Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

İnşaatta balon olmasaydı, evler fahiş fiyata satılırdı
İnşaatta balon olmasaydı, evler fahiş fiyata satılırdı
Nazmi Durbakayım, bir nebze balon olmasına karşın bunun konut satın alacaklar için sağlıklı olduğunu söyledi.
 
İstanbul’un en büyük projelerinden 5 bin konutluk Evora İstanbul’u Tuzla’da inşa eden Teknik Yapı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, inşaat sektöründe bir nebze balon olmasına karşın, bunun da konut satın alacaklar için sağlıklı olduğunu söyledi.
 
Holding Başkanı, “Çünkü inşaat sektöründe balon olmasa üretici konutu fahiş fiyatla satmayı planlayacak. Satın alanlar da kıyas yapamadan satın alacak. Nitekim 2005’te birçok müşteri iyi yerde olmayan konutlara epey para ödedi.” dedi. Her sektörde arzın fazla olmasının sağlıklı olduğunu belirten Durbakayım, sektörde bir gerileme, düşüş de beklemediğini kaydetti. Bu sebeple Evora İstanbul’un yanında İstanbul’da 5 yeni projeye daha başlayacaklarını açıklayan Durbakayım, bunları yakında tanıtacaklarını anlattı. Şirket ayrıca Fikirtepe’de 4 adada 4 bine yakın konut yapmak için kolları sıvadı. Halkalı’da bin 272 konutluk Metropark’ı satışa çıkarıp sadece bir ayda 500 konut satan şirketin bu projesinde de geriye kalan 500 konutun satışı devam ediyor. Teknikyapı, Dragos’ta da 500 konutluk projesinde teslimatı yıl sonunda gerçekleştirecek. Bunların yanında 20’ye yakın proje hakkında da inceleme çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Nazmi Durbakayım, şu an için gündemlerindeki en önemli projenin Evora İstanbul olduğunu aktardı.
 
TİCARETHANELER İÇİN İHALEYE ÇIKACAK
 
Teknikyapı, Evora İstanbul’un kaba inşaatını ve ince işlerinin yüzde 50’sini bitirdi. 300 dönüm arazide inşa edilen ve 45 dönümü yeşil alan olarak planlanan projede 5 bin 78 bağımsız bölüm bulunuyor. 20 bin kişinin yaşaması planlanan projede poliklinik ve okul gibi alanlar da yer alacak. 99 farklı ticarethane de cadde alışveriş merkezi konseptinde 78 farklı bloğun alt katlarında sıralanacak. Ticarethanelerin 19’unu metrekaresi 4 bin 375 lira ile 6 bin 988 lira arasında değişen fiyatlarla Teknikyapı önceki yıl satışa çıkarıp satmıştı. “12 Aralık’ta da ticari ünitelerin 2. Etabı Evora Cadde’yi satışa çıkaracağız. Açık artırma Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek.” diyen Durbakayım, büyüklükleri 64 ile 5 bin 765 metrekare arasında değişen 32 bağımsız ticari üniteyi satacaklarını açıkladı.
 
PİRAMİTLERİ 3,5 KEZ KAPLIYOR
 
Evora İstanbul projesinde 50 bin ton demir kullanıldı. Bu demirlerin ekvatorun etrafında 1,5 kez dönebildiğini söyleyen Durbakayım, projede kullanılan piramidin ise Mısır piramitlerini 3,5 kez kaplayabildiğini kaydetti. Piramitleri 25 kez sıvayabilecek harç kullanıldığını belirten Durbakayım, Evora İstanbul’da kullanılan asansörlerin ise hareket mesafesinin birleştirildiğinde 7 bin metreyi bulduğunu ifade etti.
ARİF BAYRAKTAR / ZAMAN

04.12.2013

Etiketler : İstanbul , Evora İstanbu , Tuzla , Teknik Yapı , Nazmi Durbakayım , inşaat sektörü , konut


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Tema İSTANBUL'un Dünya Lansmanı MIPIM'de yapılacak

Tema İSTANBUL'un Dünya Lansmanı MIPIM'de yapılacak

Türkiye'nin sembol projesi Tema İSTANBUL, MIPIM 2014'e katılarak, uluslararası arenada ilk kez yer alacak. Bu uluslararası gayrimenkul buluşmasında Tema İSTANBUL, konut bölgesinin yanı sıra temalı eğlence parkı Tema World ile de ön plana çıkacak. Tema İSTANBUL'un cazibesi, MIPIM 2014 henüz başlamadan dahi uluslararası arenada

Türkler bu yıl da MIPIM'de şov yapacak

Türkler bu yıl da MIPIM'de şov yapacak

Fuarda bu yıl, İstanbul Ticaret Odası, Karaoğlu Peyzaj- DS Mimarlık, Tema İstanbul, Viatrans A.Ş.- Meydanbey Ortak Girişim, IMS Proje Yönetimi, Gaya Grup, Evrenol Architecs, Proplan Proje Yönetimi ve Danışmanlık, Nef, Yorum İnşaat, Öncüoğlu+ACP Mimarlık, Esas Gayrimenkul, Odak Group, Tabanlıoğlu Mimarlık gibi güçlü markalar bulunuyor

2013 yılında En fazla konut İstanbul'da satıldı

2013 yılında En fazla konut İstanbul'da satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 yılı Ocak ayı 'Konut Satış İstatistikleri' verilerini açıkladı. 2013 yılında Konut satışlarında İstanbul, 234 bin 789 konut satışı ile en yüksek paya (yüzde 20,3) sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul'u, 137 bin 773 konut satışı (yüzde 11,9) ile Ankara, 72 bin 421 konut satışı (yüzde 6,3) ile İzmir izledi. En az satış ise 138 konut ile Hakkari'de gerçekleşti.

Finans Merkezi konut fiyatlarını patlattı

Finans Merkezi konut fiyatlarını patlattı

Ataşehir'de inşa edilen ve 2017'de tamamlanması beklenen İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesinde çalışmalar sürerken, emlakjet.com'un verileri Ataşehir ve civarındaki bölgelerdeki gayrimenkul fiyatlarında önemli artışlar olduğunu ortaya koydu. Verilere göre, projenin Ataşehir'de inşa edilmesi kararının alındığı 2009'dan bu yana, Batı Ataşehir ve Ümraniye Şerifali başta olmak üzere, Çekmeköy, Kartal, Pendik ve Kurtköy fiyatlarda en keskin artışların görüldüğü bölgeler olarak öne çıkıyor

Yabancı yatırımcı, Türkiye’ye inanıyor

Yabancı yatırımcı, Türkiye’ye inanıyor

Global Real Estate Institute’in (GRI) 13-14 Ocak tarihleri arasında düzenlediği 6’ıncı GRI Türkiye Konferansı’nda sektörün ileri gelenleri İstanbul’da bir araya geldi. 200’ün üzerinde üst düzey yöneticiyi buluşturan konferansta, Türkiye dışında ABD, Avrupa ve Orta Doğu gibi dünyanın farklı bölgelerinden pek çok yabancı yatırımcı, gayrimenkul geliştiricisi ve yatırım fonlarının üst düzey temsilcisi 1 buçuk gün süren oturumlara katıldı.

konut Kendini Kaç Senede Geri Ödüyor ?

konut Kendini Kaç Senede Geri Ödüyor ?

7 il ve 416 mahallede yapılan hesaplamalara göre aralık ayı itibariyle konut-haberleri">ikinci el konutlardaki yıllık brüt kira getirileri ele alındığında, Türkiye geneli ortalamasının yüzde 5.86; Ankara ortalamasının yüzde 5.68; İstanbul ortalamasının yüzde 5.95; İzmir ortalamasının ise yüzde 5.47 olduğu gözlendi. Aralık ayında İstanbul’da metrekare başma konut kira değerleri yüzde 0.95 oranında arttı ve İstanbul kiraların en çok yükseldiği şehir oldu.

Fikirtepe için geri sayım başladı

Fikirtepe için geri sayım başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ı Saraçhane'deki makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrasında açıklama yapan Güllüce, Fikirtepe'deki kentsel dönüşümle ilgili sorunların çözüldüğünü belirtti. Güllüce, "Müjdeler olsun. 15 güne kalmaz, Fikirtepe'ye gidip kazmayı vuracağız. Müteahhitlerimiz işe başlayacak. Birkaç güne kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi ruhsat için avam proje almaya hazır hale gelecek.

EV SAHİPLERİ KİRACILARINI GEREKÇESİZ KOVABİLECEK

EV SAHİPLERİ KİRACILARINI GEREKÇESİZ KOVABİLECEK

Bugünlerde 10 yıldır aynı yerde kirada olan kiracılar ile mal sahipleri arasında görüşme trafiği hızlandı. Çünkü Temmuz 2012’de değiştirilen yeni Borçlar Kanunu’nun 347. maddesini oluşturan kira hukuku hükümleri 1 Temmuz 2014’te devreye girecek. Buna göre 10 yıldır aynı yerde kiracı olan kişiler mal sahiplerinin talep etmesi durumunda gayrimenkulü tahliye edecek.

Haliç Metro Geçiş Köprüsü açılışa hazır

Haliç Metro Geçiş Köprüsü açılışa hazır

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgiye göre, İstanbul Metrosu'nun en önemli aşamalarından biri olan köprünün yapımında sona yaklaşıldı. Mevcut Unkapanı Köprüsü'nün ortalama 200 metre güneyinde, 2 Ocak 2009'da yapımına başlanan köprü, dünyada ileri teknolojik köprülerde uygulanan "eğik askılı cable-stayed" sistemiyle inşa edildi.

Başakşehir'deki Bulvar İstanbu Bir ayda 600 konut sattı

Başakşehir'deki Bulvar İstanbu Bir ayda 600 konut sattı

İstanbul Avrupa yakasında Yeni Şehir'in bir parçası olarak planlanan Başakşehir'e talep artıyor. Bölgede yeni inşa edilen Bulvar İstanbul projesinin neredeyse yarısı satıldı. ÖzülkeÖzkar Ortak Girişimi'nin hasılat paylaşımı yöntemiyle yer aldığı ve Emlak Konut GYO tarafından yapılan projede de bir ayda 600 konut satıldı. Özülke-Özkar Ortak Girişimi (OGG) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Aydoğan, Başakşehir'in planlanan altyapı ve ulaşım imkânlarıyla İstanbul'un en iddialı bölgelerinden biri

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 50b7a2097a569d06