Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

380.000 tl' den Başlayan Fiyatlarla...
380.000 tl' den Başlayan Fiyatlarla...

Konforlu Bir Yuva İçin Kağıthane 7000

 

 

               

Genyap tarafından inşa edilen ve Kağıthane’ nin merkezinde konumlanan Kağıthane 7000 projesi vadi manzarası eşliğinde huzur ve konforu bir arada sunuyor…

 

Şehrin merkezinde konumlanan proje 8 blokta toplam 122 adet daireden oluşmaktadır. Projede 90 m2 ile 260 m2 arasında değişkenlik gösteren 2+1,3+1 normal daire tiplerinin dışında 3+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere dubleks daire tiplerine de yer verilmiştir.

 

Genyap tarafından üretilen dairelerde ankastre ocak, fırın, davlumbaz, bulaşık makinesi ve mikrodalga fırın paketinden oluşan beyaz eşyalar ise standartlar içerisinde bulundurmaktadır.

 

380.000’ TL’ den Başlayan Fiyatlarla…

 

Haziran 2016 tarihinde teslim edilmesi planlanan projede daireler 380.000 tl’ den başlayan fiyatlarla satılışa sunulurken hazırlanan ödeme seçenekleri ile ev sahibi olmak kolaylaşıyor. Genyap tarafından uygulanan esnek ödeme seçenekleri anlaşmalı bankaların desteği ile daha cazip bir hal alıyor.

 

 

Sosyal Tesisler ile 7/24 Tatil İmkanı…

 

Aile konseptinin ön planda tutulduğu projede, 1600 m2 üzerine konumlanan sosyal tesislerde bay ve bayanlar için ayrı ayrı tasarlanan kapalı havuzlar, fitness salonları ve saunaları ile şehir hayatının merkezinde 

7 /24 tatil imkanı sunuyor.

 

Kağıthane 7000, eşsiz vadi manzarasının yanı sıra 3300 m2 doğayla iç içe muhteşem bahçesi ile huzur dolu bir yaşamın kapılarını aralıyor. Şehrin içerisinde fakat şehrin gürültüsünden ve stresinden uzak bir doğa hayatının yanında rahat ve konforlu bir yaşam sunan projede, çocuk oyun parklarından, yürüyüş parkurlarına, kafeteryadan, kamelyalara kadar her noktada yeşilin tonlarını görmek mümkün.

 

 Bir Adım Mesafede…

             

Şehrin merkezinde E-5 ve E-6 ‘ nın tam ortasında konumlanan Kağıthane 7000 projesi, İstanbul ‘ da ulaşmak isteyeceğiniz bütün noktalara bir adım mesafede… İstanbul’ un göbeğinde Taksim, Şişli, Beşiktaş, Levent, Etiler ve Maslak gibi merkezi noktalara kolay ulaşım avantajı ile yatırımcıların dikkatlerini üzerine çekiyor.

27.11.2014

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : genyap , konfor , yuva , kağıthane


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
Gayrimenkul ve İşlemler Hakkında
Gayrimenkul ve İşlemler Hakkında

Doğasal olaylarin getirdiği yaşamsal zorluklar insanoğlunu mağaralarda yaşamaya yöneltmiştir. O tarihlerde sığınma, barınma, korunma amaçlı olarak kullanılan mağaralar bile tarih boyunca rant kavgalarına sebep olmuştur.Zamanla insanoğlunun ortaya çıkardığı barınma şekilleri değişerek ve gelişerek bugünkü halini almıştır.

Milletler arasında “kentleşme” olgusu ortaya çıkmaya başladığında ise modern yapılar, göz kamaştırıcı binalar,rezidanslar, ticaret merkezleri, konser alanları inşa edilmiş ve sadece barınma (sığınak) olarak kullanılma durumundan uzaklaşmıştır..
 
Günümüzde ise bütün bu yapılarin genel adı Gayrimenkul olarak belirlenmiştir. Gayrimenkul mevzuatı hazırlanmış ve sektör kazanç sağlanan önemli bir konuma gelmiştir.
 
Medeni Kanun; birçok iyileştirmenin yani sıra gayrimenkul mevzuatını da yasalara bağlamış ve kanunlar çıkarmıştır Tapu sicilleri kurulmuş ve bu çerçevede gayrimenkul değerlemeleri, alım – satım işlemleri tapu sicili tüzüğü çerçevesinde düzen altına alınıp işlev görmeye başlamıştır.
 
Türkiye'den gayrimenkul satın alırken;tapu kayıtlarını ,iskan raporlarını mutlaka incelemeniz gerekir. Kamu kurumları  tarafından istimlak edılmiş  veya böylesine bir poje kapsamına alınmış olabilr. İstimlak bedellerini almamış veya miktarına itiraz etmek istiyorsunuz( El koymadan sonra  ancak miktara itiraz edebilirsiniz bunuda zamanında yapmalısınız çünkü hak düşürücü süre vardır.)
 
Satış sözleşmesinin iki unsuru vardır.
 
Bunlar satılan taşınmaz mal ve satış bedelidir. Satış bedelinin belirlenmesi taraflara aittir. Az veya çok belirlenebilir. Tapu sicil müdürlüğünün bu bedelin az veya çok olduğu yönünde müdahale yetkisi yoktur. Ancak tapu sicil müdürlüğü, satış bedelinin emlak beyan değerine yeniden değerleme oranı uygulanmak suretiyle bulunacak değerden düşük olmaması gerektiğini, aşağı olması halinde aradaki farkın Vergi Usul Kanununa göre cezalı olarak tahsil edileceğini resmi senede yazarak taraflara hatırlatır. Satış bedelinin çok düşük gösterilmesi halinde, müdürlük işlem yapmaktan kaçınamaz. Satıcının istemi halinde satış bedelinden arta kalan kısım için kanuni ipotek tesis edilebilir. Satıcı satış bedelinin tamamını aldığını beyana zorlanamaz. 
 
Satıcı ve alıcı satış bedelinin miktarı üzerinde anlaşınca bu bedel resmi senede yazılır. Satıcı bu satış bedelinin tamamını o sırada alabilir. Dilerse bir kısmını alır geri kalanını vadeye bağlayabilir. Sonra alacağını beyan edebilir. Bu beyan resmi senede yazılır. Satıcı satış bedelinden hiçbir peşinat almadan da satış yapabilir. Bu halde satış bedelinin miktarı resmi senede yazılmakla beraber satış bedelinin hiç alınmadığı resmi senede yazılır. Bu bağış sayılmaz. Satış bedeli taraflarca belirlenmiştir. Ancak ödeme daha sonra yapılacaktır. Satıcı bunun için kanuni ipotek talep etmek zorunda değildir.  
Satış bedelinin ödenmesi konusunda taraflar arasındaki hususlar ve vadeler resmi senede yazılır. Ancak bu hususların tapu kütüğüne yazılması mümkün değildir.
 
Değerinden daha yüksek bir değerde işlem yapılması istenen gayrimenkul hem emlak danışmanına, hem alıcıya, hem de mal sahibine sıkıntılar yaşatmaktadır. 
 
Gayrimenkul Alırken...
 
Gayrimenkul alım satımı yaparken bilmeniz gerekenler aşağıda maddeler hakkında sunulmuştur.
 
* Almayı düşünüdüğünüz gayrimenkulün geçmiş vergi borcu olup olmadığını mutlaka kontrol edin.
Yapımı tamamlanmış gayrimenkul alanların, geçmiş yıllarda tahakkuk etmiş emlak vergilerinin ödenip ödenmediğini yani, emlak vergisi borcunun olup olmadığını araştırmaları gerekiyor. Bu konuyla ilgili yatırılmış vergilerle ilgili satıcıdan makbuzları göstermesini istemek ve makbuzların birer kopyasını muhafaza etmek doğru bir davranış biçimi olacaktır.
* Emlak vergisi Kanunu 30.maddesinin son fıkrasına göre; satış konusu gayrimenkulün, satıldığı yıl ve geçmiş yıllara ait ödenmemiş emlak vergisinin ödenmesinden, alıcı ve satıcı müteselsilen sorumludur. Gayrimenkulü satın alan kişi, satın aldığı tarihten önceki yıllara ait emlak vergisi borçlarını ödedikten sonra gayrimenkulün önceki sahibinden bu miktarı talep edebilir.
Gayrimenkul alım satımında alıcı ve satıcılar, tapu harcına esas değer üzerinden binde 15 oranında harç öderler.
 
Tapu işlemlerinde hazır bulunmasi gereken evraklar su şekildedir ;
 
1. Satılması istenilen taşınmaz mala ait varsa tapu senedi, yoksa taşınmaz
malın ada ve parsel numarasını belirtir belge veya malikin sözlü beyanı.
2. Satıcı ve alıcıların fotoğraflı nüfus cüzdanları, pasaportları veya avukat kimliği ile satıcıların birer, alıcıların ikişer adet son altı ay içinde çekilmiş  6 x 4 cm.
büyüklüğünde vesikalık fotoğrafları, gerçek kişiler için T.C. Kimlik Numarası,
tüzel kişiler için Vergi Numaraları.
3. İstem, malikin temsilcisinden geliyor ise, temsile ilişkin belge (vekaletname,
vasi kararı, kayyım kararıvb.) ile temsilcinin fotoğraflı nüfus cüzdanı ve  bir
adet vesikalık fotoğrafı,  alıcılar arasında  bizzat işleme katılmayanlar var ise,
onları temsil eden (vekil) temsilcilerin fotoğraflı nüfus cüzdanları, vesikalık
fotoğrafları ve temsilciliklerine ilişkin belgeler (vekaletname, vasi kararı, kayyım
kararı vb.), T.C. Kimlik Numarası.
4.Sözkonusu taşınmaz mala ait, ilgili Belediyeden Emlak beyan değerini
gösteren belge.
 
