Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

İyi bir LED aydınlatma gereci nasıl olmalıdır.
İyi bir LED aydınlatma gereci nasıl olmalıdır.
 
 
Aydınlatma Sektörünün Önde Gelen Firmalarından Birisi Olabilmek İçin Var Gücümüzle Çalışıyoru
 
2012 yılında kurulan ve aydınlatma ürünleri ithalatı ve imalatı konusunda sektörünün önde gelen firmalarından birisi olmak için emin adımlarla ilerleyen Dikey Elektrik’in yetkilisi Selim Yılmaz ile Dikey Elektrik’i SERLİTE markalı ürünlerini ve sektörü enine boyuna konuştuk.
 
Selim öncelikle bize kendinizi tanıtır mısınız? Sektörle tanışıklığınız nereden geliyor öğrenebilir miyiz?
 
1985 İstanbul doğumluyum. Her zaman söylemekten gurur duyarım Aksekiliyim. Marmara Üniversitesi Elektrik Bölümü mezunuyum. 12 yıldır elektrik sektörünün içindeyim. Okuldan mezun olduktan sonra proje ve taahhüt konusunda çalışmaya başladım. İşin kaynağına inmek istediğim için daha sonra malzeme satışına doğru yöneldim. Hayalim kendi markamı oluşturup piyasada aranan bir firma olmaktı. Başlangıç olarak sektörün önde gelen firmalarından birinde çalışıp piyasada etkin rol üstlenmem gerekiyordu. Pelsan Aydınlatma'da 5 yıl Proje ve Satış Sorumlusu olarak çalıştıktan sonra kişisel gelişimimle ilgili ciddi tecrübe kazandım ve daha sonra kendi firmamı kurmaya karar verdim.
 
 
Dikey Elektrik ticari faaliyetlerine ne zaman başladı? Kısaca firmanızı tanıyabilir miyiz?
 
Firmamız faaliyetlerine 2012 yılında başladı. Faaliyet alanımız elektrik aydınlatma malzemeleri ithalatı ve imalatı yapıp, piyasada bayilikler oluşturmaktır. Firmamız genel olarak LED’li ürünler üzerinde ürün geliştirmeyi ve çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. Sektörün tamamına hitap edecek ürün çeşitliliğine ve uzman teknik ekibe sahibiz. En büyük avantajımız hızlı ürün temin etmek, iş ortaklarımıza aydınlatma hesaplamalarında çalışma yapmak ve proje üzerinden keşif çıkarmaktır. Hem toptan satış, hem proje desteği ve çözümleri, hem de mimari uygulamalara yönelik çalışmalarımız bulunmaktadır. Proje ve mimari uygulamalarda kullanıcıların talebine göre ürün geliştirme desteği sağlıyoruz. Şartname ve özel projelerde istenilen taleplere göre de ürün geliştirebilecek altyapıya sahibiz. Firmamız LED’li ürün grubunda imalata yönelik çalışmalarına devam etmektedir. LED Panel armatürler, Wallwasher ve LED Downlight gibi ürünlerde kendi ürünlerimizi üretmekteyiz. Lineer floresanlı armatürlerde kesinlikle manyetik balast kullanmıyoruz. SERLİTE markası altında A2 Sınıfı Enerji tasarrufu sağlayan elektronik balastlar kullanıyoruz.
 
Firmanızın ürün yelpazesinde ne tür ürünler var öğrenebilir miyiz?
 
Ürün yelpazemiz hem endüstriyel hem de dekoratif ihtiyaçlara çözüm üretecek şekilde hazırlanmıştır. COB LED’li Downlight ve Projektörler, LED Panel Armatürler, LED’li Sokak Armatürleri, LED Lambalar, Wallwasher, Metal Halide Lambalar ve Projektörler, Etanj ve Tms Armatürler, Yüksek Tavan Armatürü, Lineer Dekoratif Armatürler, T8 ve T5 Parabolik Armatürler, Acil Aydınlatma Armatürleri ve Kitleri, Elektronik Balastlar ve Yüksek Basınçlı Balastlar, Park ve Bahçe Armatürleri çözüm ürettiğimiz ürün gruplarıdır.
 
