Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Ofis Anlayışına Yeni Bir Yaklaşım Getiren Orjin Maslak Açıldı!
 Ofis Anlayışına Yeni Bir Yaklaşım Getiren Orjin Maslak Açıldı!

Ofis Anlayışına Yeni Bir Yaklaşım Getiren ‘Orjin Maslak’ Açıldı 

İstinyePark’ın yatırımcısı Orjin Group’un yeni ofis projesi Orjin Maslak, Maslak’ın kalbinde açıldı. Yatırım tutarı 190 milyon doları bulan ve yaklaşık 3 yıllık bir planlama ve inşaat süreci sonunda açılan Orjin Maslak; çevreye duyarlı üstün teknolojisi ve ofis çalışanlarının her türlü konforu düşünülerek tasarlanan mimarisiyle, yepyeni bir ofis anlayışı sunuyor.

İstinyePark’ın yatırımcısı Orjin Group’un 32 aylık bir planlama ve inşaat sürecinin sonunda hayata geçirdiği; Ernst&Young, AIG Sigorta, Zurich Sigorta ve Paksoy Hukuk’un İstanbul ofislerine ev sahipliği yapan Orjin Maslak, Maslak’ın merkezinde

8 bin 500 m2 alanda hizmete girdi.

Çevreye duyarlı üstün teknolojiyle inşa edilen ve çağa ayak uyduran tasarımıyla, ofis anlayışına bambaşka bir yaklaşım getiren Orjin Maslak; bünyesinde yer alan Günaydın, Starbucks, Gram, Kırkpınar, Hub ve Chopstory gibi ünlü yeme içme markalarıyla da ofis çalışanlarına farklı alternatifler sunuyor. 94 bin metrakare alana, toplam 190 milyon dolar yatırımla inşa edilen Orjin Maslak, tüm ofislerinde toplam 2 bin 500 çalışana hizmet verecek.

Maslak’ın İhtiyaçlarına Cevap Verecek 

Yatırımcısı Orjin Group’un perakende sektöründeki başarılı projelerinin ardından, gayrimenkul sektöründe de fark yaratacak bir proje arayışıyla hayata geçirilen Orjin Maslak; modern, ferah ve üst düzeyde konforlu ofis alanları sunan, özellikle Maslak bölgesinde eksikliği yoğun biçimde hissedilen kaliteli yeme içme birimlerinin bulunduğu bir proje olarak; aynı anda 500 kişinin faydalanabileceği 8 adet toplantı ve seminer  salonu, 900 m2’lik spor salonu ve 1100 araç kapasiteli otoparkı aynı çatı altında sunuyor.

Mimari projesi Alman SOP Architekten firmasına ait olan ve 13 katta toplam 36.000 m2’lik kiralanabilir alanıyla hizmet veren Orjin Maslak’ın bünyesinde yer alan ve hem içinde hem de çevre ofislerde çalışanların hayatlarını kolaylaştıracak diğer birimlerse; Migros Jet, Estée Lauder Company Store, Mehmet Tatlı Kuaför ve Print Yeri olacak.

Çalışanlar İçin Yüksek Teknoloji ve ‘Temiz Hava’ Bir Arada!

Dünyaca ünlü en prestijli binaların sahip olduğu LEED Gold Sertifikası kriterlerine göre tasarlanan ve  bu sertifikaya hak kazanan Orjin Maslak, Türkiye’de ilk olarak uygulanacak olan çift cephe sistemiyle, gün ışığından en yüksek oranda faydalanmak, en yüksek ses ve ısı yalıtımı sağlanmasına ve binanın cephesinde yer alan tüm pencerelerin açılmasına imkan sağlayarak, ofis çalışanlarının taze hava ihtiyacına da cevap veriyor.

 

26.11.2014

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : orjin group , orjin maslak , ofis projeleri , SOP Architekten


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
TAPU DAİRELERİNDE NELER OLUYOR ?
TAPU DAİRELERİNDE NELER OLUYOR ?

Yakın zamanda tapu dairesine yolunuz düştümü? Eğer cevabınız evetse eminimki tapu dairesine ilk girdiğinizde sizde benim gibi şok olmuş ve acaba yanlışlıkla bir banka şubesinemi girdim diye düşünmüşsünüzdür.

