Projeni Gönder

Projeniz sitemizde yer almıyorsa projenizi ve basın bülteninizi bize gönderin, sitemizde ücretsiz yer alsın.


YAZARLAR
Emlak Proje Haber Yazarı

KREDİ HESPALAMA

Banka Seçiniz :

Kredi Tutarı :

Kredi Vadesi :

Sonuç :

Hisse Senetleri ve Gayrimenkul
Hisse Senetleri ve Gayrimenkul

Gayrimenkul sektörüne yatırım yapmanın tek yolu taşınmaza yönelik alım-satım-kiralama gibi faaliyetlerde bulunmak değildir. İster büyük isterse küçük bir yatırım amacıyla olsun, gayrimenkule yatırım yapan şirketlerin hisse senetlerine yatırım yapmak daha efektif sonuçlar verebilmektedir. Likidite açısından konuya yaklaşırsak stoklara yaptığımız yatırımların uygun bir şekilde dengelenmesi halinde, risk yönetimi açısından çok daha avantajlı olduğunu görürüz ve çoğu uzmanın hemfikir olduğu nokta doğru yapılmış yani dengelenmiş bir stok yatırımının uzun vadede gayrimenkulün kendisine yapılan yatırımdan daha karlı olduğudur.

Stoklara yatırım yapmanın diğer önemli avantajı ise gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak isteyip bütçesi uygun olmayan gerçek veya tüzel kişilerin bu yatırımlarda bulunabilmelerini sağlamaktır. Tabi bu noktada en önemli yardımcınız yatırım ve finans danışmanları olacaktır. Geliştirici ve yatırımcı şirketlerin uzun vadedeki kazanımlarını öngörebilen bir uzman sizi her zaman kazançlı çıkaracaktır. 

Hisse senetlerine değil de gayrimenkulün kendisine yatırım yapmak istiyorsanız bunun yolu da yatırım uzmanlarından geçmektedir. Ülkemiz için danışmanlık sektörü emekleme döneminde olduğundan dolayı herkes doğru yatırımları öngörebildiğini düşünmekte ve danışmanlara ihtiyacı olmadığı hissine kapılmaktadır. Ancak aynı bölgede konumlu, birbirine emsal olabilecek nitelikteki konutların bile gelecekte sahip olacakları değerler arasında ciddi farklar mevcuttur. Bu farkları belirlemek ve doğru yatırımları yapabilmek için güncel ve gelecekteki rakip konut analizlerini, müşteri analizlerini ve gelecekteki kamu yatırımlarını içeren bir pazar analizi ve yatırımınızın fizibilite çalışması ile tapu ve belediye çalışmaları sonucunda oluşturulan ekspertiz raporu gereklidir. Bu çalışmaların hepsinin toplam maliyeti yapacağınız yatırımın maliyetinin yanında ihmal edilebilir küçüklükte olsa da yapacağınız yatırımı kumar olmaktan çıkarır.

Etiketler : Hisse Senedi , Gayrimenkul , Hisse , Senet


Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :