Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

yeni konut projelerinde tavan yüksekliği 3 metreyi aştı.
yeni konut projelerinde tavan yüksekliği 3 metreyi aştı.

 

Son dönemde metrekare değerinin önüne geçen metreküp değeri özellikle yeni konut projelerinde tavan yüksekliğinin yükselmesine neden oldu.
Konut alanının, tavan yüksekliğiyle çarpılmasıyla elde edilen "metreküp değeri"nin konut tercihinde önemli bir ktriter haline gelmesiyle birlikte yeni konut projelerinde tavan yüksekliği 3 metreyi aştı.
 
Geleneksel Türk mimarisinde önemli bir yer tutan tavanı, dolayısıyla da metreküpü yüksek konutlar, arsa maliyetleri ve diğer ekonomik kaygılar yüzünden uzun yıllar göz ardı edildi. Belediyelerin imar planlarını hazırlarken kat sayısı yerine yüksekliği kıstas alması da yapımcı firmaları alçak tavanlı konutlara yöneltti. Son 30 yıldır konut sektöründe neredeyse yok denecek kadar az görülen yüksek tavanlı konut projeleri, son dönemde nadir de olsa ortaya çıkmaya başladı. Rakiplerinin bir adım önüne geçmek için maliyet artışını göze alan bazı firmalar, yeniden 3 metreye ulaşan tavan yüksekliğine sahip lüks konut üretmeye başladı.
Psikologlar da bunu öneriyor
 
Mekanın insan psikolojisini, ruh sağlığını, gelişimini nasıl etkilediği soruları, son yıllarda psikologların da çalışma konuları arasında yer aldı. Araştırmalara göre, tavanı yüksek daireler, ışığı daha fazla aldıklarından göz yanılmasına bağlı olarak aynı metrekareye sahip alçak tavanlı dairelerden çok daha büyük algılanıyor. Böylece içinde yaşayanlara ferahlık ve rahatlık duygusu veriyor.
Evin metreküpü nasıl hesaplanır?
 
Bir evin metreküpünün hesaplanması oldukça basit. Metrekare olarak bilinen alanın tavan yüksekliği ile çarpılmasıyla konutun metreküp değeri bulunuyor. 100 metrekare alanlı, 2,5 metre tavan yükseklikli bir evin hacmi 250 metreküpe denk geliyor. Tavan yüksekliği 3 metre olduğunda ise hacim 300 metreküpe çıkıyor
 
METRE KÜPLÜ PROJELER
 
Nurol Tower'da 4 metre
4 metre tavan yüksekliği ile dikkat çeken Nurol Tower, Çağlayan'da Nurol Gayrimenkul tarafından inşa ediliyor. Projede metrekare birim fiyatları 5 bin dolardan başlayarak 6 bin 200 dolara kadar yükseliyor. 243 adet home ofis, 12 adet ofis ve 36 dükkandan meydana gelen Nurol Tower'ın yatırım değeri 140 milyon dolar.
Emaar Square'da 3 metre
Emaar Türkiye'nin İstanbul Çamlıca Libadiye bölgesindeki projesi Emaar Square 66 dönüm alanda yükseliyor. 1+0 dairelerden, 5+1'lere kadar daire tiplerinin bulunduğu Emaar Square projesinde binin üzerinde konut bulunuyor. Beş yıldızlı otel, ofis, AVM, rezidans ve eğlence alanlarından meydana Emaar Square, Rezidans, Heights ve Tower olmak üzere 3 konseptten meydana geliyor. Tavan yüksekliği 3 metre olan Emaar Square Rezidans'ta metrekaresi 3 bin 500 dolardan başlayıp, 5 bin dolara kadar yükseliyor.
 
Ege Boyu'nda 3.75
Eviya Gayrimenkul tarafından Sancaktepe'de inşa edilen Ege Boyu, 40 bin 548 metrekare alan üzerinde 17 bloktan oluşuyor. Toplam 644 konuttan meydana gelen projede, büyüklükleri 42 ile 207 metrekare arasında değişen stüdyo, 1+1, 2+1,3+1 ve 4+1 konut seçenekleri bulunuyor. 3.75 metre tavan yüksekliği ile ferah bir yaşam alanı sunan Ege Boyu'nda, fiyatlar 150 bin 696 TL'den başlıyor. İnşaatına Haziran 2012'de başlanan Ege Boyu'nda ilk etap teslimlerinin Haziran 2014, ikinci etap teslimlerinin Ekim 2014'de yapılması planlanıyor
 
5 metreye kadar çıkıyor
51 bin metrekare alan üzerinde yükselen Park Village, Arıkan Yapı tarafından Büyükçekmece'de hayata geçiriliyor. Toplam 144 konuttan meydana gelen proje, Villa Sardes, Villa Thera, Villa Lagina, Villa Larisa, Villa Claros, Villa Trilye ve Villa Alinda olmak üzere 7 farklı villardan oluşuyor. Büyüklükleri 250 metrekare ile 350 metrekare arasında değişiklik gösteren villaların tavan yükseklikleri ise 5 metreye kadar çıkıyor. Her villaya özel müstakil havuzun bulunduğu Park Village'ta, fiyatlar 625 bin dolardan başlıyor, 725 bin dolara kadar çıkıyor. Aralık 2013'te teslim edilmesi planlanan Park Village'ta, her villaya özel yüzme havuzu ve bahçe bulunuyor..  Kaynak: Sabah

04.05.2013

Etiketler : insan psikolojisini , ruh sağlığı , metreküp değeri , konut


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 5190b3123c619c5d