Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Site Aidatlarını Yüzde 40 Düşürmenin Yolu
Site Aidatlarını Yüzde 40 Düşürmenin Yolu
Site Aidatlarını Yüzde 40 Düşürmenin Yolu
R. Hüseyin Erkanlı: "aidatı enerjiyle çözmek, cari açığı da azaltır"
 
Rıza Hüseyin Erkanlı, markalı konut projelerinde enerji tasarrufu ve atık ayrıştırması yaparak aidatların düşürülebileceğini söyledi. Erkanlı, her iki konunun ülkenin cari açığı açısından da hayati önemde olduğunu açıkladı
 
Markalı konut projelerinde kimi zaman aylık kira giderlerini bile aşan aidat masraflarına çözüm aranırken, gayrimenkulün güvenilir markası Erkanlı Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı iki kaleme dikkat ederek aidatların yüzde 40'a yakın düşürülebileceğini söyledi.
 
Sadece enerji tasarrufu ile ya da yenilenebilir enerjiyi ortak alanlarda kullanarak sitelerde aidatların en az yüzde 30 düşürülebileceğini belirten R. Hüseyin Erkanlı, ayrıca atık ayrıştırmasının da enerji giderlerini azalttığını açıkladı.
 
Erkanlı "Bu konular ülke için de önem taşıyor. Türkiye enerjinin yüzde 70'ini ithal ediyor. Ülkenin ithal ettiği enerjinin yaklaşık yüzde 40'ı binalarda kullanılıyorken, bina bazında alınacak önlemler sadece aidatı değil, ülkenin cari açığını da düşürecektir" diye konuştu.
 
Ortak Alanlarda Rüzgar Enerjisi Önerisi
 
Yeni yapılan projelerde kendi enerjisini üreten binalar inşa etmenin önemine dikkat çeken Erkanlı, örneğin güneş ve rüzgar enerjisini kullanarak, ortak alanların enerji ihtiyacının giderilebileceğini anlattı. Konuya örnek olarak en son Ankara'da yapmakta oldukları Erkanlı Monza projesini gösteren Erkanlı şunları söyledi:
 
"Erkanlı Monza projesini yaptığımız zaman, nasıl bir fark getiririz, konut alıcılarına nasıl bir avantaj sağlarız diye baktığımız zaman burada esen rüzgârı hesaba katmamız gerektiğini düşündük. Arsayı alırken de bunun bir değer olduğunu hissettik. Zaten projede bütün sosyal donatıları doğru hesapladık, gereksiz alanları katmayarak yeterli konforu sağlayacak alanları yarattık. Bunun enerjisinin de bir şekilde bu rüzgârdan elde edilmesini gerektiğini düşündük.
 
Erkanlı Monza'nın Değeri Arttı
 
Böylece sosyal alanların, ortak alanların, asansörün ve çevre aydınlatmasının enerjisini rüzgârdan elde etmeye yönelik olarak projemizi tasarladık. Bundan dolayı da hakikaten projemizi değeri arttı, aidatlar düştü."
 
Erkanlı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı aidatların düşürülmesi konusunda atık yönetiminin de katkısı olacağını belirtti.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın da son dönemde atık yönetimini destekleyici kararlar aldığını da hatırlatan Erkanlı, "Şehirler büyüdükçe çok fazla atık ortaya çıkıyor. Bu tip projelerin atıklarını da yerinde yöneterek ayrıştırması, atık sularını tekrar kullanması, enerji verimliliğine katkıda bulunuyor" dedi.
 
Ankara'nın İlk Rüzgardan Enerji Üreten Binası
 
Erkanlı Grubu tarafından Ankara İncek'te 65 bin metrekarelik alana kurulan Erkanlı Monza, 600 konuttan oluşuyor. Proje Ankara'nın ilk rüzgardan kendi enerjisini üreten binası olarak dikkat çekiyor. Projede bina tüm ortak alanların elektriğini rüzgar enerjisinden elde edecek, ürettiği enerjiyi en verimli şekilde kullanacak, aynı zamanda yeşili ön planda tuttuğu kat bahçeleri ile tam bir ekolojik bina işlevi görecek.
 
