Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Bursa Arap yatırımcıların yeni gözdesi
Bursa Arap yatırımcıların yeni gözdesi
başkenti ilan edilmesinin ardından, Arap yatırımcıların Bursa'ya ilgisi daha da arttı. Sıcak suyun yoğun olduğu semtlere ilginin daha fazla olduğunu belirten turizmciler, "Bursa Orta Doğu ile olan ilişkilerinde eski günlerine geri döndü" dedi.
 
Her sene yaz ve kış mevsiminde yüz binlerce Arap turisti ağırlayan Bursa, Orta Doğu için yatırım merkezi haline geliyor. Arap turistler artık Türkiye'ye seyahat için değil, yatırım yapmak için geliyor. Bursalı ortaklarıyla şehirde konut ve arazi satışını hızlandıran Arap yatırımcılar, şehir merkezinde sıcak suyun olduğu semtlerde konut yatırımı yapmayı tercih ediyor. Kestel Saitabat bölgesinde arazi ve konut alan Araplar, Bursa'da daha uzun süre kalmak için adım atıyor.
 
Bursa'nın 1980'li yılları öncesinde Arap ülkeleri tarafından Türkiye'de ilk tercih edilen yer olduğunu kaydeden Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, son yıllarda Arapların Bursa'da özellikle konut ve arazilere ilgi gösterdiğinin altını çizdi. 
 
Akkuş, Arapların ilgisinin Arap Turizm Teşkilatı tarafından 2013 yılında Bursa'nın 'turizm destinasyon merkezi' ilan etmesinden kaynaklandığını kaydetti. Bursa'nın 1980'li yılların öncesinde olduğu gibi Arap yatırımcıların gözdesi olduğuna işaret eden Akkuş, şöyle devam etti:
 
"Bursa 30 sene önce Arap ülkelerinin en çok tercih ettiği şehirlerden birisiydi. 1980 ile 1990 yılları arasında çok fazla Arap turisti ağırladık. 2000'li yıllarda biz Orta Doğu ile ilişkimizi koparmıştık. Son 5-6 yıldan beri Bursa Valisi sayın Şahabettin Harput ve Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Recep Altepe bu konuda önemli adımlar attı. Bursa'nın turizm başkenti olmasının da bunda katkısı var."
 
"6 AVRUPALI 1 ARAP TURİSTİN BIRAKTIĞI DÖVİZİ BIRAKIYOR"
 
Orta Doğu'dan gelen yatırımcıların Bursa ekonomisine de katkı sağlayacağını söyleyen Akkuş, "Bizim Orta Doğu'dan gelenler sadece turist olarak da gelmiyor. Yatırım yapmak için de Bursa'yı tercih ediyorlar. Gayrimenkul alanında Bursa'ya ciddi yatırımları var. Burada hem ticaret hem iş hem de ziyaret yapıyorlar. Hem de mülk alıyorlar. Çekirge, Altıparmak, Kestel bölgesinde özellikle Saitabat çevresinde ciddi yatırımlar var. Arazi ve villa alıyorlar. Bursa'yı gerçekten çok seviyorlar. Bursa'nın dağından, yeşilinden ve denizinden etkilendikleri için ilk tercihleri Bursa oluyor" şeklinde konuştu.
 
Arap turistlerin Avrupalılardan daha çok döviz bıraktığını kaydeden Akkuş, "Bursa'nın özellikle kültür yapısı Orta Doğu ile aynı. Bu yüzden Araplar Bursa'yı mesken tuttu. Arap turistin bıraktığı döviz, Avrupalı 6 turistten daha fazla. Bir Arap turist, Batılı 6 turistten daha fazla döviz bırakıyor. Çok harcama yapan bir turist kitlesi var. Biz bunlara o yüzden daha çok sıcak bakıyoruz" ifadelerini kullandı.  SABAH

24.06.2013

Etiketler : Bursa , konut , arazi , EMLAK , Mehmet Akkuş , Arap ülkeleri , Arap yatırımcılar , Recep Altepe


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

İnşaat patronlarına göre ev almak için doğru zamandayız.

İnşaat patronlarına göre ev almak için doğru zamandayız.

BİR tarafta yükselen siyasi tansiyon diğer tarafta ekonomideki dalgalanmalar. konut alacakların bu ara kafası karışık. Beklemek mi gerekiyor, yoksa harakete geçmeli mi? Uzmanlara göre bu dönemde alım yapanlar karlı çıkacak. Bunun en temel nedeni olarak yükselen kur ve faizler nedeniyle inşaatçıların maliyetlerinin artması gösteriliyor. İnşaatçıların henüz bu maliyetleri stoklar nedeniyle fiyatlara yansıtmadığına dikkat çeken sektör temsilcileri,

Yemenoğlu Yapı Yeni Ofisine Taşındı!

Yemenoğlu Yapı Yeni Ofisine Taşındı!

Yozgat'ta konut sektöründe ilklerin ve yeniliklerin öncüsü Yemenoğlu Yapı yeni ofisine taşındı. Modern mimarisi ve teknolojik donanımıyla öne çıkan Yemenoğlu Yapı ofisi, firma bünyesinde bulunan mimari ekip tarafından dizayn edildi. Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kıymazaslan, Yozgat'ın konut markası haline geldiklerini belirterek, yeni ofislerinin de bu vizyonu yansıtması gerektiğine inandıklarını söyledi.

2013 yılında En fazla konut İstanbul'da satıldı

2013 yılında En fazla konut İstanbul'da satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 yılı Ocak ayı 'Konut Satış İstatistikleri' verilerini açıkladı. 2013 yılında Konut satışlarında İstanbul, 234 bin 789 konut satışı ile en yüksek paya (yüzde 20,3) sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul'u, 137 bin 773 konut satışı (yüzde 11,9) ile Ankara, 72 bin 421 konut satışı (yüzde 6,3) ile İzmir izledi. En az satış ise 138 konut ile Hakkari'de gerçekleşti.

Anka Yapı dev konut projesi için harekete geçti

Anka Yapı dev konut projesi için harekete geçti

Fikirtepe’de ruhsat işlemlerinde sona yaklaşan Anka Yapı yeni projeler için de kolları sıvadı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel Çayırova’da iş ve ev konseptinin iç içe girdiği yeni bir projeye başladıklarını söyledi. Çayırova projesinde dairelerin fiyatı 75 bin liradan, dükkanların fiyatı 90 bin liradan başlıyor. Şirket bünyesinde 48 ay vade yapılıyor. Anadolu Çarşısı ismiyle yükselecek proje Sabiha Gökçen Havalimanı’na

Yabancı yatırımcı, Türkiye’ye inanıyor

Yabancı yatırımcı, Türkiye’ye inanıyor

Global Real Estate Institute’in (GRI) 13-14 Ocak tarihleri arasında düzenlediği 6’ıncı GRI Türkiye Konferansı’nda sektörün ileri gelenleri İstanbul’da bir araya geldi. 200’ün üzerinde üst düzey yöneticiyi buluşturan konferansta, Türkiye dışında ABD, Avrupa ve Orta Doğu gibi dünyanın farklı bölgelerinden pek çok yabancı yatırımcı, gayrimenkul geliştiricisi ve yatırım fonlarının üst düzey temsilcisi 1 buçuk gün süren oturumlara katıldı.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :