Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

İSTANBUL'UN BU SEMTİ ADETA UÇACAK !
İSTANBUL'UN BU SEMTİ ADETA UÇACAK !
İstanbul'un bu semti adeta uçacak !
 
Kentsel dönüşüm rüzgarı eserken yatırımcılar da belediyeler ile bir araya geliyor. Kartal Belediye Başkanı Öz ile buluşan EGE Yapı, DAP Yapı, FER Yapı, DKY İnşaat ve iş GYO yöneticileri bölgeyi birlikte değiştirmek için fikir birliği yaptı.
 
HT Ekonomi'den Ünsal Ereke'nin haberine göre depremin ardından Türkiye’de başlatılan kentsel dönüşüm hamlesi, belediyeler ile yatırımcıları bir araya getirdi. Son dönemde Marmaray, Kadıköy-Kartal metro hattı ve adliye sarayı ile İstanbul Anadolu yakasının yeni merkezi durumunda olacak Kartal’ı yeni yatırımlarının merkezi olarak tanımlayan DAP Yapı, DKY İnşaat, İş GYO, EGE Yapı ve FER Yapı’nın patronları, ilçenin belediye başkanı Altınok Öz ile birlikte şehirdeki yatırım olanaklarını anlattı. Patronlar, bölgede hayata geçirilecek yeni projelerle 450 bin nüfuslu ilçeyi 10 yıl içinde 1.2 milyona taşıyacak projelere örnek oluşturmayı hedefliyor.
 
‘HAYIR’ DİYENLER PLATFORM KURDU
 
Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz toplantıda, “3 daldaki kentsel dönüşüm projelerimizin sonunda yatırımcıları çekip yeni projelerle nüfusu 1.2 milyona ulaştıracağız” dedi. Öz, Kartal’da 359 site bulunduğunu belirterek, bunların 83 tanesinin 2001 yılında belirlenen deprem standartlarına göre yapıldığını, 169 tanesinin ise deprem yönetmeliğine uygun olmadığını kaydetti.
 
Öz, ‘Kentsel dönüşüme hayır’ derneği kuran Yunus Mahallesi’ndeki vatandaşın daha sonra bunun adını ‘kentsel dönüşüm platformu’na çevirdiğini dile getirerek, “Planları ellerine verdik, birleşme çağırısı yaptık. 168 hak sahibinden hepsi kabul edince, herkesin istediği bir proje yaratmış olduk. Halkın isteklerini ön planda tutup yatırımcının önünü açarsanız, dönüşümün başarılı olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.
 
DAP YAPI 2 milyar liralık proje yapacak
 
DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "İçerisinde marinası, özel okulların ve hastanelerin olduğu, hızlı trenin geçtiği bir proje yapacağız. Avrupa yakası için MaslakZincirlikuyu hattı ne ifade ediyorsa, Anadolu yakası için de Kartal-Maltepe öyle olacak" diye konuştu. Yılmaz, bölgede yapacakları 3 projenin toplam değerinin 2 milyar lira olacağını da sözlerine ekledi.
 
DKY İNŞAAT 500 milyon lira yatıracak
 
DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, bölgede 500 milyon lira değerinde projeye başlayacaklarını ifade etti. Kartal'ın çıkış döneminin başladığını belirten Dumankaya, "Kentsel dönüşüm anlamında Bizim de Kartal'da 5-6 noktada çalışmalarımız var. Bu yıl 1-2 noktada, önümüzdeki yıl da 3-4 noktada olacağız" dedi.
 
EGE YAPI ‘7 yıldır proje geliştiriyor’
 
EGE Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, 7 yıldır Kartal'da proje geliştirdiklerini ve şu an dördüncü projelerini yaptıklarını belirterek, "Anadolu yakasının merkezi Kartal’da yatırımlarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.
 
FER YAPI ‘Bölgede kalıcı olacağız’
 
Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, yaklaşık 1 yıldır Kartal'da proje geliştirdiklerini ancak burada kalıcı olacaklarını söyledi. Kumova, Kartal'ın Ataşehir'den daha iyi bir yer olacağını ifade etti.
 
İŞ GYO: 300 milyon dolarlık projeye başlamak üzere
 
İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, henüz Kartal'da yatırımlarının olmadığını belirterek, "Ancak müstakbel yatırımcı olarak buradayım. Bölgede bir arsamız var ve burada proje geliştirmeyi düşünüyoruz. Bu yılın sonunda başlayacağımız proje için 250-300 milyon dolarlık yatırım planlıyoruz" dedi. Tanes, Kartal'ın 'şehir içinde şehir' görünümünde olduğunu da söyledi.....HT Gazete

08.10.2013

Etiketler : Kentsel dönüşüm , Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz , EGE Yapı , DAP Yapı , FER Yapı , DKY İnşaat , iş GYO


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Anka Yapı dev konut projesi için harekete geçti

Anka Yapı dev konut projesi için harekete geçti

Fikirtepe’de ruhsat işlemlerinde sona yaklaşan Anka Yapı yeni projeler için de kolları sıvadı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel Çayırova’da iş ve ev konseptinin iç içe girdiği yeni bir projeye başladıklarını söyledi. Çayırova projesinde dairelerin fiyatı 75 bin liradan, dükkanların fiyatı 90 bin liradan başlıyor. Şirket bünyesinde 48 ay vade yapılıyor. Anadolu Çarşısı ismiyle yükselecek proje Sabiha Gökçen Havalimanı’na