NOT: İşlemlerde, Tüzel kişilerden vergi numarası, gerçek kişilerden T.C. Kimlik
Numarası alınır.
 
"Herşey güzel ülkemizin, saygıdeğer insanları için" diyor ve bu makaleme son noktayı koyuyorum.

Onay TÜBEK

EmlakProjeHaber.com

Etiketler : gayrimenkul , gayrimenkul mevzuatı , satış sözleşmesi , gayrimenkul satın alırken , tapu harcı , tapu işlemlerinde gerekli evraklar


İlgili Haberler

360 derece sosyal yaşam alanı. Sizin Zer Kartal'ınız hangisi?

360 derece sosyal yaşam alanı. Sizin Zer Kartal'ınız hangisi?

Ceylan İnşaat ve Artuklu İnşaat adi ortaklığı ile İstanbul’un yükselen semti Kartal’da hayat bulan Zer Kartal’ın tüm detayları için satış ofisi kapılarını alıcılarına açtı. 1+1 - 2+1 ve 3+1 konut seçenekleriyle alıcılarını karşılayan Zer Kartal ile Ceylan İnşaat; 90 ay firma finansmanı ve 120 aya kadar alternatif ödeme koşullarıyla bireylerin ev sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

Şehrin merkezinin en yeşil projesi: Nef Bahçelievler

Şehrin merkezinin en yeşil projesi:  Nef Bahçelievler

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni konseptlerle adından sıkça söz ettiren Nef, yeni projesi Nef Bahçelievler’i 1 milyar TL’yi aşan yatırım değeri ile hayata geçirmeye hazırlanıyor. Nef Bahçelievler ayrıca şehir merkezinin en yeşil projesi olma özelliğine sahip.

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

TRANSFORM, Fikirtepe’de gerçek dönüşümün temellerini atıyor

Kentsel dönüşüm sürecindeki Fikirtepe’nin katma değerli ve bölgede çıtayı yükseltecek projesi TRANSFORM FİKİRTEPE, Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı ile Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı tarafından 1988 yılında kurulan Obaköy Gayrimenkul ile 37 yıldır Türkiye’nin farklı noktalarında kalite ve güveni inşa eden Haldız İnşaat ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Beylikdüzü yeni konaklarına kavuşuyor

Yapı sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip Marmara Yapı A.Ş; Beylikdüzü’nde müstakil girişli bahçe villaları, farklı seçenekte daireler ve dublekslerden oluşan “Marmara Konakları” projesini hayata geçirdi.

ANKARA METROMALL GELECEĞİN YAŞAM STANDARDINI SUNUYOR

ANKARA METROMALL GELECEĞİN YAŞAM STANDARDINI SUNUYOR

Söğüt İnşaat’ın Konut, Home&Office, AVM bileşenli karma projesi MetroMall, hızla yükseliyor.

ABD’de yatırım fırsatları AFA’da

ABD’de yatırım fırsatları AFA’da

İstanbul ofisini açan American Financial Advisors, Miami ve Florida’daki en cazip konut projelerini, turizm-otel yatırım fırsatlarını ve joint-venture imkanlarını yatırımcıların ilgisine sunuyor.

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Beyaz Park Topkapi Lanse Edildi

Beyaz Park Topkapi Lanse Edildi

İSTANBUL’UN KALBİNDEKİ PROJE ‘‘BEYAZ PARK TOPKAPI’’ GÖRÜCÜYE ÇIKTI.

Deprem korkusuna “çelik yapı” ile son

Deprem korkusuna  “çelik yapı” ile son

Depreme karşı güvenli bir yapı sistemi olan çelik yapının deprem kuşağında yer alan Türkiye’de kullanımının artması gerektiği vurgulanıyor. Çelik yapıda oturanlara deprem anında dışarı çıkmamaları önerilirken, çelik binaları inşa eden ve tasarlayan teknik kadro sayısının artması gerektiği kaydediliyor.

Ceylan İnşaat Yeni Projesi “Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları” ile Göztepe’ye Hayat Veriyor

Ceylan İnşaat Yeni Projesi “Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları” ile Göztepe’ye Hayat Veriyor

Ceylan İnşaat, 192 daire, 6 ticari alan ve 9 ofisten oluşacak yeni butik projesi “Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları” için ön talep toplamaya başladı.

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :