankara'da önemli inşaat projeleri bulunduğunu aktardı.
 
187 bin metrekare arsası var
 
Şirketin  Ankara İncek'te inşaatı devam eden bir projesi bulunuyor. Erkanlı Monza ismiyle yükselen projenin ilk etabında 115 konut yer alıyor. Metrekare fiyatı 2 bin 400 liradan satışa çıkan evlerde şu anda fiyat 3 bin liraya ulaşmış durumda. Teslimler 14 ay sonra gerçekleşecek. Proje tesliminde metrekare satış fiyatının 3 bin 500 lira olması öngörülüyor. Şirketin Ankara İncek'te toplam 187 bin metrekare arsası bulunuyor. Bu arsalar üzerinde proje geliştirmek için çalışmalar yapılıyor.
 
İmar değişikliği bekleniyor
 
Portföyde bulunan arsalara proje geliştirmek için yeni imar değişikliğinin sonuçlanması bekleniyor. Mevcut durumda arsalar için verilen emsal 0,5. Yeni düzenlemede emsalin biraz yükseleceği öngörülüyor.
 
Ankara'ya ofis yatırımı kazandırır
 
Kendi portföylerindeki arsanın bir kısmına ofis inşaatı yapacaklarını belirten Hüseyin Erkanlı, tasarımda fark yaratan bir projeye imza atmak istediklerini söylüyor. Bunun için şimdiden birkaç mimarlık ofisiyle görüşüp çizimler isteye başlamış. Projenin arsa büyüklüğü 8 bin 800 metrekare. Çatısında göl manzaralı dinlenme ve yeme içme alanları yapılacak.
 
Kaliteyi uygun fiyata sunacak
 
Şirketin bir diğer projesi de villalardan oluşacak. İncek köyü içinde 100 bin metrekare arsa içinde villalar yapılacak. Villada oturmak isteyenlerin öncelikleri hakkında fizibilite çalışması yaptıklarını belirten Erkanlı,  "İnsanlar içinde galerileri olan sokakları olan villa projeleri istiyor" dedi. Villaların en küçüğü 130, en büyüğü 400 metrekare olacak. Bahçeleri müstakil olacak. Villalar atığını enerjiye çevirecek.
 
Markalı firmalara ihtiyaç var
 
İstanbul'un kendileri için bir aşk olduğunu belirten Hüseyin Erkanlı, son iki yıldır İstanbul'da proje yapmak için çalıştıklarını ancak bu konuda acele etmediklerini söyledi. Kentsel dönüşüm için çok fazla müteahhide ihtiyaç olduğunu aktaran Erkanlı, "Bu süreç kol kola girilmesi gereken bir süreç. İstanbul'da en az 2 milyon konutun yıkılması lazım. Şu anki mevcut müteahhit ve yatırımcı bu dönüşüm için yeterli değil. O yüzden biraz centilmence girmek gerekiyor. Bir siteye giriyorsunuz. İmza attırma noktasına kadar getiriyorsunuz. Sonra birileri hazır işe gelip fiyat kırarak işi bozmaya çalışıyor. Bu konu çok önemli" dedi.
 
İnşaatlar hızla yükseliyor
 
Denge Yapı tarafından Sancaktepe'de inşaatları süren Mahal Sancaktepe ve Mahal Sancaktepe Ada'da ev fiyatları 144 bin liradan başlıyor. Her iki projede de yüzde 5 peşinatla ev sahibi olunabiliyor. Daire bedelinin yüzde 20'lik tutarı ise ev tesliminde isteniyor. Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, "Yapımı devam eden metronun faaliyete geçmesiyle birlikte Sancaktepe'den İstanbul'un herhangi bir yerine ulaşım dakikalar içinde mümkün olacak" dedi. Mahal Sancaktepe ve Mahal Sancaktepe Ada 4 bin yataklı Şehir Hastanesi'ne 2 dakika ve 400 yataklı Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 6 dakika uzaklıkta yer alıyor.
 
Oturmak isteyen alıyor
 
Projenin lokasyon olarak her yere yakın olması nedeniyle daha çok oturmak amacıyla ev alındığını  belirten Bayram, "Yatırımcılardan da talep geliyor. Her dönem prim yapacak bir projeden ev almak isteyenler bizi tercih ediyor. Her iki projemizden yatırım için alanların yanı sıra oturmak için alan çok sayıda kişi var" diye konuştu.
 
Yüzde 25 peşine 12 ay vade
 
Safi Holding'in Kartal'da inşaatına başladığı Safi Espadon'da yeni bir kampanya başladı. Kampanya kapsamında ev alacak olanlara yüzde 5 indirim uygulanacak. 136 konut ve 11 ticari bölümden oluşan projede yüzde 25 peşinata 12 ay vade imkanı da tanınıyor. 101 metre yüksekliğindeki proje üç blok halinde tek parça olarak uzanıyor. 59 ile 160 metrekare arasında değişen stüdyo, 1+1, 1,5+1, 2+1 olmak üzere sitede farklı daire seçenekleri bulunuyor.
 
Altın sertifikasına göz koydu
 
Atlas Group, Etiler'de inşa ettiği Nispetiye On projesi için 'Leed' sertifikasına başvurdu. LEED, ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından geliştirilen bir dizi kriterler listesinden oluşuyor. Nisbetiye On da bu kriterlerin bütününe uyarak, çevre dostu bina olarak tasarlandı. Atlas Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ceylan, Nispetiye On projesinde, şantiyenin kuruluşundan, çıkarılan toprağın nereye gideceğine kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar tasarladıklarını belirtti.
 
Geri sayım başladı
 
DPTÜ ortak girişimi ve Emlak Konut GYO ortaklığında Bahçeşehir İspartakule'de inşaatları hızla devam eden 1stanbul'da teslim için son viraja girildi. Sosyal alanlarıyla iddialı olan projede buz paten pisti, 2 açık yüzme havuzu, squash, pilates, fitness center, masaj salonu, buhar odası, hamam, sauna, şok havuzu, jakuzi, basketbol sahası, voleybol sahası ve  tenis kortu bulunuyor. Fiyatlar 159 bin liradan başlıyor. Toplam 90 bin metre kare alan üzerinde 15-17 katlı 11 bloktan oluşan projede 58-215 metrekare aralığında 1+1'den 4+1 dubleks dairelere birçok seçenek bulunuyor. 48 ay vade ve sıfır faiz olanağından yararlanmak için evin bedelinin yüzde 35 peşin, 6 ay sonra yüzde 15, bir yıl sonra yüzde 10 ödeme yapmak gerekiyor. Kalan tutar 48 ay sıfır faizle taksitlendiriliyor.  ENİNE AÇAR - BUGÜN 

07.03.2013

Etiketler : Sinpaş Oran , Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erkanlı , gayrimenkul


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :