Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

İstanbul'da dev ihale: 111 bin metrekarelik arsa satılıyor
İstanbul'da dev ihale: 111 bin metrekarelik arsa satılıyor
Emlak Konut GYO Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki 111 bin metrekarelik arsasını ihaleye çıkaracak. 24 Aralık’ta gerçekleşecek ihaleye çok sayıda inşaat şirketi katılacak. Arsa için kıran kırana bir mücadele olacak. 
 
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, portföyünde önemli bir yere sahip olan Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki 111 bin 262 metrekare yüzölçümüne sahip taşınmazını arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesine çıkaracak. Ticaret+konut, turizm+ticaret, dini tesis alanı ve eğitim tesis alanlarını kapsayan taşınmazların inşaat alanı 225 bin 906 metrekare olarak belirlendi. İnşaat firmalarının iştahını kabartan arsa için çok sayıda şirket yarışacak. İhale 24 Aralık salı günü 14:30’da gerçekleştirilecek. 
 
635 MİLYON TL’YE ALMIŞTI
 
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, geçen yıl 635 milyon liraya satın aldıkları arsa üzerinde İstanbul’a değer katacak bir proje yapacaklarını ifade etti. Projede 15 bin metrekare dış alan terki olacağını belirten Kurum, “Bölgede park, cami, okul ve sahil yolu yapacağız. Alt yapı için yaklaşık 20 milyon TL, konut ve turizm alanı için ortalama 250 milyon TL yatırım söz konusu olacak” dedi. Kurum, arsadaki konut alanında emsalin 2, turizm alanında 2,5 olduğunu ifade etti. 
 
BÖLGE ÇOK DEĞERLİ
 
Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, arsaya talip olacaklarını açıkladı. Zeytinburnu’nun İstanbul’un en hızla gelişen noktalarından biri olduğunu söyleyen Ağaoğlu, “Bölge çok değerli ama şuan İstanbul’un yüz karası durumunda. Tinerciler, fareler kol geziyor. Yapılacak proje bu imajı temizleyip bölgeye değer katacak” dedi. 
 
YANINA YABANCI ALACAK
 
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, dosyayı alıp inceleme yapacaklarını ifade etti. Rekabetin yoğun yaşanacağı bir iş olacağına dikkat çeken Dumankaya, ihaleye yabancı bir ortakla girmeyi planladıklarını söyledi. 
 
LÜKS REZİDANS YAPARIZ
 
Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ihaleye gireceklerini açıkladı. Arsanın denize yakınlığıyla artı değer kazandığına dikkat çeken Çetinsaya, bu arsa ile Avrupa Konutları markasını Zeytinburnu’na taşımak istediklerini söyledi. Çetinsaya, ihaleyi kazanmaları durumunda lüks rezidans inşa edip, dünya otel markalarını Türkiye’ye getireceklerini dile getirdi. 
 
KIZ GÜZEL, İSTEYEN ÇOK
 
Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Zeytinburnu’nda yapılaşmanın arttığını ve ilçenin değer kazandığını dile getirerek, “Ortada güzel bir kız var. Talibi çok olur. Kimin olur bilinmez ama İstanbul’a artı değer olacağı kesin” diye konuştu. Zeytinburnu’nda geçtiğimiz aylarda Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen ihaleyi kazanan ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şehir parkı projesi nedeniyle projesini iptal eden EgeYapı da arsayı inceleyenler arasında. Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı şartların uyması durumunda ihalede yer alacaklarını söyledi.
 
ARSANIN ÇEVRESİNDE NELER VAR?
 
EMLAK Konut GYO tarafından ihaleye çıkarılan arsa Zeytinburnu Kazlıçeşme Mahallesi’nde yer alıyor. İki parsellik arsanın batı tarafında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arsası olarak bilinen taşınmaz var. İki yıl önce ihalesi gerçekleşen 73 bin metrekarelik arsa için Şadan Kalkavan Holding, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı ortaklığı 1.4 milyar lira asgari bedel taahhüt ederek imza attı. Arsanın kuzey doğu tarafından Zeytinburnu Belediyesi sosyal tesisleri uzanırken kuzey ve kuzey batısını Demirhane Caddesi kapatıyor. Parselin güney kısmında ise Kennedy Caddesi ve Marmara Denizi yer alıyor.
 
PROJEDE NELER OLACAK
 
Arsada, ticaret+konut olarak belirlenen alanda iş ve alışveriş merkezleri, toptan ve perakende ticaret, ofis, büro, konut, rezidans, özel sosyal ve kültürel tesisler yer alabilecek. Turizm+ticaret alanında otel, motel, apart otel, iş ve alışveriş merkezleri, toptan ve perakende ticaret, ofis, büro, sosyal ve kültürel tesisler, sinema, özel eğitim tesis alanı, özel sağlık tesis alanı inşa edilecek. Eğitim alanında kreş, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları yer alacak.

27.11.2013

Etiketler : Emlak Konut GYO , Murat Kurum , Ali Ağaoğlu , Uğur Dumankaya , Süleyman Çetinsaya


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Emlak’ın duayenleri Konut Konferansında buluşt

Emlak’ın duayenleri Konut Konferansında buluşt

Konut Konferansı 2013, Türk yapı sektörünün lokomotifi olan “konut”u, sektörün günümüzde yaşadığı değişimler ile birlikte mercek altına aldı Yapı sektörünün bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen Konut Konferansı’nda dünyaca ünlü uzmanlar ülke ekonomisi ve Türk yapı sektörünün lokomotifi olan “konut”u, sektörün önümüzdeki dönemde yaşayacağı değişim ve dönüşümler ile birlikte mercek altına aldı

Emlak Konut GYO’nun dev halka arzında talep toplanıyor

Emlak Konut GYO’nun dev halka arzında talep toplanıyor

Emlak Konut GYO paylarının ikincil halka arzında 1 milyar 300 milyon TL nominal değerdeki hisse halka arz edilecek. Bu, Türkiye Sermaye Piyasası’nın sermaye artırım yöntemiyle yapılan en büyük halka arzı olacak. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO’nun ödenmiş sermayesini 2 milyar 500 milyon TL’den 3 milyar 800 milyon TL’ye çıkartmaya yönelik ikincil halka arzında, 6 Kasım’da başlayan talep toplama süreci 8 Kasım’da son buluyor.

Emlak seçim sonrası uçacak

Emlak seçim sonrası uçacak

Yaz boyunca durgun geçen gayrimenkul sektörü, sonbaharın gelmesiyle birlikte tekrar harekete geçti. Sektör uzmanları seçimlerden sonra emlak piyasasının tabiri caizse uçacağını ifade ediyor. Birçok gayrimenkul yatırımcısı şirket, bir yandan mevcut projelerine hız kazandırırken, bir yandan da yeni projelerinin lansmanını yapıyor. Piyasayı hareketlendiren en büyük etkenlerden biri de 3’üncü havalimanı ve 3’üncü köprü.

Emlak Konut'tan Halka Arz Başvurusu

Emlak Konut'tan Halka Arz Başvurusu

1 Kasım 2013 tarihi itibariyle, Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmekte olan Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO, ödenmiş sermayesini 2 milyar 500 milyon liradan 3 milyar 800 milyon liraya çıkartmaya hazırlanıyor. Şirket, Türkiye’nin sermaye artırımı yöntemiyle yapılacak en büyük halka arzlarından biri olarak tarihe geçecek ikincil halka arz için, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulundu.

Emlak Konut GYO, Kartal ve Zeytinburnu'nda 747 milyon 267 bin 383 liralık arsa satın aldı.

Emlak Konut GYO, Kartal ve Zeytinburnu'nda 747 milyon 267 bin 383 liralık arsa satın aldı.

İlk üç ayda 270,7 milyon lira net kâr elde eden şirket, nisan ayında yabancıya 431,6 milyon liralık satış yaptı Birçok konut ve işyeri projesini aynı anda yürüten Emlak Konut GYO, 2013'ün ilk çeyreğinde 270.7 milyon lira net kar elde etti. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, bu yıl öngördükleri 20 bin konut üretimi ve 4 milyar lira satış hasılatı hedefine hızla ilerlediklerini söyledi. Yeni konut projeleri geliştirilmesi için de TOKİ'den iki bölgede arsa satın aldıklarını açıklayan Kurum, Mart 2013 tarihi itibariyle de 2 milyar 86 milyon liralık hasılat elde ettiklerini kaydetti.

Emlak Konut'un 3 aylık hasılatı

Emlak Konut'un 3 aylık hasılatı

Hasılat paylaşımı modeliyle bugüne kadar birçok konut projesine imza atan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kamu İhale Kanunu ve Gelir Paylaşımı Modeliyle gerçekleştirilen projelerinde Mart ayı satış raporunu açıkladı. Buna göre, mart ayında sözkonusu projelerde (KDV dahil) 345 milyon 112 bin lira tutarında bin 393 bağımsız birimin satışı gerçekleşti. Emlak Konut GYO projelerinde 1 Ocak-31 Mart 2013 tarihleri arasında 3 aylık dönemde gerçekleşen toplam satış ise 2 milyar 86 milyon 673 bin lirayı aşarken, satılan bağımsız birim sayısı

DAP YAPI-ELTES ORTAKLIĞININ KAZANDIĞI EMLAK KONUT KARTAL İHALESİNDE İMZALAR ATILDI

DAP YAPI-ELTES ORTAKLIĞININ KAZANDIĞI  EMLAK KONUT KARTAL İHALESİNDE İMZALAR ATILDI

Emlak Konut GYO'nun Kartal arsası için düzenlediği ihaleyi kazanan Dap Yapı - Eltes İnşaat proje ortaklığı dün sözleşmeyi imzaladı. İçinde okul, AVM, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı unsuru barındıracak olan ve önünde marina bulunan ilk karma projeyi hayata geçirmek üzere çalışmalar başladı. Rekor katılımlı ihale1. oturumu 13 Aralık 2012 tarihinde yapılan ihale, Emlak Konut GYO’nun en çok katılım yapılan ihalelerinden biri oldu. Kartal Çavuşoğlu Mahallesi'ndeki 13 parsel arsa için

Emlak Konut GYO Top 10'da

Emlak Konut GYO Top 10'da

ABD’nin en büyük ikinci bankası JP Morgan yaptığı değerlendirmede, Türkiye’de strateji Top 10 listesinde Emlak Konut GYO’nun da olduğunu açıkladı. JP Morgan Cazenove tarafından yayımlanan Orta-Doğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika bölgesi (CEEMEA) finans sektörü hisseleri strateji raporunda, Türkiye'den en beğendikleri kurumları açıkladı. CEEMEA Strateji Top 10 listesinde bu hafta değişiklik yapmadıklarını da belirten JP Morgan, listede ilk üç şirket arasında Emlak Konut GYO'yu da gösterdi.

Sarphan Finans Park'ta Monopoly Gerçek Oluyor

Sarphan Finans Park'ta Monopoly Gerçek Oluyor

Sarp Group'un TOKİ iştirakleri Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama İnşaat (EPP) işbirliğiyle inşa ettiği Sarphan Finans Park, hızla gelişen Türkiye ekonomisinin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kurulan İstanbul Finans Merkezi'nin (İFM) tam kalbinde yer alan emsalsiz bir proje olarak öne çıkıyor. Sarp Group, Sarphan Finans Park'ın tanıtımında da sıradışı bir yol izliyor, yalnızca yerli yatırımcıyı değil, projeye yoğun ilgi gösteren yabancı yatırımcı çevrelerini de hedefleyen reklam filminde 'monopoly' oyunu ile fark yaratıyor.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :



DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 545d492fcddbd905