Tapu daireleri görsel olarak bankalardan daha iyi durumda. Altyapıya yapılan yatırımlar ve imaj çalısmaları ile gerek işlemlerin bilgisayar ortamında hızlı ve güvenli yapılması gerekse işlemler için beklerken klimalı , şık koltukların olduğu lcd televizyonlarla donatılmış, piyasadan daha ucuza fotoğrafınızı kendi kendinize çekebildiğiniz fotoğraf çekme bölümü de bulunan bekleme odaları ile verilen hizmet kalıtesi artmış çalışan memurları güler yüzlü ve çoğu üniversite mezunu kalifiye memurları ile tapu daireleri artık çok farklı.
Yukarıda saydıklarıma ek olarak ağustos 2011 tarihi itibariyle tapularda yeni bir uygulama başladı.
Nedir Bu Tapudaki Yeni uygulama ?
- ARTIK TAPU İŞLEMLERİ İSTEDİĞİNİZ TAPUDAN YAPILABİLECEK
Tapu işlemlerinin taşınmazın bulunduğu yerdeki tapuya gidilerek yapılması artık şart değil istediğiniz tapuya giderek Türkiye nin herhangi bir yerindeki gayrimenkulünüzü satabilecek yada üzerine ipotek koyabileceksiniz Örneğin Bodrumdaki bir taşınmazını İstanbul daki tapu dairesinde satabileceksiniz.
Tapu Sicil Müdürlüklerinde otomasyon uygulaması(TAKBİS) zaten başlamıştı TC kimlik no su ile bir kisinin Tüm Türkiye”deki gayrimenkul bilgilerine tek tuşla ulaşılabiliyordu bu sistem özellikle mahkemeler ve icra müdürlükleri tarafından sıkça kullanılmaktadır. Şimdi bu sistemden istediği tapu müdürlüğünde satış veya ipotek yapabilme imkanı da eklenerek daha detaylı yararlanılmaya başlandı .

Tapu işlemlerinin bulunduğu yerin dışındaki başka tapularca da yapılabilmesine ilişkin yönetmelik 01/08/2011 tarihinde yürürlüğe girdi ve uygulama başlamış oldu bu vesile ile tüm tapu çalışanlarına kolaylıklar diler TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ nüde bu başarılı hizmetlerinden dolayı kutluyoruz

Etiketler : tapu daireleri , tapu işlemleri , TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ , ARTIK TAPU İŞLEMLERİ İSTEDİĞİNİZ TAPUDAN YAPILABİLECEK , birol polat , birol polat danışmanlık


İlgili Haberler

360 derece sosyal yaşam alanı. Sizin Zer Kartal'ınız hangisi?

360 derece sosyal yaşam alanı. Sizin Zer Kartal'ınız hangisi?

Ceylan İnşaat ve Artuklu İnşaat adi ortaklığı ile İstanbul’un yükselen semti Kartal’da hayat bulan Zer Kartal’ın tüm detayları için satış ofisi kapılarını alıcılarına açtı. 1+1 - 2+1 ve 3+1 konut seçenekleriyle alıcılarını karşılayan Zer Kartal ile Ceylan İnşaat; 90 ay firma finansmanı ve 120 aya kadar alternatif ödeme koşullarıyla bireylerin ev sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

Şehrin merkezinin en yeşil projesi: Nef Bahçelievler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi:  Nef Bahçelievler

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni konseptlerle adından sıkça söz ettiren Nef, yeni projesi Nef Bahçelievler’i 1 milyar TL’yi aşan yatırım değeri ile hayata geçirmeye hazırlanıyor. Nef Bahçelievler ayrıca şehir merkezinin en yeşil projesi olma özelliğine sahip.

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

Kentsel dönüşüm sürecindeki Fikirtepe’nin katma değerli ve bölgede çıtayı yükseltecek projesi TRANSFORM FİKİRTEPE, Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı ile Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı tarafından 1988 yılında kurulan Obaköy Gayrimenkul ile 37 yıldır Türkiye’nin farklı noktalarında kalite ve güveni inşa eden Haldız İnşaat ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Yapı sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip Marmara Yapı A.Ş; Beylikdüzü’nde müstakil girişli bahçe villaları, farklı seçenekte daireler ve dublekslerden oluşan “Marmara Konakları” projesini hayata geçirdi.

ANKARA METROMALL GELECEĞİN YAŞAM STANDARDINI SUNUYOR

ANKARA METROMALL GELECEĞİN YAŞAM STANDARDINI SUNUYOR

Söğüt İnşaat’ın Konut, Home&Office, AVM bileşenli karma projesi MetroMall, hızla yükseliyor.

ABD’de yatırım fırsatları AFA’da

ABD’de yatırım fırsatları AFA’da

İstanbul ofisini açan American Financial Advisors, Miami ve Florida’daki en cazip konut projelerini, turizm-otel yatırım fırsatlarını ve joint-venture imkanlarını yatırımcıların ilgisine sunuyor.

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Beyaz Park Topkapi Lanse Edildi

Beyaz Park Topkapi Lanse Edildi

İSTANBUL’UN KALBİNDEKİ PROJE ‘‘BEYAZ PARK TOPKAPI’’ GÖRÜCÜYE ÇIKTI.

Deprem korkusuna “çelik yapı” ile son

Deprem korkusuna  “çelik yapı” ile son

Depreme karşı güvenli bir yapı sistemi olan çelik yapının deprem kuşağında yer alan Türkiye’de kullanımının artması gerektiği vurgulanıyor. Çelik yapıda oturanlara deprem anında dışarı çıkmamaları önerilirken, çelik binaları inşa eden ve tasarlayan teknik kadro sayısının artması gerektiği kaydediliyor.

Ceylan İnşaat Yeni Projesi “Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları” ile Göztepe’ye Hayat Veriyor

Ceylan İnşaat Yeni Projesi “Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları” ile Göztepe’ye Hayat Veriyor

Ceylan İnşaat, 192 daire, 6 ticari alan ve 9 ofisten oluşacak yeni butik projesi “Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları” için ön talep toplamaya başladı.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :