Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Vaditepe projesinin 2. etabı için hazırlıklara başladı.
 Vaditepe projesinin 2. etabı için hazırlıklara başladı.
Kiptaş bir ay önce 1. etapını satışa çıkardığı 2638 konutu satınca Vaditepe projesinin 2. etabı için hazırlıklara başladı. Vaditepe'nin 2638 konutluk 1. etabına 2000 müracaat aldıklarını belirten Kiptaş genel müdürü İsmet Yıldırım Vaditepe'de 1300 konutluk 2. etap satışlarını bir ay içinde başlatacaklarını söyledi.
 
Yaklaşık bir ay önce satışa çıkardığı 4 bin konutluk Vaditepe projesinde büyük bir taleple karşılaşan Kiptaş, yeni etabı satışa çıkarmak için çalışmalara başladı. Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, projenin ilk etabında 2 bin 628 konutu satışa çıkardıklarını belirterek, 2 bin konut için müracaat aldıklarını açıkladı. Bu taleplerin de çok büyük oranda oturumculardan geldiğini dile getiren Yıldırım, projenin ikinci etabında ise 1300 konutu bir ay içinde satışa çıkarmayı planladıklarını söyledi.
 
Bu konutları memurların ihtiyacına göre tasarladıklarını ifade eden Yıldırım, “Çok fazla talep alıyoruz. SGK, kaymakamlık, emniyet ve hatta Ankara’dan Meclis çalışanlarından bile talep var. Eğer gelen talep konut satışlarından fazla olursa kura çekeceğiz” dedi. İsmet Yıldırım, Vaditepe’nin ilk etabında 120 metrekarelik 2+1 daireler yaptıklarını anlatarak, “Memurlar için planladığımız ikinci etapta ise 93 metrekarelik 2+1′ler var. Haliyle fiyatlar çok daha uygun olacak” dedi.
 
2 BİN KONUTLUK PROJE YOLDA
İsmet Yıldırım, bu tür projelerden elde edilen gelirle dar gelirli vatandaşlar için konutlar ürettiklerinin de altını çizerek, bu kapsamda seçimden önce yeni projeleri hayata geçireceklerini açıkladı. Esenyurt, Hadımköy bölgelerinde çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Yıldırım, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’ın talimatı üzerine ucuz konutlar için arsa araştırmalarımız sürüyor. 1000-2000 konutluk projelere bakıyoruz. Bunları dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik yapacağız ve seçimlerden önce satışa çıkaracağız” dedi.
 
‘Aidatlarımız çok düşük’
İsmet Yıldırım, Kiptaş’ın düşük bir aidat politikası izlediğini söyledi. Yıldırım, “Türkiye çapında 130 bin konutun yönetimini yapıyoruz. Dünyada bile bu kadar büyük bir ölçekli şirket olduğunu sanmıyorum. Yılların verdiği deneyimle siteleri çok uygun fiyatlara yönetiyoruz. Mesela Başakşehir’de diğer projelere göre Kiptaş’ın sitelerinde aidatlar yüzde 30-40 daha ucuz” dedi.
 
‘Bizden alan kazanıyor’
Projelerle ilgili açıklama yapan İsmet Yıldırım, Kiptaş’tan konut alanların çok iyi prim elde ettiğini belirterek, “Bizim projelerimiz en az yüzde 100 kazandırıyor” dedi. Birçok projede yüksek prim yakaladıklarını anlatan Yıldırım, şu örnekleri verdi:
“Zeytinburnu’ndaki İstanbul Veliefendi projemiz 1′e 1.5 kazandırdı. Yeni şehir parkıyla orada fiyatlar yüzde 30 arttı. Başakşehir’deki Metrokent’te 2 kat artış yaşanırken, Ümraniye Tepeüstü’ndeki Yeşilvadi’de 3 kat artış yaşandı. TEM’in kenarındaki Finanskent’te ise 1 kat artış yaşandı. Son projemiz Bahçeşehir’deki Vaditepe’de ise yüzde 100 prim bekliyoruz.”
 
‘Konutta 100 mİlyar $’lık potansİyel saklı duruyor’
2013 yılının sonu yaklaşırken gayrimenkul sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Türkiye gayrimenkul piyasasının yıllık işlem hacminin kentsel dönüşüm, 2B ve bireysel-kurumsal yabancı yatırımların artmasıyla 50 milyar dolardan 100 milyar dolara yükselebileceğini kaydetti.
Türkiye ekonomisinde büyümeye paralel olarak inşaat sektörünün ilk çeyrekte 5.9, ikinci çeyrekte 7.6 büyüme kaydettiğini hatırlatan Özen Kuzu, büyümenin devam edeceğine inandığını, gelecek yıllarda kentsel dönüşümün itici gücünün gayrimenkul ve inşaat sektöründeki pozitif etkisinin artarak süreceğini vurguladı.
Kentsel dönüşümün piyasalara ve gayrimenkul sektörüne olumlu etkisinin yadsınamayacağına değinen Özen Kuzu, dönüşüm sonrası tüm gelir gruplarının bir arada yaşayabileceği kentlerin oluşturulması gerektiğinin altını çizdi.
‘İhtiyaç artıyor’
 
2015′te kentleşme oranının yüzde 79′a, kentli nüfusunun da 55.7 milyondan 61 milyona ulaşmasının öngörüldüğüne değinen Özen Kuzu, bu veriler ışığında önümüzdeki 10 yıllık süreçte Türkiye’nin konut ihtiyacının 550-600 bin civarında olduğunu, buna yıkılıp yenilenecek 300-400 bin konut eklendiğinde bu sayının 850 bin ila 1 milyon arasında olacağını söyledi.
Her villaya özel 125 m2′lİk bahçe
Sarıyer, Zekeriyaköy’de hayata geçirilen Gravür Zekeriyaköy Villaları, Gravür İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. 2 blokta toplam 4 villadan meydana gelen Gravür Zekeriyaköy’de teslimler Eylül 2014′te başlayacak. 225 metrekare konut alanı ve 125 metrekare bahçesi bulunan villalar, Maslak’a 15 dakika mesafede konumlanıyor. Projede her villanın kendine ait geniş bahçeleri yer alıyor. Bahçe büyüklükleri 120 metrekare olan villaların açık otoparkları bulunuyor.
Akıllı ev teknolojisi ile donatılan projede dairelerin kontrolü uzaktan sağlanabiliyor.
 
Arsayı TMSF’den aldı
İsmet Yıdırım, projenin yapıldığı projenin 285 dönümlük arsasını 7-8 yıl önce TMSF’den satın aldıklarını vurgulayarak, “Toplamda yaklaşık 4 bin konut planlıyoruz. 285 bin dönümde 4 bin konut oldukça az. Emsal yüksek değil, oldukça ferah bir proje oldu” diye konuştu.
Projenin arsa maliyetinin yüksek olması nedeniyle alt gelir grubuna hitap edemediklerini dile getiren Yıldırım, “Burada orta sınıfa hitap ettik. Projeden arsa payı hariç yüzde 15 kazanç beklentimiz var” dedi.
 
Yeni gelişme aksında
İsmet Yıldırım, projenin en önemli özelliklerinden birinin lokasyonu olduğunun altını çizerek, orta vadede bölgenin çok iyi bir ivme yakalayacağını söyledi. 3. Köprü bağlantı yolları, Kanal İstanbul ve Marmaray’ın projeye ve bölgeye büyük değer katacağını ifade eden Yıldırım, Başakşehir Metrosu’nun da 2019′dan sonra bölgeye gelmesinin planlandığını söyledi.
 
Bu yatırımlar ışığında Bahçeşehir’in hızla kabuk değiştireceğine işaret eden Yıldırım, “Yakın coğrafyadaki Başakşehir hızla gelişti. Altınşehir’de dönüşüm olacak. Bölgeyi içine alan Yenişehir projesiyle birlikte bölge hızla gelişecek. E-6′nın sağında kalan aks kentin yeni yüzü olacak. Bu alanlarda her türlü ihtiyaçların karşılanacağı alanlar ve altyapı hayata geçiriliyor” dedi.

27.11.2013

Etiketler : Kiptaş , Vaditepe projesi , İsmet Yıldırım , konut , kiptaş proje


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Projeler peş peşe geliyor

Projeler peş peşe geliyor

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Bayram tatilinin de geride bırakılmasıyla birlikte, sektörde yeni projeler satışa çıkmaya başladı. Sonbahar döneminde yaklaşık 10 bin yeni konutun satışa çıkmasının beklendiği sektörde, lansmanlar peş peşe gerçekleştiriliyor. Bu hafta içerisinde Now Gayrimenkul Now Bomonti projesini, Tahincioğlu Nidapark Beşiktaş, Dap Yapı İ Ofis, Kiptaş Vaditepe, Eminevim 5YÜZ60 Kurtköy projelerini satışa çıkardı.

Fuaye Çarşı'da kiralama süreci başladı!

Fuaye Çarşı'da kiralama süreci başladı!

Fuaye Çarşı'da kiralama süreci başladı! Fuaye Çarşı bölgenin en tercih edilen alışveriş ve yaşam merkezi alternatifi olmaya hazırlanıyor İstanbul Anadolu Yakası’nın hızla gelişen, seçkin konumlarından Maltepe-Süreyyapaşa’da yer alan konut projesi Fuaye Süreyyapaşa’da bulunan Fuaye Çarşı bölgenin en tercih edilen alışveriş ve yaşam merkezi alternatifi olmaya hazırlanıyor Yılmaz İnşaat tarafından hayata geçirilen Kiptaş projesi Fuaye Süreyyapaşa’da yer alan,30.000'e yakın insanın yaşayacağı Süreyyapaşa bölgesi

İstanbul’un çehresi yeni konut projeleri ile değişiyor

İstanbul’un çehresi yeni konut projeleri ile değişiyor

Hem kentsel dönüşümün yaşandığı, hem de lüks projelerin yarıştığı İstanbul'da konut hamlesi sürüyor. Avrupa yakasında Marmara sahili yeni konseptiyle göz dolduruyor. Konut hamlesinin yaşandığı İstanbul, birbirinden güzel projelerle adeta yenileniyor. Birçok bölgesindeki toplu konut atağının dışında İstanbul'da modern yaşam alanları birbiri ardına yükseliyor. İstanbul'da yenilenen bölgelerden birisi de, Avrupa yakasında Zeytinburnu'ndan başlayarak Bakırköy'e uzanan Marmara Denizi kıyısındaki sahil bölgesi. Bölgedeki birçok eski depo ve fabrika

Alternatif yaşam merkezi: Tuzla

Alternatif yaşam merkezi: Tuzla

Markalı konut projeleriyle İstanbul’un alternatif yaşam merkezi haline gelen Tuzla, AVM ve otel yatırımlarıyla gelişimini tamamladı. Teknopark ve Tübitak gibi gelişim projeleri ise ciddi bir iş nüfusunu Tuzla’ya çekerek bölgenin yapısını yakın zamanda değiştirecek. Yakın zamana kadar nitelikli konut projelerinin az sayıda olduğu Tuzla, son birkaç yılda yapılan projelerle gelişti. Konut projelerinin yanı sıra AVM, otel projeleri bölgenin gelişmesine katkıda bulunurken Teknopark gibi iş dünyasını da bölgeye çekecek projeler yatırımcıların bölge

Kiptaş Başakşehir projesi Metrokent'te 168.440TL ye Daire

Kiptaş Başakşehir projesi Metrokent'te 168.440TL ye Daire

Kiptaş Başakşehir projesi Metrokent'te 168.440TL ye Daire Kiptaş’ın Başakşehir'de yapımını tamamladığı Metrokent’de daireler hemen teslim ediliyor. Daire fiyatı, 168 bin 440 liradan başlayan fiyatlarla Kiptaş’ın Başakşehir Metrokent projesinde 1+1 daireden 5+1daire’ye kadar seçenek sunuyor. Şehrin stresinden ve trafikten uzakta bir yaşam...Şehrin stresinden ne kadar uzaklaşırsanız, trafiğin stresine o kadar yaklaşırsınız. Şimdi Kiptaş, Başakşehir Metrokent Projesi’yle bu kuralı yıkıyor. Sakinlerine, Başakşehir metrosu

Kiptaş Projesi Finanskent'te Hemen Teslim 300 Bin Liraya

Kiptaş Projesi Finanskent'te Hemen Teslim 300 Bin Liraya

Kiptaş’ın Alibeyköy'de yapımını tamamladığı Finanskent projesinde daireler hemen teslim ediliyor. Finanskent ’te daire fiyatları 300 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Finanskent projesinde daire alanları ise 85 metrekare ile 182 metrekare arasında.1+1, 2+1, 3+1 daire seçenekleri sunan. Finanskent Projesinde daire fiyatları 300 bin lira ile 686 bin lira arasındaki fiyatlarla satışı devam ediyor.

Maltepe Süreyya paşa projesinde 2+1 C BLOK 120 m2 daire 321.337 TL

Maltepe Süreyya paşa projesinde 2+1 C BLOK 120 m2 daire 321.337 TL

İstanbul Anadolu yakası Maltepe Süreyya paşada hayata geçirilen Fuaye Süreyyapaşa projesi Yüzde 42’si KİPTAŞ yüzde 58’i Yılmaz İnşaat. Hasılat paylaşımı ile hayata geçirilen Fuaye Süreyyapaşa, projesi Süreyyapaşa Ormanı'na sıfır konumda yer alıyor.. inşaat radye temel ve betonarme olarak yapIlacak ve TSE’ye uygun hazır beton kullanılacaktır. DIŞ DUVAR" Dış cephede tuğla veya hafif beton blok kullanılacak, mantolama sistemiyle dıştan ısı izolasyonu yapılacaktır Asmolen döşeme kaynaklı ses yalıtımı kullanılacaktır.

Kiptaş Tuzla 4'de 3+1'ler 125 Bin TL

Kiptaş Tuzla 4'de 3+1'ler 125 Bin TL

Kiptaş Tuzla 4'de 3+1'ler 125 Bin TL... Kiptaş'ın İstanbul Tuzla'da hayata geçirdiği Kiptaş Tuzla projesi dördüncü etabı 125 bin TL'den başlayan fiyatlarla... Kiptaş tarafından Tuzla'da hayata geçirilen Kiptaş Tuzla projesinin dördüncü etabı 17 katlı 2 blokta, toplam 128 adet daire bulunuyor. Kiptaş Tuzla 4'de bütün daireler 115 m2, 3+1 olarak tasarlandı. Kiptaş Tuzla 4'de daire fiyatları giriş kat daire 125 bin lira, diğer katlardaki daire 139 bin 210 TL'den satılıyor.

KİPTAŞ ÜMRANİYE YEŞİL VADİ KONAKLARINDA YAŞAM BAŞLADI

KİPTAŞ ÜMRANİYE YEŞİL VADİ KONAKLARINDA YAŞAM BAŞLADI

KİPTAŞ' projesi Ümraniye’de Yeşil Vadi Konakları'nda 222 metrekare daire fiyatı 694 bin 910 TL'ye 254 metrekare daire fiyatı 937 bin 320 TL'den başlayan fiyatlarla. Toplam 621 konut bulunan Yeşil Vadi Konakları projesinde yaşam başladı Yeşil Vadi Konakları, Akasyalar yeşerdi, manolyalar açtı, sedirler uzadı...

Finanskent Konutları

Finanskent Konutları

Kiptaş yıllardır İstanbul'da binlerce konuta imza attı, İstanbullu’yu çağdaş kent anlayışıyla tanıştırdı. Yeni projesinde çıtayı bir adım daha öteye taşıyor ve finans dünyasının önde gelen isimlerini Finanskent'e davet ediyor.Kuşkusuz eviniz kadar, yaşadığınız ortamı paylaştığınız komşularınızda önemli.Finanskent; finans dünyasında anahtar rol oynayan, seçkin sakinleriyle yeni bir dünya. Yatırım dünyasının kalbi bundan sonra,

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :table
DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 5422ef7d2c4a9c51