Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Emlak Konut GYO, Kartal ve Zeytinburnu'nda 747 milyon 267 bin 383 liralık arsa satın aldı.
Emlak Konut GYO, Kartal ve Zeytinburnu'nda 747 milyon 267 bin 383 liralık arsa satın aldı.

 

 Emlak Konut: Kârı arsaya yatırdı
Emlak Konut GYO, Kartal ve Zeytinburnu'nda 747 milyon 267 bin 383 liralık arsa satın aldı.
 
İlk üç ayda 270,7 milyon lira net kâr elde eden şirket, nisan ayında yabancıya 431,6 milyon liralık satış yaptı
 
Birçok konut ve işyeri projesini aynı anda yürüten Emlak Konut GYO, 2013'ün ilk çeyreğinde 270.7 milyon lira net kar elde etti. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, bu yıl öngördükleri 20 bin konut üretimi ve 4 milyar lira satış hasılatı hedefine hızla ilerlediklerini söyledi.
 
Yeni konut projeleri geliştirilmesi için de TOKİ'den iki bölgede arsa satın aldıklarını açıklayan Kurum, Mart 2013 tarihi itibariyle de 2 milyar 86 milyon liralık hasılat elde ettiklerini kaydetti.   
 
Protokol imzalandı
 
Protokole konu olan Kartal ilçesi Çavuşoğlu Mahallesinde yüzölçümü 63 bin 249 metrekareyi bulan 13 parsel arsanın satış bedeli KDV hariç 112.3 milyon lira oldu. Zeytinburnu İlçesi, Kazlıçeşme Mahallesi'ndeki 127 bin 920 metrekare yüzölçümlü 2 adet parsel için ise kKDV hariç 635 milyon lira bedel ödendi. Arsaların 747.3 milyon lira bedelle satın alınmasına dair protokol iki kurum arasında imzalandı.
 
Her iki arsa için ihale sürecini başlatacaklarını belirten Kurum, "2 arsa yatırım değeri açısından önemli noktalarda yer alıyor. Eminiz ki, talip olacak yatırımcılar buralarda yine kentin iddialı ve nitelikli projelerini gerçekleştirecekler" diye konuştu.
 
432 milyon liralık yabancı satışı
 
Emlak Konut yabancıya gayrimenkul satışında da çıtayı yukarı taşıdı. 2012'de yabancıya 201 bağımsız birim satan şirket, bu yılın nisan ayı itibariyle satış adetini 641'e hasılat rakamını 431.6 milyon liraya çıkardı.
 
Yönünü yurtiçine çevirdi
 
Rusya, Orta Asya ve Ortadoğu'da hızlı tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren ATS Group, Türkiye'de gayrimenkule yatırım kararı aldı. 2008 yılından bu yana Türkiye ve Türkmenistan'da konut ve ticari gayrimenkul inşaatları yaptıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Darbazlar, "Metropolist Yapı'yı kurarak bundan sonra doğrudan kendimiz projeler geliştirmeye karar verdik. Metrowin bizim ilk projemiz olacak. Ancak yakın bir zamanda yeni projelerimizi de açıklayacağız" dedi.
 
Yatırım değeri 50 milyon
 
İstanbul Pendik'te yükselen Metrowin 50 milyon lira yatırım değeriyle yükseliyor. Ömer Darbazlar tamamlandıktan sonra elde edilecek ciro beklentisinin 100 milyon lira olduğunu belirtiyor. E-5 yolu üstünde yer alan proje, sahil yoluna Kartal Adliyesi ve Kartal hastanesine 2 kilometre uzaklıkta bulunuyor.  
 
Metrekaresi 3 bin 600 lira
 
18 katlı tek blokta inşa edilen projenin toplam inşaat alanı 12 bin metrekare olarak veriliyor. 65 ile 125 metrekare büyüklükte ofis ve mağazalardan oluşan projede metrekare fiyatı ise 3 bin 600 liradan başlıyor.   
 
Fiyatlarını açıkladı
 
Kavi Yapı'nın, Güneşli'de inşa ettiği projede metrekare fiyatı 3 bin liraya çıktı. Kavi Yapı Genel Müdürü Mehmet Üstün Nisan 2012'de 2 bin 100 lira metrekare fiyatından projede ev alanların 1 yıl içinde yüzde 42 prim elde ettiğini söyledi. İki blokta 191 daireden oluşan projede daire fiyatları 136 bin liradan başlıyor ve 503 bin liraya kadar çıkıyor. Sosyal donatılar arasında yaz kış kullanılabilen yarı olimpik yüzme havuzunun yanı sıra fitness salonu, sauna, fin hamamı, tenis kortu, basket sahası, barbekü terasları, kat bahçeleri ve kameriye bulunuyor.
 
Konuta da el attı
 
8 sektörde faaliyet gösteren MNG Holding, inşaat sektöründeki 45 yıllık deneyimini konut sektörüne taşıdı. Şirket İstanbul Atakent'te "MNG Blue Boutique" markasıyla, 276 konut ve 6 adet ticari üniteden oluşan karma yapı inşa ediyor.  Projede 1+0'dan 4+1'e kadar çeşitli tiplerde daire seçenekleri sunuluyor. Dubleks ve teraslı daire seçeneklerinin de yer aldığı projenin her katında kat bahçelerine yer veriliyor. 14 bin 300 metrekare arsa içinde yükselen ve daire büyüklüklerinin 51,75 ile 155,92 metrekare arasında değiştiği sitede ev fiyatları 127 bin 900 liradan başlıyor.  EMİNE AÇAR - BUGÜN 

29.04.2013

Etiketler : konut , Emlak Konut , Yeni konut projeleri , Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

İnşaat patronlarına göre ev almak için doğru zamandayız.

İnşaat patronlarına göre ev almak için doğru zamandayız.

BİR tarafta yükselen siyasi tansiyon diğer tarafta ekonomideki dalgalanmalar. konut alacakların bu ara kafası karışık. Beklemek mi gerekiyor, yoksa harakete geçmeli mi? Uzmanlara göre bu dönemde alım yapanlar karlı çıkacak. Bunun en temel nedeni olarak yükselen kur ve faizler nedeniyle inşaatçıların maliyetlerinin artması gösteriliyor. İnşaatçıların henüz bu maliyetleri stoklar nedeniyle fiyatlara yansıtmadığına dikkat çeken sektör temsilcileri,

Yemenoğlu Yapı Yeni Ofisine Taşındı!

Yemenoğlu Yapı Yeni Ofisine Taşındı!

Yozgat'ta konut sektöründe ilklerin ve yeniliklerin öncüsü Yemenoğlu Yapı yeni ofisine taşındı. Modern mimarisi ve teknolojik donanımıyla öne çıkan Yemenoğlu Yapı ofisi, firma bünyesinde bulunan mimari ekip tarafından dizayn edildi. Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kıymazaslan, Yozgat'ın konut markası haline geldiklerini belirterek, yeni ofislerinin de bu vizyonu yansıtması gerektiğine inandıklarını söyledi.

2013 yılında En fazla konut İstanbul'da satıldı

2013 yılında En fazla konut İstanbul'da satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 yılı Ocak ayı 'Konut Satış İstatistikleri' verilerini açıkladı. 2013 yılında Konut satışlarında İstanbul, 234 bin 789 konut satışı ile en yüksek paya (yüzde 20,3) sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul'u, 137 bin 773 konut satışı (yüzde 11,9) ile Ankara, 72 bin 421 konut satışı (yüzde 6,3) ile İzmir izledi. En az satış ise 138 konut ile Hakkari'de gerçekleşti.

Anka Yapı dev konut projesi için harekete geçti

Anka Yapı dev konut projesi için harekete geçti

Fikirtepe’de ruhsat işlemlerinde sona yaklaşan Anka Yapı yeni projeler için de kolları sıvadı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel Çayırova’da iş ve ev konseptinin iç içe girdiği yeni bir projeye başladıklarını söyledi. Çayırova projesinde dairelerin fiyatı 75 bin liradan, dükkanların fiyatı 90 bin liradan başlıyor. Şirket bünyesinde 48 ay vade yapılıyor. Anadolu Çarşısı ismiyle yükselecek proje Sabiha Gökçen Havalimanı’na

Yabancı yatırımcı, Türkiye’ye inanıyor

Yabancı yatırımcı, Türkiye’ye inanıyor

Global Real Estate Institute’in (GRI) 13-14 Ocak tarihleri arasında düzenlediği 6’ıncı GRI Türkiye Konferansı’nda sektörün ileri gelenleri İstanbul’da bir araya geldi. 200’ün üzerinde üst düzey yöneticiyi buluşturan konferansta, Türkiye dışında ABD, Avrupa ve Orta Doğu gibi dünyanın farklı bölgelerinden pek çok yabancı yatırımcı, gayrimenkul geliştiricisi ve yatırım fonlarının üst düzey temsilcisi 1 buçuk gün süren oturumlara katıldı.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 5422b328ea287257