SES YALITIM Her 3 kişiden biri şikayetçi

SES YALITIM  Her 3 kişiden biri şikayetçi

“Türkiye’de Yalıtım” konulu yaptırdıkları araştırmanın sonuçlarını geçtiğimiz günlerde açıklayan Eryap CEO’su ve XPS-Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği Başkanı Emrullah Eruslu; “Günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde yavaş yavaş önemsenmeye başlanan ses yalıtımı kentsel dönüşüm sürecinde kaçınılmaz bir ihtiyaç haline geldi. Artık kimse ev dışından gelen gürültüleri duymak istemiyor. Bu nedenle ses yalıtım sistemleri de artık en az ısı yalıtım sistemleri kadar önem kazanmaya başladı,

İNŞAAT SEKTÖRÜ BÜYÜYOR Konut satışında rekor yılı

İNŞAAT SEKTÖRÜ BÜYÜYOR Konut satışında rekor yılı

2013’deki büyümeyi 2012’de çıkan kentsel dönüşüm, mütekabiliyet ve 2B yasalarına bağlayan İNDER ve Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, “Bu yıl doğru proje ve doğru fiyatla sektör büyüdü. 2013’de yabancı ilgisi arttı ancak bizim onlara uygun arzımız yoktu. 2014’de bu alanda yatırım yapılacağı için satışlar en az yüzde 10 artacak,” dedi. 17 Aralıkta başlayan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda inşaat şirketlerinin de temsilsileri

EV FİYATLARINA ZAM GELİYOR

EV FİYATLARINA ZAM GELİYOR

Konut satışlarında bu yıl tam anlamıyla bir patlama yaşanıyor. 2012'de çıkartılan Kentsel Dönüşüm, mütekabiliyet ve 2B yasaları ile geçtiğimiz yılı 700 bin civarında konut satışı ile kapatan sektör 2013 yılının ilk 9 ayında bu rakamı 900 bin civarına çıkardı. Sektörde, 2013 yılı sonu satış rakamlarının ise 1 milyonu geçmesi bekleniyor. Fakat sektördeki bu iyimser tablo ve artan üretim girdileri konut fiyatlarına da yansıyor.

Tapu parasına ev

Tapu parasına ev

Yüzlerce kişi tapusunu almış ve parasını yatırmış durumda.. Tüm itirazlara rağmen Tarlabaşı'nda büyük bir dönüşüm gerçekleştiren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın hedefinde Okmeydanı var. Sabah'ın haberine göre Başkan Demircan, "İnsanlar tapu parasıyla ev sahibi olacak" diyor. ÜÇLÜ DÖNÜŞÜM YAPTIK Kentsel dönüşüme ilk başlayan belediyelerden birisiniz. Tarlabaşı, Okmeydanı ve İstiklal'de neler yaptınız?

Yıkılan bina vergiye tabi

Yıkılan bina vergiye tabi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, dün Samsun Büyükşehir Belediyesi ve GYODER tarafından düzenlenen “Gelişen Kentler Zirvesi”nde konuştu. Uyanık müteahhitler Kentsel dönüşüm yasasının bazı uyanık inşaat firmaları tarafından kendi lehlerine uygulandığını ve bu noktada devletin vergisel zarara uğratıldığını söyleyen Bayraktar, özellikle İstanbul’da ada bazında dönüşüm gerçekleştirmek isteyen firmalar olduğuna dikkat çekti. Bayraktar şöyle devam etti

Yöresel Konut Yaptırana 10 bin TL

Yöresel Konut Yaptırana 10 bin TL

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı her bölgenin özellikleri ve tarihi yapısına uygun geliştirilmesi için proje geliştirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında evini yıktırıp yöresel tarzda yeniden yaptıranlara 10 bin lira teşvik verecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar'ın köylerde yöresel mimari geleneğini canlandırmak için başlattığı proje, şehir merkezlerinde de uygulanacak.

Kentsel Dönüşümde Konuta Değil Yaşama Bakın

Kentsel Dönüşümde Konuta Değil Yaşama Bakın

Depreme dayanıksız ve çarpık yapılaşma içerisindeki büyükşehirlere kurtuluş reçetesi olarak sunulan kentsel dönüşüm projelerinin konut ağırlıklı değil, yaşam odaklı kurgulanması gerektiğine dikkat çekildi. İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Çınar Atay, kentsel dönüşüm projelerinin ucuz konut üretme düşüncesiyle değil, estetik ve sağlamlık ana temelleri üzerlerine, yaşam odaklı kurgulanmasının kent insanı için önemli olduğunu söyledi.

Kentsel dönüşümün finans kapısı da açılmalı

Kentsel dönüşümün finans kapısı da açılmalı

İNDER’in düzenlediği ‘Kentsel Dönüşüm Çözümleri’ toplantısında kentsel dönüşüm sürecinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı. İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, kamuoyunda Afet Yasası olarak bilinen 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un Türkiye için bir şans olduğunu belirterek “Bu şansı iyi kullanmamız lazım’ dedi

Kentsel Dönüşüme Mühendis Çözümü

Kentsel Dönüşüme Mühendis Çözümü

İNDER: Kentsel dönüşüm ile birlikte mortgage yasası sinerji yaratırsa, konut kredi faiz oranları yüzde 0.20 seviyelerine geriler, sektörün büyüklüğü 100 milyar lirayı bulur. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI: Afet Yasası’yla birlikte dönüşüm yapılacak projelere vergi, harç vs gibi muafiyet kapsamında 52,1 milyon lira destek verdik. TEB: Riskli yapılarını yıktırarak yeniden yaptırmak isteyen kat maliklerine, 120 ay vadeyekadar %0,38 faiz oranı ve dosya masrafsız Kentsel Dönüşüm Kredisi imkanı sunuyorİstanbul İnşaatçılar Derneği’nin

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :table
DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 545d476dbc9e732f