Firmanızın ürün yelpazesinde ağırlıklı olarak LED’ler olduğunu söyLEDiniz . Buradan hareketle bize gelecek yüzyılın aydınlatma teknolojisi olarak ta lanse edilen LEDlerle ilgili neler söylemek ister siniz?
 
LED’li ürünler tahmin edilenden çok daha kısa sürede hayatımıza girdi. Hiç yabancılık çekmeden adapte olduk ve her alanda kullanmaya başladık. İlk başlarda dekoratif ve cephe aydınlatmalarında kullanılan LED’li ürünler, gelişen teknoloji ile beraber genel aydınlatmada kullanılmaya başlandı. Endüstriyel ve Mimari uygulama pazarında gün geçtikçe yerini sağlamlaştırdı. Önümüzdeki süreçte evlerde kullandığımız tasarruflu lambaların yerini de LED lambaların alacağından hiç şüphem yok. Çok hızlı bir şekilde bu değişimin yaşanacağını umuyorum. Teknolojik gelişmelere millet olarak çok daha hızlı uyum sağlıyoruz. LED’li ürünlerin enerji tasarrufunun yüksek olması, civa içermemesi, yüksek çalışma ömrü gibi özellikleri vazgeçilmez avantajlarıdır.
 
LED’ler ağırlıklı olarak aydınlatma endüstrisinde nerelerde kullanılmaktadır.
 
İç mekan aydınlatmalarında fabrikalar, alışveriş merkezleri, mağazalar, konferans salonları, oteller, restaurantlar, plazalar, iş merkezleri, hastaneler, kamu binaları; Dış mekanda ise sokak ve cadde aydınlatmaları, otopark aydınlatmaları, çevre aydınlatmalar, duvar ve cephe aydınlatmaları, tarihi eser aydınlatmaları ve köprü - tünel aydınlatmaları gibi bir çok projede tercih edilmektedir.
 
 
İyi bir LED aydınlatma gereci nasıl olmalıdır.
 
Piyasada mevcut bulunan LED’li Aydınlatma Gereçleri görünüş olarak birbirine benzemesine rağmen gerçekte çok farklı kaliteye ve tasarımlara sahiptirler. LED Aydınlatma Gereci Tasarımı birden çok mühendislik disiplinine ve uzmanlığına sahip olan bir kadro gerektirmektedir. Aksi takdirde bu aydınlatma gereçleri son derece ömürsüz, tasarrufsuz ve kalitesiz olabilirler.
LED’li Aydınlatma gereçlerinin geleneksel aydınlatmaların tersine nasıl bir güç kaynağı ile çalışması gerektiği, ne kadar güç çektiği, ısınma sıcaklığının önemi tüketiciye açıklanmalıdır. LED’lerin doğal ışık verme biçimi geleneksel ışık kaynaklarından farklıdır. Aydınlatma Gereci tasarımı LED’lerin bu özellikleri dikkate alınarak yapılmalıdır. Kısaca özetlemek gerekirse LED Armatür tasarlanırken geleneksel armatürler gibi klasik yöntemler geçerli değildir. Standart armatürlerdeki tasarımın tersine, LED’li Armatürlerde LED ve optik yönlendirici birbirine bağımlıdır. Bilgi donanımı yeterli olan uzman kadro tarafından hesaplamalar yapılarak tasarlanmalıdır.
 
LED lamba kullanmanın avantajları nelerdir?
 
LED lambaların en büyük avantajı düşük enerji ile yüksek ışık akısı verebilmesidir. LED lambalar herhangi bir UV (mor ötesi) ışık yaymazlar. Dolayısıyla geceleri üzerlerine sinek, sivrisinek vs. gibi haşereyi nispeten daha az çekerler. Bu sebeple sık temizlenmeleri gerekmeyebilir. Gıda ile ilgili üretim yapan işletmelerde kullanılmaları bu bakımdan daha avantajlıdır. Titreşimlere ve çarpmalara karşı diğer ışık kaynaklarına göre daha dayanıklıdırlar. LED’ler sıcaklık vermemeleri, küçük mekânlara sığdırılabilmeleri ve birçok renk seçenek imkânlarıyla dekorasyona çok uygun aydınlatma ürünleridir. Çevreyi kirletmezler. Verimleri sayesinde daha az enerji kullanarak CO2 emisyonunun azaltılmasına yardımcı olurlar. Cıva buharı içermezler. Dolayısıyla ampul kırılması ve çevreye cıva buharı yayılması sorunu yoktur.
 
LED’lerin ortalama çalışma ömürleri ile ilgili neler söylemek ister siniz?
 
Doğru şekilde tasarlanmış bir Aydınlatma Gerecinde LED’ler, 25C°’lik bir ortamda minimum 50,000 saat, ortam sıcaklıkları daha düşük ise daha uzun çalışabilmelidir. Aydınlatma Gereci tasarımı LED’in çalışma ömrü üzerinde başlı başına bir etkiye sahiptir. Uygulamada aynı LED’lere sahip iki farklı Aydınlatma Gereci, ne kadar iyi tasarlandıklarına ve LED’den sıcaklığı ne kadar başarılı uzaklaştırabildiklerine bağlı olarak aynı çalışma ortamında ciddi anlamda farklı çalışma ömürleri sergileyebilir. LED çalışma ömrünü tahmin ederken hem ortam sıcaklığının hem de Aydınlatma Gereci tasarımının değerlendirmeye alınması gereklidir. Çünkü her ikisi de jonksiyon sıcaklığı üzerinde etkiye sahiptir.
 
LED’in yıldızının parlamasıyla birlikte LEDli aydınlatma işine giren firma sayısı bir hayli arttı. Birincisi aydınlatma sektörü bu kadar çok firmayı doyurabilecek bir sektör mü? ikincisi LEDli aydınlatma konusunda hizmet alacak müşteriler firma seçerlerken nelere dikkat etmelidir.
 
Dediğiniz gibi piyasada bu işi yapmaya başlayan bir çok firma var. Artık aydınlatma sektörü standart kalıbından çıkıp teknolojik ve devamlı gelişen bir sektör haline dönüştü. Aydınlatma sektörü çok büyük bir pazar. Hem yeni projeler hızla devam ediyor hem de eski yapılar Enerji verimliliği açısından revizyona gittiği için sürekli açılan bir pazar var. Mimari uygulamalarda yeni ve farklı ürün kullanma talepleri sektör içinde yeni bir sektör daha oluşturdu. Bu tarz özel üretim yapan da bir çok firma var. Bu sebeple kullanıcıların firma ve ürün seçerken gerçekten aydınlatma alt yapısına sahip ve işin teknik detaylarını iyi bilen bir firma ile çözüm aramaları daha sağlıklı olacaktır. Satış sonrası destek alabilecekleri ve ürün devamlılığını sağlayan firmaları seçmeleri her zaman avantajlarına olacaktır.
 
Satışını yaptığınız ürünlerle ilgili sorun yaşandığında teknik destek veriyor musunuz? Yada ürünü yenisi ile değiştiriyor musunuz?
 
Günümüzde satış yapmaktan daha önemli olan bir konu varsa satış sonrası destek sağlamaktır. Biz de bu konuda uzman ekiple çalışıyoruz. Kalite, fiyat ve stok kadar satış sonrası verdiğimiz destek de genel tercih edilme sebeplerimizden biri. Şuana kadar sorun yaşanan ürünlerimizle ilgili müşterilerimize geri dönüşümüz 24 saati geçmemiştir. İlerleyen dönemde de bu konuya hassasiyet göstererek devam etmek istiyoruz. Müşterilerimizin memnun olmadığı veya sorun yaşadığı ürünlerin sorununu giderip yada yenisi ile değiştirip çözüm sağlıyoruz. Bu bizim asli görevlerimizin başında geliyor.
 
Firmanızın ürünlerinin Enerji verimliliğine olan katkısını anlatır mısınız?
 
Enerji verimliliği ve doğru aydınlatma özen gösterdiğimiz konuların başında geliyor. Satışını yaptığımız bütün ürünlerde kayıp miktarını minimuma indirip verimliliği maksimum seviyeye ulaştırmaya gayret gösteriyoruz. Hem LEDli ürünlerimizde hem de floresan armatürlerimizde kaliteli komponentler kullanarak Enerji verimliliği konusunda üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Aynı zamanda dimedilebilir aydınlatma sistemleri ve günışığı sensörleri ile gereksiz aydınlatmadan kaçarak tasarruf sağlayan sistemler de uyguluyoruz. İhtiyaca yönelik aydınlatma hesapları yapıp gereğinden fazla armatür kullanımını da ortadan kaldırıyoruz.
 
Son olarak firmanızın ileriye dönük hedefleri ile ilgili neler söylemek ister siniz?
 
Amacımız sektörün önde gelen firmalarından biri olabilmek. Bunu başarabilmek için devamlı ürün çeşitliliğimizi ve kalitemizi artırma yönünde çalışmalarımız olacak. Her alanda kadromuzu daha güçlü hale getirmek istiyoruz. Ürün geliştirme konusunda daha geniş kapsamlı ekip kurmak istiyoruz. İhracata yönelip satış ekibini oluşturmak. Yurtiçi ve yurtdışı fuarlarına katılmak.
 
Dikey Elektrik Genel Müdürü
SelimYILMAZ

01.11.2013

Etiketler : Dikey Elektrik , LED , SERLİTE marka , LEDli ürünler , selimyılmaz , LED Aydınlatma , LED lamba , selim yılmaz


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Üçüncü havalimanına dev komşular geliyor

Üçüncü havalimanına dev komşular geliyor

İstanbul’daki fuar ve kültür merkezlerinde 2016’ya kadar boş yer yok. Müjde Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’tan geldi: Üçüncü havalimanı yanında dev bir 'Fuar Kampusu' ve "Kongre Kampusu" yapıyoruz. İstanbul, 500'den fazla katılımcısı olan kongreler baz alındığında 2011 yılında Dünya Kongre Turizmi Birincisi olurken 2016 yılına kadar kentteki tüm fuar ve kongre merkezlerinin dolu olduğu açıklandı.

Fikirtepe için geri sayım başladı

Fikirtepe için geri sayım başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ı Saraçhane'deki makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrasında açıklama yapan Güllüce, Fikirtepe'deki kentsel dönüşümle ilgili sorunların çözüldüğünü belirtti. Güllüce, "Müjdeler olsun. 15 güne kalmaz, Fikirtepe'ye gidip kazmayı vuracağız. Müteahhitlerimiz işe başlayacak. Birkaç güne kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi ruhsat için avam proje almaya hazır hale gelecek.

Haliç Metro Geçiş Köprüsü açılışa hazır

Haliç Metro Geçiş Köprüsü açılışa hazır

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgiye göre, İstanbul Metrosu'nun en önemli aşamalarından biri olan köprünün yapımında sona yaklaşıldı. Mevcut Unkapanı Köprüsü'nün ortalama 200 metre güneyinde, 2 Ocak 2009'da yapımına başlanan köprü, dünyada ileri teknolojik köprülerde uygulanan "eğik askılı cable-stayed" sistemiyle inşa edildi.

Tapu parasına ev

Tapu parasına ev

Yüzlerce kişi tapusunu almış ve parasını yatırmış durumda.. Tüm itirazlara rağmen Tarlabaşı'nda büyük bir dönüşüm gerçekleştiren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın hedefinde Okmeydanı var. Sabah'ın haberine göre Başkan Demircan, "İnsanlar tapu parasıyla ev sahibi olacak" diyor. ÜÇLÜ DÖNÜŞÜM YAPTIK Kentsel dönüşüme ilk başlayan belediyelerden birisiniz. Tarlabaşı, Okmeydanı ve İstiklal'de neler yaptınız?

