Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

TOKİ'den dev proje akıllı hastane
TOKİ'den dev proje akıllı hastane
TOKİ'den dev proje akıllı hastane
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Sağlık Bakanlığı iş birliğinde dev hastane projeleri uygulamaya konuldu.
  
TOKİ, Sağlık Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında 78 yeni hastane inşa edecek.
 
TOKİ’nin inşa ettiği hastaneler arasında Ordu- Fatsa 300 yataklı, Antalya-Kepez 300 yataklı, Kocaeli-Gebze 400 yataklı, Muğla 500 yataklı ve Mersin-Tarsus 600 yataklı devlet hastaneleri gibi akıllı hastaneler de bulunuyor.
 
Okullardan stadyumlara, sevgi evlerinden karakollara kadar kamu kurumlarının ihtiyaç duyduğu hizmet binalarını protokoller çerçevesinde inşa eden TOKİ, sağlık hizmetlerinin daha modern şartlarda verilebilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ile iş birliğinde dev hastane projeleri gerçekleştiriyor. Bugüne kadar 16 bin 704 yataklı 209 hastanenin ihalesini gerçekleştiren TOKİ, 71 hastanenin inşaatını tamamlayarak Sağlık Bakanlığı’na teslim etti, 142 hastanenin ise inşaatı devam ediyor.
 
 
İMZALAR ATILDI
 
TOKİ ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan yeni protokol kapsamında 12 bin 905 yataklı 78 yeni hastanenin yapılması kararlaştırıldı. TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ile Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas arasında imzalanan protokol kapsamında yapılacak hastanelerin 43’ü de ihale aşamasına getirilmiş durumda. Yeni yapılacak ihalelerle birlikte TOKİ toplamda 29 bin 609 yataklı 291 hastane inşa etmiş olacak. TOKİ ayrıca bölge ve ilçe entegre hastanelerinin yanında 72 adet Aile Sağlık Merkezi de inşa ediyor.
 
 
PROTOKOL KAPSAMINDA İHALE AŞAMASINDAKİ İŞLER
 
Adana Çukurova İlçesi Devlet Hastanesi 200 yataklı ek binası
Adana Saimbeyli 10 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Aksaray Merkez 400 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Amasya Hamamözü 5 Yataklı Entegre Hastanesi
Ankara Mamak 200 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Antalya Kepez 300 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Aydın Karpuzlu 10 Yataklı Entegre İlçe Hastanesi
Bartın Ulus 10 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Batman 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
Bursa Orhangazi 75 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Denizli Tavas 100 Yataklı Devlet Hastanesi
Diyarbakır Kocaköy 10 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Diyarbakır Hazro 10 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Elazığ Karakoçan 50 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Elazığ Maden 25 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
İstanbul Tuzla 400 yataklı Yeni Devlet Hastanesi
İzmir Bornova 200 Yataklı Devlet Hastanesi
Kırklareli 250 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Kırşehir Çiçekdağı 10 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Kocaeli Gebze Fatih 400 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Kocaeli İzmit 200 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Konya Beyşehir 150 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Konya Altınekin 10 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Konya Çeltik 10 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Konya Emirgazi 10 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Kütahya Emet 60 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Manisa Selendi 25 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Mersin Anamur 150 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Mersin Gülnar 30 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Muğla Ortaca 100 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Nevşehir Ürgüp 50 Yataklı (25 Hasta Odalı) Yeni Devlet Hastanesi
Niğde İli Ulukışla İlçesi 30 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Ordu Fatsa Evkaf Köyü Mandıra Mevkii 300 Yataklı Devlet Hastanesi
Samsun Havza 75 Yataklı (nihaide 100 Yataklı) Yeni Devlet Hastanesi
Samsun Terme 75 Yataklı (Nihaide 100 Yatak) Yeni Devlet Hastanesi
Samsun Vezirköprü 150 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi ve 20 Ünitelik Ağız Diş Sağlığı Merkezi
Sinop Ayancık 50 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Sinop Durağan 50 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Sivas Gürün 25 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Sivas Yıldızeli 75 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Şanlıurfa Eyyübiye 50 Ünitelik ADSM binası
Tekirdağ Malkara 70 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binası....İNTERNET-HABER

01.11.2013

Etiketler : Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı , TOKİ , Sağlık Bakanlığı , TOKİ , TOKİ haber


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Emlak Fuarı 27 Kasım'da Yeni emlak projeleri CNR Emlak Fuarı’nda görücüye çıkacak

Emlak Fuarı 27 Kasım'da Yeni emlak projeleri CNR Emlak Fuarı’nda görücüye çıkacak

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ile TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, Emlak 2013 Fuarı ve yeni emlak projelerini 27 Kasım’da basınla paylaşılacak. Son yıllarda büyük gelişme gösteren gayrimenkul sektörünün aktörleri, CNR EXPO’da 05-08 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek “Emlak 2013 - Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansmanı Fuarı”nda buluşuyor.

Emlak Konut GYO’nun dev halka arzında talep toplanıyor

Emlak Konut GYO’nun dev halka arzında talep toplanıyor

Emlak Konut GYO paylarının ikincil halka arzında 1 milyar 300 milyon TL nominal değerdeki hisse halka arz edilecek. Bu, Türkiye Sermaye Piyasası’nın sermaye artırım yöntemiyle yapılan en büyük halka arzı olacak. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO’nun ödenmiş sermayesini 2 milyar 500 milyon TL’den 3 milyar 800 milyon TL’ye çıkartmaya yönelik ikincil halka arzında, 6 Kasım’da başlayan talep toplama süreci 8 Kasım’da son buluyor.

TOKİ rekor kırdı

TOKİ rekor kırdı

Başvuru sayısı konut sayısının 74 katını aştı!Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) İstanbul Halkalı'da satışa sunduğu konutlara başvurular, rekor sayıda başvuru ile tamamlandı. Satışa çıkarılan 146 konuta 10 bin 815 talep geldi. Böylelikle başvuru sayısı konut sayısının 74 katını aştı. TOKİ böylelikle konuta başvuru oranında son yılların en yüksek rakamına ulaştı. TOKİ'nin İstanbul Halkalı ve Kayaşehir ile Erzincan'da satışa çıkardığı konutlar yoğun ilgi gördü.

Antalya'da 384 Adet Konut Yapılacak

Antalya'da 384 Adet Konut Yapılacak

Antalya'nın Kepez ilçesi sınırları içerisinde TOKİ işbirliğinde yürütülen Sosyal Konut Projesi kapsamında toplam 384 adet konut yapılacağı bildirildi. Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, konutların maliyet tutarları üzerinden uygun ödeme koşulları ile taksitli olarak satışa sunulacağı, söz konusu konutlar için başvuruda bulunmak isteyen ve Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde en az 1 (bir) yıldır ikamet edenlerin başvurularını şahsen 1-30 Nisan tarihleri arasında başvuru formu ve gerekli belgeler ile birlikte Antalya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'

198 sosyal konut için 5 bin 800 kişi başvurdu

198 sosyal konut için 5 bin 800 kişi başvurdu

Sakarya'da muhtaç ailelere yönelik yapılacak konutlardan 198'i için 5 bin 806 kişi müracaatta bulundu. Sakarya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, muhtaç aileler için Korucuk Mahallesi'nde 50 metrekarelik 384 konut yapılacağı kaydedildi. 1999 yılında meydana gelen depremden sonra Dernekkırı ve Alancuma'ya yerleştirilenlere de verilmesi şartıyla, Adapazarı Belediye Başkanlığı'nca tahsis edilen alanda yapılan konutların ne zaman teslim edileceğinin bilinmediği ve bu sebeple konutların hak sahiplerine satış sözleşmesinin yapılarak hemen teslim edilebilmesi amacıyla

Uluslararası yatırımcıyı çekmenin yolu borsadan geçiyor…

Uluslararası yatırımcıyı çekmenin yolu borsadan geçiyor…

Uluslararası yatırımcıyı çekmenin yolu borsadan geçiyor… Türkiye Gayrimenkul Sektörü’nün en güçlü temsilcilerinden Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), 12-15 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen ve uluslararası gayrimenkul sektörünün buluşma noktası haline gelen MIPIM 2013 Fuarı’nda yerli ve yabancı yatırımcıları bir araya getirdi. GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun yabancı yatırımcıları, gayrimenkul sektörünü iyi bilen, iş yapma yeteneği yüksek, uluslararası ortaklık kültürüne sahip ve ticari itibari yüksek Türk şirketleri

2. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi Sonuç Bildirgesi

2. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi Sonuç Bildirgesi

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın himayelerinde T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, TOKİ'nin destekleriyle Türkiye'de binaların çevresel etkileri konusunda farkındalık oluşturmak, bilgi ve bilinç düzeyini yükseltmek, yeşil binaların gerekliliği konusunu Türkiye'nin gündemine taşımak amacıyla 18-19 Şubat 2013 tarihlerinde İstanbul Swissotel'de “Küresel ekolojik, ekonomik ve sosyolojik sorunlardan çıkış yolu olarak gösterilen YEŞİL DÖNÜŞÜM” temasıyla 2. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'ni düzenledi.

14 bine işyeri, 54 bine konut

14 bine işyeri, 54 bine konut

14 bine işyeri, 54 bine konut Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul, Ankara, Bursa, Sakarya, Gaziantep, Samsun, Malatya ve Kayseri gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 27 ilde yer alan 28 konutla 131 iş yerini 120 ay vadeyle satışa sunuyor. TOKİ, 27 şehirde envanterinde bulunan 28 konut ve 131 iş yerini 7 Mart'ta saat 14.00'te satışa çıkarıyor. İstanbul Bahçeşehir'de yer alan iş yerleri yüzde 10 peşin, diğer iş yerleri ise yüzde 15 peşin 120 ay vadeyle satılacak.

Konut Yöneticiliği Davalık Oldu

Konut Yöneticiliği Davalık Oldu

Sapanca TOKİ Konutlarında Yönetim Kurulu seçimlerinin usulsüz olduğu gerekçesi ile sitenin eski yöneticisi tarafından dava açıldı. Sapanca Çayiçi Mahallesi, İzmit Caddesi üzerinde bulunan TOKİ Konutlarında kat malikleri toplantısı yapıldı. 12 Ocak tarihinde gerçekleşen olağan toplantıda 240 dairenin bulunduğu sitenin yönetimi yönetim kurulu ve yöneticisi seçildi. Sitenin eski Yöneticisi Suat Arıkan seçimlerin yönetim planına aykırı ve usulsüz yapıldığı iddiası ile Sapanca Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimliğine kararın iptali için dava açtı.

TOKİ'den ev almak isteyenlere önemli uyarı

TOKİ'den ev almak isteyenlere önemli uyarı

TOKİ , mahalle bürolarından, elden para alınması şeklinde bir uygulama bulunmadığı bildirildi. İdare'den yapılan açıklamada, art niyetli kişilerce TOKİ'den konut vaadiyle sahte sözleşmeler düzenlenip, para toplanarak dolandırıcılık gerçekleştirildiği duyumları alındığı belirtildi. KONUT GİRİŞ ÜCRETİ Bu kişilerin İdare'nin çeşitli illerdeki konut uygulamalarından, kurasız konut vaadinde bulundukları vurgulanan açıklamada, hazırladıkları sahte belgeleri kullanarak vatandaşlardan ''konut giriş ücreti'' adı altında para topladıkları kaydedildi.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 527f83d13ac6c83f