Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Türkiye'de emlak balonu yok
Türkiye'de emlak balonu yok
Türkiye'de emlak balonu yok
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, "Türkiye'de emlak balonu kolay oluşacak bir şey değil. Finans sektörü sağlam çalışıyor" dedi.
 
CNR Expo'da düzenlenecek "Emlak 2013-Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansmanı Fuarı" bilgilendirme toplantısında konuşan Şahin, Türkiye'nin konut üretimini her yıl artırarak devam ettirmesi gerektiğini anlattı.
 
"Bu çerçevede ihtiyaç öngörülen konut miktarı yaklaşık 7,56 milyon konuttur. 2012'de inşaat yatırımlarının büyüklüğü 70,6 milyar dolara yükselmiştir.Türkiye'de inşaat sektörünün içerisinde konut sektörünün büyüklüğü yüzde 54 olarak tahmin edilmektedir ve dolayısıyla konut sektörüne aktarılan kaynak da yüksektir" diyen Şahin, TOKİ'nin 2023 yılına kadar üretim hedefinin 1 milyon konut olduğunu ifade etti.
 
Türkiye'de konut balonu oluşmasının söz konusu olmayacağını kaydeden Şahin, şöyle konuştu:
 
"Rakamsal bazda konut balonu endişesi oluşabilir. Bazı yerel belediyelerde gerçek reel değerinin üzerinde emlak beyan değerleri ortaya çıkmaktadır. Bu konu irdelenmesi gereken bir konudur. Türkiye'de emlak balonu kolay oluşacak bir şey değil. Çünkü herşey rekabet ortamında oluşuyor. Finans sektörü sağlam çalışıyor. ABD'deki balon konusunda en büyük sorumlu inşaat emlak sektörü değildir. Finans sektörünün yaptığı yanlış değerlemelerle 100 bin dolarlık ev 500 bin dolara satılmıştır. Sektörü balon laflarıyla tedirgin etmek doğru değil."
 
CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem de fuarın emlak alıcılarını, satıcılarını ve finans kuruluşlarını 5-8 Aralık tarihleri arasında CNR EXPO 'da bir araya getireceğini söyledi.
 
20 bin ziyaretçi beklenen fuarda konut ya da iş yeri kredisi süreci anında başlatılabilecek, tapu sorgulaması da Tapu Kadasro Genel Müdürlüğü standından yapılabilecek. Projelerin bulunduğu bölgelere CNR EXPO'dan ring seferleri de gerçekleşecek.

27.11.2013

Etiketler : CNR Expo , 2013 inşaat , Finans , Emlak 2013 Konut , Ceyda Erem , CNR


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Bina inşaatı maliyet endeksi

Bina inşaatı maliyet endeksi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Bina İnşaatı Maliyet Endeksi (BİME), 2013 yılı dördüncü çeyrek verilerini açıkladı. Buna göre, bina inşaatı maliyet endeksi 2013 yılında bir önceki yıla göre yüzde 5,1 arttı. Endeks, geçen yılın dördüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,2, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 7,2 yükseldi.

TÜRKİYE’NİN İLK, AVRUPA’NIN EN YÜKSEK ÇELİK BİNASI OLAN OTEL, İSTANBUL AVCILAR’DA AÇILDI!

TÜRKİYE’NİN İLK, AVRUPA’NIN EN YÜKSEK ÇELİK BİNASI OLAN OTEL, İSTANBUL AVCILAR’DA AÇILDI!

Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın en yüksek tam çelik binası, DoubleTree by Hilton İstanbul-Avcılar hizmete açıldı. Binanın yapımı 40 milyon Euro’yu bulurken, otelin yatırımcısı SONKAR Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Nedret Yüksel Oğan deprem kuşağında bulunan bir ülkenin en sağlam binasını yaptıklarına değindi. SONKAR Otomotiv’in turizm alanındaki ilk yatırımı olan DoubleTree by Hilton İstanbul-Avcılar kapılarını açtı. İstanbul Avrupa Yakası’nın uluslararası fuar alanları olan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ve CNR EXPO

Masko İMOB’da Gücünü Anlatıyor

Masko İMOB’da Gücünü Anlatıyor

Masko İMOB’da Gücünü Anlatıyor... Masko Mobilya Kenti, 31 Ocak-04 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi/CNR Expo’da düzenlenen İMOB 2012 İstanbul Mobilya Fuarı’nda profesyoneller ve ziyaretçiler ile buluşuyor. Üçüncü kez fuara katılan MASKO, fuar kapsamında yerli markaları yabancı sektör temsilcilerine tanıtıyor. Perakende mobilyada ihracat üssü olan MASKO Mobilya Kenti, uluslararası arenadaki en önemli mobilya fuarları içinde yer alan İMOB İstanbul Mobilya Fuarı’nda bu sene üçüncü kez yer alıyor. 31 Ocak tarihinde başlayan fuarda 500’ü aşkın markayı temsil eden MASKO, fuar süresince yabancı alıcılarla yerli üreticiler arasında köprü kurmayı hedefliyor.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 545d6cccdfccbf69