Yatırımcısına yüzde 45 kazandıran proje üniversitelere yakın bir noktada inşa ediliyor. 2014 yılında teslim edilmesi planlanan Monza Rezidans'ın inşa edildiği İncek bölgesi Çankaya'nın hemen yanında bağlantı yollarına ve Ankara'nın yaşam merkezlerine yakın olma özelliği taşıyor.

09.12.2013

Etiketler : Markalı konut , Site Aidatları , Site Aidatı , Rıza Hüseyin Erkanlı , markalı konut , Rüzgar Enerjisi , Erkanlı Monza projesi


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

Konutta ikinci el ön plana çıkacak

Konutta ikinci el ön plana çıkacak

Konut ya da ticari gayrimenkul satış kararını bekletenler için, içinde bulunduğumuz ortam ikinci elin lehine gelişiyor" dedi. Satın alma kararını ikinci elden yana kullanacaklar için gayrimenkul danışmanlığının önem kazandığını belirten Ekşioğlu,

İstanbul'da markalı konut sayısı yaklaşık 400 bin

İstanbul'da markalı konut sayısı yaklaşık 400 bin

EVA Gayrimenkul Değerleme A.Ş.'nin "2013 Markalı Konut Araştırması", şehrin 35 bölgesinde 852 markalı konut projesinin yer aldığını, kent genelinde markalı konut sayısının 400 bine ulaştığını ortaya koyuyor. Kapsamlı araştırma arz edilen konut tipleri, bölgeler bazlı değer artışı, bölgelerde tip bazlı değer artışı, ilçelere göre markalı konut oranları ve bölgelere göre konut satış hızlarını gözler önüne sermenin yanı sıra bölgeler bazlı değerlendirmeleri de içeriyor.

Konutta kredi out senet in

Konutta kredi out senet in

Eylül ayında markalı konut projelerinden konut satın alan müşteriler peşinat ve banka kredisi kullanımı yerine ağırlıklı olarak senet kullanımını tercih etti.Eylül ayında markalı konut projeleri müşterileri ağırlıklı olarak senet kullanmayı tercih etti. Satışlarda kullanılan senet oranı yüzde 43,39 olurken, banka kredisi oranı yüzde 35,01'de kaldı.

Altın düştü gayrimenkul zirveye oturdu

Altın düştü gayrimenkul zirveye oturdu

gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) şirketleri hisselerinin yükselişe geçtiğini belirten GYODER Başkanı Aziz Torun, özellikle Uzakdoğu ve Ortadoğulu yatırımcıların ilgisinin arttığını vurguladı. Türkiye Gayrimenkul Sektörü Temel Göstergeleri 2012 raporunu açıklayan Torun, "Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki mevduat kesintileri de yatırımcıları tek güvenli liman olarak Türkiye'ye yöneltti. Faizlerin yükselmediği, altının ise değer kaybettiği bir dönemde nakit para borsada gayrimenkul yatırımları, mortgage kredi ve tahvilleri ile gayrimenkul sertifikalarına akacaktır"

Kocaeli’nin En Büyük Markalı Konut Projesi 20 Mart’ta Satışa Sunuluyor

Kocaeli’nin En Büyük Markalı Konut Projesi 20 Mart’ta Satışa Sunuluyor

Pekdemir İnşaat’ın 70. Yıl GururProjesinin Lansmanı İçin Geri SayımBaşladı Kocaeli’nin En Büyük Markalı Konut Projesi 20 Mart’ta Satışa Sunuluyor Türkiye’nin en köklü inşaat şirketlerindenPekdemir İnşaat’ın Kocaeli’nin Başiskele bölgesinde hayata geçireceği 936konutluk projenin lansmanı 20 Mart’ta yapılacak ve aynı gün satışınabaşlanacak. Pekdemir’in yüksek kalitestandartlarında yapımı gerçekleştirilecek projede yer alan konutlar çokekonomik fiyatlarla satışa sunulurken; projenin adı, teknik ve mimariözellikleri, satış fiyatları ve ödeme avantajları

Konut projesi satışına yeni kriterler

Konut projesi satışına yeni kriterler

Konut projesi satışına yeni kriterler! Bu yıl konut projelerini değerlendirip bir ev almak istiyorsanız, konut projesine satışına getirilmesi planlanan yeni kriterleri hatırlatalım! Markalı konut projelerini neden tercih ettiğimiz ya da 5 adımda doğru konut projesini seçmek için nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda daha önce de yazmıştık. Ancak 1 Ocak itibarıyla yürürlüğe giren konutta KDV kanunu ile yeniden konut projesi seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğine yoğunlaşalım istedik. Bu yıl konut projelerini

Yeni Konutlar ve 7 İldeki Mevcut Satılık Konut Stokunun Güncel Fiyat Aralıkları

Yeni Konutlar ve 7 İldeki Mevcut Satılık Konut Stokunun Güncel Fiyat Aralıkları

REIDIN.com olarak, Türkiye’nin 7 büyük ilindeki satılık ev fiyatlarını 4,5 milyon ilan ve 30 bin markalı konut üzerinden inceleyerek bir analiz gerçekleştirdik. İşte sonuçlar… 2012 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız bu günlerde, geçtiğimiz senenin konut fiyatları üzerine kapsamlı bir analiz gerçekleştirdik: Türkiye’nin 7 büyük ilini baz alarak hesapladığımız veriler, ülkedeki konut satış fiyatları üzerine genel bir perspektif oluşturmaya hizmet ediyor. Ortaya çıkan sonuçlar, konutların tiplerine, bölgelerine göre değişen fiyat aralıklarının

Yeni konut fiyatları yüzde 13 arttı

Yeni konut fiyatları yüzde 13 arttı

Yeni konut fiyatları geçen yıla göre yüzde 12,57 oranında yükseldi. İkinci el konut satış fiyatları Haziran ayında en çok Antalya'da, kiralar ise Ankara'da arttı Garanti Bankası'nın desteğiyle Reidin.com ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği tarafından yeni ve ikinci el konutlara yönelik hazırlanan emlak endekslerinin 2012 Haziran ayı raporu yayımlandı. Rapora göre; Haziran ayında yeni konut fiyatları geçen yıla göre yüzde 12,57 arttı. İkinci el konut satış fiyatı artışında lider Antalya, kiraların en fazla yükseldiği il de Ankara oldu.

Markalı konutların alıcıları kimler?

Markalı konutların alıcıları kimler?

Son yıllarda Türkiye genelinde birçok markalı konut projesi üretildi, birçoğunda teslim süreci gerçekleşti. Yenileri geliştirilmeye ve inşa edilmeye devam ediyor. İstanbul, tüm ülkede geliştirilen konut projelerinin yaklaşık %80’ine ev sahipliği yapıyor. Genelde orta-üst sosyo-ekonomik gruba seslenen bu projelerden satın alan profil, gerek yatırım gerekse oturum amaçlı konut talebinde bulunuyor. Halihazırda yaşadıkları konutu, bir üst segmente taşımak isteyen alıcılar önemli bir hedef kitle... Yatırımcı grup ise kiraya verme amaçlı mülk ediniyor.

Kurtköy yeni projelerle uçuşa geçmeye hazırlanıyor

Kurtköy yeni projelerle uçuşa geçmeye hazırlanıyor

Kurtköy, Anadolu Yakası’nın yıldızı olmaya hazırlanıyor. HABOM ve Teknopark projeleri bölgenin yapısını değiştirmeye hazırlanırken inşaat şirketleri de yeni projeler geliştiriyor. Bölgedeki üniversiteler stüdyolara talebi artırırken projelerde metrekare fiyatları 4 bin TL’ye kadar çıktı. Bir zamanlar Anadolu Yakası’nın en uzak yerleşim yerlerinden biri olan Kurtköy, özelikle İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın açılması ve markalı konut projelerinin bölgenin yolunu tutmasıyla birlikte şehrin içinde bir yerleşim haline geldi. Dış Hatlar

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 545e3137ca439d2a