Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Ev almadan önce psikolojinizi düşünün
Ev almadan önce psikolojinizi düşünün

Ev almadan önce psikolojinizi düşünün

           

Uzun yıllar kira ödeyenlerin istediği tek şey bir an önce kendi evlerine sahip olabilmek. Bu hayali gerçekleştirmek isteyenlerin çoğu çareyi banka kredilerinde buluyor. Maddi yük ve ipotek altına alınan uzun yılların insanların psikolojilerini bozabileceğine dikkat çeken uzmanlar, yağmurdan kaçarken doluya tutulmama hatırlatmasında bulunuyor.

 

 

Kirada oturan kişilerin her an ev  sahibi  tarafından çıkarılma  riski  ile  karşı  karşıya olduğunu düşündüğüne dikkat çeken Üsküdar Üniversitesi Etiler Polikliniği Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alper Evrensel, bu durumun kaygıyı yükselttiğini söyledi.

 

Maddi külfet ruh sağlığını etkiliyor!

Günümüzde ev sahibi olmanın maddi külfetler altına girmeyi gerektirdiğine dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Alper Evrensel, bu külfetin  doğurduğu kaygıların olduğunu belirterek terazinin iki kefesine iki durumu koyan kişilerin tercihini daha çok ev almaktan yana kullandıklarını dile getirdi.

Psikiyatri Uzmanı Yrd.Doç. Dr. Alper Evrensel, ev almadan önce ince eleyip sık dokumak gerektiğini hatırlatarak ruh sağlığının bozulmaması için şu uyarılarda bulundu:

Ev alma kararını vermeden önce ruhsal olarak buna hazır olmak ve etraflıca konuyu analiz etmek gerekmektedir. Zira altına  girilen  maddi  yük  ve  ipotek  altına  alınan 10-15 yıllık zaman insanların psikolojilerini bozabiliyor.

 

 

Yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın!

 

Ev satışı ile ilgili piyasada sürekli çok cazip gibi görünen kampanyalar görülmektedir. Bu kampanyaların hedef kitlesi kirada oturmaktan bunalmış, sıkıntılı, kaygılı hatta depresyonda olan kişilerdir. Bu kişilerin karar verme becerileri önemli ölçüde bozulmuş olabilir. 

 

Kampanyanın büyüsü ani karar vermeye neden olabilir!

Kampanyanın büyüsüne kapılarak tezcanlı şekilde acele karar verilebilir. Ardından uzun  yıllar kredi ödeme, bu süreçte işsiz  kalma  endişesi  gibi  kaygılar ve sorunlar ortaya çıkabilir.  Kredinin  ödenememesi  nedeniyle  icraya  düşme, boşanma hatta intihar gibi çok olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilmektedir

 

Fazla cesaret telafisi zor hatalara neden olabilir!

 

İnsanların kampanyalar karşısında çok daha bilinçli ve dingin bir ruh hali ile hareket etmesi gerekmektedir. Eğer aşırı cesaretli bir ruh hali farkediyorlarsa mutlaka bir psikiyatriste   müracaat  etmelidirler.  Bu  ruh  halindeki  kişler  kendi  durumlarının  farkında  olmayabilirler.  Bu  durumda  ise  ev  almak  isteyen kişinin yakınları gerçeği daha net değerlendirebilir. 

 

Maddi imkân ve gerçeklerle bağdaşmayan bir adım atılma arefesinde olunduğu fark edilirse de devreye mutlaka psikiyatri hekimi girmelidir. Tedavi  sonrasında kişi daha ayakları yere sağlam basan şekilde davranacaktır.’ 

01.12.2014

YASAL UYARI : Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan materyaller link verilmesi ve kaynak gösterilmesi koşuluyla kullanıma açıktır. Aksi durumlar art niyet olarak değerlendirilir ve yasal haklarımız saklıdır.

Etiketler : ev alma , imkan , olanak , psikoloji


Yorum
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu
İlgili Haberler

ARENA RESİDENSE’ DEN 50 AY VADE SIFIR FAİZ

ARENA RESİDENSE’ DEN 50 AY VADE SIFIR FAİZ

ARENA RESİDENSE’ DEN 50 AY VADE SIFIR FAİZ Pusula İnşaat tarafından Beylikdüzü’ nde inşa edilen Arena Residence’ dan kaçırılmayacak bir proje… Pusula İnşaat ,İstanbul’ un yükselen değerleri arasına giren Beylikdüzü’ nde sizleri doğayla iç içe huzurlu ve konforlu bir yaşama davet ediyor. 1+0, 1+1, 2+1,3+1 büyüklüklerinde residence daire tipinden oluşan projede 7 yıldızlı otel konforunda bir hizmet sunuluyor. Bütün ürünlerin ve imalat aşamasının üzerinde titizlikle

Emrağ Zekeriyaköy Evleri'nde Esnek Ödeme İmkanı

Emrağ Zekeriyaköy Evleri'nde Esnek Ödeme İmkanı

Zekeriyaköy ‘ de Emrağ İnşaat’ın Emrağ Zekeriyaköy Evleri projesinde 16 adet konuttan oluşan Emrağ Zekeriyaköy Evleri 'de dairelerin hepsi 3+1 olarak tasarlandı. Emrağ İnşaat tarafından yapımı tamamlanan Emrağ Zekeriyaköy Evleri 'de son konutlar. Emrağ Zekeriyaköy Evleri, 350 bin Euro'dan başlayan fiyatlarla satılan Projede kişiye özel

Halkalı Divan Residence'ta 60 ay sıfır faiz Hemen teslim,Kuzu Grup ' tan

Halkalı Divan Residence'ta 60 ay sıfır faiz Hemen teslim,Kuzu Grup ' tan

Kuzu Grup yapımını tamamladığı Halkalı Divan Residence' projesinde 60 ay sıfır faiz kampanyası Divan Residence Projesinde fiyatlar 200 bin TL den Başlayan fiyatlarla. Divan Residence de 732 adet konut ile 22 adet dükkan bulunan Divan Residence Kuzu Grup imzası taşıyan Divan Rezidans'ta projesinde daire fiyatları 200 bin lira ile 365 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Projede yüzde 50 peşinatla 60 ay sıfır faiz imkanı sunan Divan Residence de Artık bir rezidansta yaşamalıyım diyorsanız,

Koytür İnşaat Çekmeköy CornerPark’da Yaşam Başladı

Koytür İnşaat Çekmeköy CornerPark’da Yaşam Başladı

Koytür İnşaat Çekmeköy CornerPark, Koytür İnşaat yeni konut projeleri, Koytür İnşaat istanbul anadolu yakası rezidence konut projeleri, .koytur.com, Taşdelen Çekmeköy İstanbul yeni kampanyalı rezidence konut projeleri,

ukra İnşaat Finansmanı İle Ukra City’den faizsiz ev sahibi olma imkanı

ukra İnşaat Finansmanı İle Ukra City’den faizsiz ev sahibi olma imkanı

Ukra City’nin yeni kampanyasında %25 peşinatla faizsiz 60 ay vadeyle ev sahibi olunabiliyor. Arzu edilirse eklenebilecek ara ödemelerle aylık taksitler çok daha düşük tutara indirilebiliyor. Ukra İnşaat finansmanıyla sağlanan bu kredi için herhangi bir kefil veya garanti şartı aranmıyor. Şu anda 1.646 konutluk ilk fazı satışta bulunan ve bugüne kadar 1.295 konutun sahiplerini bulduğu Ukra City’de 1’i yıldız blok olmak üzere yalnızca 7 blok inşa ediliyor.

Rüya Yaşam Evleri

Rüya Yaşam Evleri

Pusula İnşaat Tarafından esenyurtta yapımı başlanan rüya yaşam evleri

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :DDoS protection by Cloudflare
Ray ID: 539d980c0bae2b4a