Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Son üç yılda en çok emlak kazandırdı
Son üç yılda en çok emlak kazandırdı
Yatırımcı son 3 yılda tüm alternatif araçlar içerisinde en fazla konuttan kazanç elde etti. Özellikle 4+1 ve 1+1 tipi evlerdeki getiri borsa, faiz ve dövizi solladı.
 
Doğru lokasyon ve konut tipine yatırım yapan son 3 yılda tüm alternatif yatırım araçlarından daha fazla kazanç elde etti. Gayrimenkul yatırımında en iyi kazanç ise 4+1 tipi dairelerde yaşanda. Bu büyüklükteki yatırımda İzmir’in Konak ilçesi başı çekti.
 
İlçede 2011 yılında 263 bin lira olan 4+1’ler 2013 yılında 492 bin liraya kadar çıktı. 3+1 tipi evlerde getiri şampiyonu yüzde 46,90 ile İstanbul Küçükçekmece,  2+1 tipi evlerde yüzde 34,54 getiriyle İzmir Torbalı oldu. 1+1 tipi evlerin getirisi yüzde 59,61’e kadar çıktı. Bu ev tipinde en fazla getiriyi Bursa Osmangazi ve Bursa Gemlik’teki evler yaptı.
 
Kazanç borsayı solladı
 
Riski sevmeyen yatırımcının tercihi olarak öne çıkan gayrimenkul yatırımı 4+1 ve 1+1 tipleriyle borsanın da üzerinde getiriye ulaştı. 3 yıl içinde 263 bin lirasını borsada değerlendiren bir yatırımcı 129 bin 449 lira kazanç elde ederken İzmir Konak’ta 4+1 tipi ev alan yatırımcının kazancı 228 bin 994 lira oldu. Böylece 263 bin lira 3 yılda 492 bin liraya ulaştı. Bursa ve Ankara’da 1+1 ev alan yatırımcının da kazancı 3 yılda yüzde 59,61 oldu.
 
Fiyatı düşen bölge yok
 
Yıllar itibariyle il ve ilçe bazında gayrimenkul fiyat karşılaştırması Türkiye genelinde gayrimenkulde en fazla değer kazanan ilk 5 il baz alınarak Emlakjet tarafından yapıldı. Genel Müdür Okan Arı Türkiye’de 2011-2013 yılları arasında ikinci el konutlarda fiyatı düşen konut tipine rastlamadıklarını dile getirdi. En güvenli liman olarak görünen faizle karşılaştırıldığında da birçok konut tipinde ve birçok bölgede getirinin yüzde 30’un üzerinde olduğu dikkat çekti.
 
Faizin getirisi yüzde 30
 
Aynı dönem içerisinde parasını 180 gün vadeli  bonoda tutan 78 bin 795 lira, euroda tutan 28 bin 983 lira, dolarda tutan 16 bin 990 kazanç elde etti. 2011’de 263 bin lirasını altına yatıranın zararı ise 27 bin 536 lira oldu.
 
Antalya 2+1’de sevindirdi
 
Konut tiplerine göre getiri oranlarını karşılaştırdığımızda Bursa’nın birçok konut tipinde getirilerinin yüksek olduğu gözlendi. 1+1 konutta en iyi getiriye sahip Bursa’da Gemlik ilçesi yüzde 47,03 getiriyle 4+1’de ve yüzde 40 getiriyle 3+1 konut tipinde yatırımcının yüzünü güldürdü.
 
Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan 1+1 tipi konutlar yüzde 51,46, Antalya Kepez ilçesindeki 4+1’ler yüzde 60,26 getiriye ulaştı.  2+1 tipi konutlarda İzmir’den sonra yüzde 32,98’lik getiriyle en iyi kazanç Antalya Manavgat ve yüzde 32,54 getiriyle Antalya Kepez’de görüldü.
 
İstanbullu’nun kazancı sınırlı  
 
İstanbul’da gayrimenkule yatırım yapanlar İzmir, Bursa ve Antalya’ya göre daha düşük getirilerle yetinmek zorunda kaldı. Güvenli liman olması nedeniyle gayrimenkule alternatif yatırım aracı olarak bilinen faizle karşılaştırıldığında İstanbul’da birçok ilçede ve konut tipinde getirilerin faizin altında kaldığı dikkat çekti. İstanbullu yatırımcının yüzünü güldüren konut tipi 3+1 oldu. Bu tipteki konutlar özellikle İstanbul Küçükçekmece’de yüzde 46,90 getiriyle borsanın altında faizin üzerinde getiri sağladı.....EMİNE AÇAR - BUGÜN

07.11.2013

Etiketler : Doğru lokasyon ve konut tipi , konuttan kazanç , 1+1 tipi evler


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Yeni konut fiyatları, Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı.

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Dumankaya İnşaat ve Al Mazaya Grup işbirliği toplantısı

Türkiye’nin öncü gayrimenkul şirketi Dumankaya İnşaat olarak sektörümüzün katma değerli ve konforlu yaşam alanları geliştirmeye yönelik dönüşümü için çözümler geliştiriyor ve bu alanda sektörümüze öncülük ediyoruz.

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

DUMANKAYA İNŞAAT’IN “SAĞLIKLI ve KONFORLU YAŞAM BULUŞMALARI” BAŞLIYOR

İstanbul- Gayrimenkul sektöründe yeniliklerin öncüsü Dumankaya İnşaat, ‘beden, ruh ve zihin’ sağlığına yönelik tasarlanmış uygulamaları, IQ işletim sistemi sayesinde müşterilerine sunduğu geleceğe dönük hizmetleri ve ayrıcalıklı yaşam konsepti ile Bahçeşehir’de hayata geçirdiği hi- Fit projesinde 4 Mayıs Pazar gününden itibaren “Sağlıklı ve Konforlu Yaşam Buluşmaları” düzenliyor.

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Ankara'da yeni konut tercihi 2+1

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

EVGÖR Deluxe, İstanbul’da açıldı

yatırımla kurulan EVGÖR Deluxe, lüks tasarımları erişilebilir fiyatlara sunmayı hedefliyor. İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :table
DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 527f6adb6bbc9c09