Türk projeleri Londra'da 'ödül rekoru' kırdı

Türk projeleri Londra'da 'ödül rekoru' kırdı

Gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülleri olarak kabul edilen Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Yarışması'nda Türk projeler ödülleri topladı. İngiltere'nin başkenti Londra'da, Avrupa'nın en iyi gayrimenkul projelerinin seçildiği ödül töreninde, bu yıl en iyi mimari, gayrimenkul, iç tasarım ve yapı geliştirme kategorilerinde Türkiye'den 37 firma ödüle layık görüldü. Grosvenor Hotel'de düzenlenen gecede, 26 Avrupa ülkesinden yüzlerce proje ödül için yarışırken,

Kütahya’da 8 bin 877 konutu ilgilendiren kentsel dönüşüm çalışmaları başladı.

Kütahya’da 8 bin 877 konutu ilgilendiren kentsel dönüşüm çalışmaları başladı.

Kütahya’da yaklaşık 5 milyon metrekarelik bir alanda 8 bin 877 konutu ilgilendiren kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Bu kapsamda Kütahya Belediyesi, Osmangazi Mahallesi’nde bulunan 682 konutun dönüşümüyle yeni yaşam alanlarına kavuşma adına ilk adımı atıyor. Kütahya Belediyesi ve İzka İnşaat işbirliği ile kentsel dönüşümün ilk etabı olan ‘Kütahya Modern’ projesi için hazırlıklar tamamlandı. 15 BİN METREKARELİK TİCARET MERKEZİ YAPILACAK

İSTANBUL'UN BU SEMTİ ADETA UÇACAK !

İSTANBUL'UN BU SEMTİ ADETA UÇACAK !

ürkiye’de başlatılan kentsel dönüşüm hamlesi, belediyeler ile yatırımcıları bir araya getirdi. Son dönemde Marmaray, Kadıköy-Kartal metro hattı ve adliye sarayı ile İstanbul Anadolu yakasının yeni merkezi durumunda olacak Kartal’ı yeni yatırımlarının merkezi olarak tanımlayan DAP Yapı, DKY İnşaat, İş GYO, EGE Yapı ve FER Yapı’nın patronları, ilçenin belediye başkanı Altınok Öz ile birlikte şehirdeki yatırım olanaklarını anlattı. Patronlar,

Vergi Borcu Olan ev Alamayacak

Vergi Borcu Olan ev Alamayacak

Konut satın alacaklara uyarı: Maliye Bakanlığı ‘vergi borcu yoktur’ uygulamasının genişletileceğini açıkladı. Gelir İdaresi Başkanlığı, yayımladığı “Performans Programı” ile 2013 yılında vergi sistemindeki yeni hedefleri açıkladı. Programın önemli kısımlarından biri bugüne kadar yalnızca devlet ihalelerine girmek isteyen kişi ve kurumları bağlayan “vergi borcu yoktur” yazısı uygulamasının genişletileceğine değinilmesi oldu.“Vergi borcu yoktur” yazısı Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı vergi dairelerinden, sadece son ödeme tarihi

Yatırımcıların yeni hedefi: Okmeydanı

Yatırımcıların yeni hedefi: Okmeydanı

Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi yeniden gündeme geldi. Okçular Tekkesi’nin açılışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Okmeydanı’nı yenileme sözü vermesiyle birlikte yatırımcılar gözünü bölgeye dikti. Parasını değerlendirmek isteyen yatırımcılar, Okmeydanı’nda eski binaları almak için arayış içinde. Bölgede yaşayan halkın ve mülk sahiplerinin 30-40 yıldır bir türlü çözülemeyen tapu sorunu ise hala devam ediyor...

Kentsel Dönüşümde Sık Sorulan Sorular

Kentsel Dönüşümde Sık Sorulan Sorular

Cevap: Kentsel dönüşüm, kentteki sorunlu alanların belirlenip, sağlıklı ve de yaşanılabilir hale getirilmesi amacı ile yeniden yapma veya sağlıklı hale getirmek için uygulama yapılması anlamına gelmektedir. Kısaca kentsel dönüşüm kentin dokusunu bozan sorunların giderilmesidir. Bu şekilde de kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi, depreme dayanıklı olmayan, ekonomik ömrünü doldurmuş binaların yeniden yapılarak olası doğal afetler

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 545e31a1ca0a9c45